Define Uygulamaları

Define At işareti - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Define Uygulamaları>Define At işareti
HeartLess 16:09 30.03.15
AT-BİNİLMİŞ AT
Bu işarette söz konusu önemli alanları atın bası binenin bası binenin elinde bulunan malzemenin ucu vede son olarak atın kuyruğu da bir müjdeye götürebilir.
Binilmiş at iki şeyi ifade eder bir çevresinde çakıl yığını veya tümsek içinde mezar olma ihtimali vardır.
iki gömüyü ifade eder ve bakış acılarına göre elde bulunan aletin sekline göre uzaklık hesaplanır varılan noktada son işaret aranıp hedefe ulaşılmalıdır. Varılan yerde binek tasıyla (Eyerle) karşılaşılırsa bilinir çevresi dikkatlice incelenmelidir devamı belirten işarettir.

(Atın önünde bulunan işaret gömü veya mezar olduğunu belirler eğer varsa tuzak işareti de önünde bulunur)

Antik dönemlerde pek fazla sayıda hayvan dinsel yönden büyük bir saygı ve ihtiram görüyordu. Birçok hayvan kendilerine atfedilen kutsallıktan dolayı tanrılara amblem olmuş, ya da pek çok yerde olduğu gibi onlara adanmışlardır. Mesela bunlardan At, tanrı Hera'ya adanmış bir hayvandır. At; sadakatiyle tanınmış hizmet edici bir hayvandır. Ama bize konu olması bu sadakat ve hizmetkârlığının başka alanda tecelli etmesindendir. Bilindiği üzere mitolojik anlatımlar içinde Troya (Truva) Atı olarak bilinen bir hayvandan söz edilir. Anlatıma göre Yunan askerleri bir tahta atın içine saklanarak Truva kale şehrinin içine girmişler ve şehri bu hileyle zapt etmişlerdir. (Bugün, Çanakkale'deki Truva atı bu hadiseyi simgeler.)
Definecilikte eğer bir anlam ifade etmesi gerekiyorsa olayın bu açıdan bir değer taşıyor olması gerekir. Biz olayı bu kadarla anlatıp konumuza gelelim:
Arazide at çizimi oyma ya da kabartma olabilir. Fakat bugüne kadar görülen at çizimleri hep büyükçe işlenmiş olarak görülmüştür. Dikkat edilecek husus at paraya işaret midir, değil midir Yer yüzeyinde bir taşa yatay olarak çizilmiş ve başka ilave hiçbir figürü yoksa bu, yakındaki bir mezarın simgesidir. Para olarak da mezarda ne varsa odur, bazen atların bir ayağı kalkık olur kalkık ayağın tam altına bakılmalıdır. Bazende atın karnı giriş olur. Medeniyet simgesi olduğu gibi kale sınır işareti olarak da kullanılmıştır.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
halildogan66 10:22 17.06.16
cenabııı allah raı olsun kardeşim çok guzel

---------- Post added at 10:22 AM ---------- Previous post was at 10:22 AM ----------

cenabııı allah raı olsun kardeşim çok guzel

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
RvP 00:16 09.10.16
SiLence 12:07 01.04.17
kenandemir 22:44 22.04.17