Derin Konular

Nedir bu Deccal - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Derin Konular>Nedir bu Deccal
Torlak 12:39 26.08.19
DECCÂL

Kur-an'da nebi İsa ilgili ayetlerden yola çıkılarak ahir zamanda yeryüzüne ineceği ve deccâl ile savaşacağı onu yeneceği söylenir.
Deccâl ALDATICI demektir solunda cennet sağında cehennem vardır ve iki kaşının arasınada KAFİR yazmaktadır.
Ne demektir bu, bir varlıkmıdır yoksa bu KÜFÜR EHLİNİN ortaya çıkışımıdır.
Cennet nasıl yer değiştirebilir ?
Cennet bizim sağımızda olması lâzım cehennem ise solda olmalı, bunu insan kendisi yapar deccâlin işi falan değildir o iş, deccâl kendisine iman eden insanları yedirip içirirmiş, onun verdiğini yiyen içen iflâh olmazmış öyle tarif edilir.
Deccalin kendi cenneti cehennemi varmış, onun verdiklerini yemeyen suyundan içmeyen sadece ot kökü yiyenler korunacakmış.
Deccâl çıkınca bütün yeryüzünde dolaşacak mekke medine hariç gitmediği yer kalmayacak, onra hz isa Şamın kuzeyindeki Şamda'ki o Türk mimarisi olan Beyaz minareye iner derler, elinde süngü vardır.
Deccâl onu görünce tuzun suda eridiği gibi erir ve hz isa onu süngüsü ile ödürür ve Deccâl ortadan kalkar.
Hz İsa beyaz minarede ezan okur ve mutlu bir sona ulaşılır.
Peki bu işin gerçeği böylemi?
Bakalım şimdi cennet ve cehennem nasıl yer değiştiriyor bu değişimi Deccâlmi yapıyor bizmi yapıyoruz.
Deccâl nefsaniyetin sembolü'dür şeytanın bir temsilcisidir, peki Deccâl cenneti nasıl sağdan sola geçiriyor? Adı üstünde yalancı cennet, yani bize mutluluğu hazları zevkleri solumuzda olarak gösteriyor nefsine kapılırsan solunda cenneti ararsan aldatıcı zevklere ihtiraslara kapılıp cennet yerine cehemmeme gidersin, bu bir mecaz falan değildir tam bu gün içinde yaşadığımız şaşkınlık halidir.
Şu anda bütün dünyada bu nefsin azgınlığına kapılmış milyonlar Deccalin hakimiyetinde sol taraflarında cenneti aramaktadır, ama gidilecek yer belli, Deccâlin bir başka ismide insan şeytan'dır ve halihazırda devreye girmiş faaliyettedir, insanların her türlü şer işleri iyi gidiyor ve kimse engel olamıyorsa onlar şu anda Deccalin cennetindeler, vicdan susmuş kötü davranışlar nefsle hareket etmek insanlara haz veriyor kötülükleri görme kaabiliyeti sıfır mesabesinde.
Bugün bu dünyanın halini görüpte ben mutluyum huzurluyum diyebilen Deccalin cennetinde ahiretin cehenneminde sayılır bundan daha büyük aldanma olabilirmi, esrar eroin alkol be her türlü çılgınlık almış yürümüş hırsızlık bütün dünyada devlet idarecilerinin mesleği halinde yapılır hale gelmişse burada Deccal iş başındadır.
Birde Deccâlin cehennemine bakalım orada kimler var, Namusu ile kazanmaya çalışan uygunsuz işlerle alakasını kesen vicdanlı davranan dedikodu yapmayan fakirin fukaranın elinden tutmaya çalışan, insanlara hayvanlara sevecen davrananlar, yanlış işlere karşı cıkan haklıyı savunanlar Deccâlin cehennemindekiler o cehennem nerede ?
Oda burada iyi olanların bu dünyada çektikleri eziyet onların cehennemi olmuştur üstelik toplumda bunlara çoğunluk aptal enayi gözü ile bakmaktadır.
Onlar zor olanı seçmiş nefisleri ile şavaş vermektedir en zor işi en zor zamanda yapmanın cehennemini yaşamaktalar Derler ki "yiyecek içecek sadece deccâlin yanında" olacak ve herkes onun esaretinde olacak en alim ve güçlü olanlar bile ondan yemek zorunda kalacaklar, birde alnını ortasında KÂFİR yazacakmış kafir kelimesi küfür demektir hakikati örtene Kafir denir, küfrün ise en büyüğü vicdanın sesini duymamaktır, vicdan sesini dinlememek en büyük küfürdür.
Kendini perdelemek, yaradılışının hakikatini yok saymaktır, işte sağın solun ortasında bu küfür apacık duruyor, bu artık o kadar ayyuka çıktıki helâl olan işler bile haram haline gelmeye başladı, mübah olan işler yapılıp yapılmamak konusunda insan nefsine bırakılmıştır, ama bunu mübah olduğu için nefis kontrolünü kaybedip 50 kere 100 kere yaparsanız haramlar gibi zararlı hale gelir her işte aşırılıklar kontrolsüzlükler yapan bir vaziyetimiz var, maça giderken elinde pala taşımak, heyecen arararken dağlardan aşağı atlamak, bütün vücudunu dövme ile kaplamak amaçsızca lüks araba kolleksiyonu yapmak daha sayabileceğimiz şuursuzca girişilen işler, bunlar akılla vicdanla bağdaşacak işler değil, demekki küfür yani hakikati görmemek örtmek almış başını gidiyor.
Deccâl nefislere işlemiş serbest bırakmış herşeyi sonuna kadar tüketen birer insan hale getirmiş bizi.
Sonu ne olacak bu durumun ne zaman uyanacağız ? Beyaz ve minare sembolleri ne anlama gelir?
Beyaz hakikat ifadesidir minare ise semayı işaret eder demekki yukarıdan bir NİDA gelecek hakikât nidasıdır bu.
Hz İsa ise sevgiyi temsil eder onun temasıdır, bunlar hepsi bir uyanışın ifadeleridir kimse Nebi İsa'nın gökten inmesini beklemesin ezan sesi falanda duyamacağız ama bir ses duyacağız oda kendimizden vicdanımızdan gelecek, orası dünyada hakimiyetin merkezi haline gelince Deccalin oyunu da ortaya çıkacak tuzun suda eridiği gibi eriyecek ER VEYA GEÇ olacaktır bu, dışarılarda Deccâl yok hepimizin içinde deccâller var kim kendi içindekini yenerse deccâlini kendi öldürmüş ve nefsinin galibi olmuş olur.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Fark 11:16 07.01.20
Rasûlullah ﷺ şöyle buyurdu:

"Deccal, Medine geçitlerine girmesi kendisine haram kılınmış olarak çıkacak.

Derken (Medine civarındaki) bazı ekimsiz yerlere kadar gelir.

O gün insanların en hayırlısı olan -veya en hayırlılarından- bir kimse onun karşısına çıkar ve:
"Sen Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'ın bize haber verdiği Deccâl'sin!" der. Deccâl de (kendi adamlarına):

şunu öldürüp sonra da diriltsem ne dersiniz? Bu işte bir şüpheye düşer misiniz?" der. Oradakiler:
"Hayır!" derler.

Deccal onu öldürür ve sonra diriltir.

Diriltildiği zaman adam:
"Allah'a yemin olsun.

Senin hakkında hiçbir vakit bugünkünden daha basiretli olmamıştım!" der.

Deccal onu tekrar öldüreyim mi di(yerek öldürmek isteye)cek, fakat musallat edilmeyecek."

Buhari, Fiten 27, Fedailu'l-Medine9; Müslim, Fiten 112, (2938).

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up