Derin Konular

Çipin insanı uzaktan yöneteceği düşüncesi - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
1 2 
Derin Konular>Çipin insanı uzaktan yöneteceği düşüncesi
Naim 15:41 16.09.19
Çipin insanı uzaktan yöneteceği düşüncesi, tevhit inancına aykırıdır. İnsanı yönetme, ona emretme konusunda yeni bir şerik/ortak kabul etme sayılır.

Eğer aşılarda nano çipler varsa ve bu çipler insanları uzaktan yönetecebilecekse, insanın dini açıdan sorumluluğu nedir?

Eğer sorumluluğu yoktur denilirse, kimse kendi isteğiyle günah veya suç işlemiş sayılmaz. Bu da insanın imtihan edilmesi meselesini kökten bitirmektir. Allah insanları kendi hür iradeleriyle imtihan etmek istiyor ama çip ile bu irade sona ermiş oluyor. Bu da Allah'ın gücü, kuvveti ve iradesine müdahale sayılır.

Eğer sorumluluğu varsa o zaman akli dengesi yerinde olmayan herkes mesul sayılır.

Çip ile insanları uzaktan yönlendirme düşüncesi Allah'ın insan üzerindeki rububiyet vasfına karşı gelmek sayılır. İnsan kendi iradesiyle iyi veya kötü işler yapabilmektir. İnsanın iradesini elinden alabilen bir güç, rab özelliği kazanmış olur.

İnsan iradesi üzerinde en fazla vesvese yapılabilir. Vesvese ise nefsi bir hastalıktır. Zayıf karakterli insanlar vesveselere maruz kalır. Ama tam anlamıyla bir insanın robot gibi başkalarının kontrolünde olduğunu düşünmek dini açıdan sıkıntılıdır.

İnsanı en çok bozmak isteyen şeytanın bile böyle bir yetkisi yoktur. Kur'an'ın defalarca anlattığı husus budur. Şeytanın bile insanı uzaktan yönetmesi mümkün değildir.

Aşıların hasta edeceği, işe yaramayacağı, biyolojisini bozacağını, hastalık üreteceğini söylemek neyse de çip meselesi tevhit inancı ile ciddi ciddi çakışmaktadır.

Konuyla ilgili bazı ayetler:

Eğer şeytandan gelen kötü bir düşünce seni dürtecek olursa, hemen Allah'a sığın. Çünkü O, hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.
Fussilet Sûresi 36

De ki: "Cinlerden ve insanlardan; insanların kalplerine vesvese veren sinsi vesvesecinin kötülüğünden, insanların Rabbine, insanların Melik'ine, insanların İlah'ına sığınırım."
Nas Sûresi

İş bitirilince şeytan da diyecek ki: "Şüphesiz Allah size gerçek olanı söz verdi. Ben de size söz verdim ama yalancı çıktım. Zaten benim sizi zorlayacak bir gücüm yoktu. Ben sadece sizi çağırdım, siz de hemen bana geliverdiniz. O halde beni kınamayın, kendinizi kınayın. Artık ben sizi kurtaramam, siz de beni kurtaramazsınız. Şüphesiz ben, daha önce sizin, beni Allah'a ortak koşmanızı kabul etmemiştim. Şüphesiz, zalimlere elem dolu bir azap vardır."
İbrahim Sûresi 22

Oysa şeytanın onlar üzerinde hiçbir hakimiyeti yoktu. Ancak ahirete inananları, onun hakkında şüphe içinde bulunanlardan ayırt edelim diye (ona bu fırsatı verdik). Senin Rabbin her şey üzerinde hakiki bir koruyucudur.
Sebe Sûresi 21

Allah, "İşte bu bana ulaştıran dosdoğru yoldur. Azgınlardan sana uyanlar dışında, kullarım üzerinde senin hiçbir hakimiyetin yoktur" dedi.
Hicr Sûresi 42

"Bizim, sizin üzerinizde hiçbir hakimiyetimiz yoktu. Hatta siz azgın bir kavimdiniz."
Saffat Sûresi 30

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Tonyparsa 17:00 16.09.19
Adam zaten " Ben tanrının işini yapıyorum" diyor..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Naim 17:28 16.09.19
o diyebilir. Ama onun böyle bir şey yapacağına inanmak tehlikelidir.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Tonyparsa 18:32 17.09.19
üstadım 'haşa' inanmak değil..
Adamın plan ve projesinin insanları çiple yönetmek istediğini kasdettim..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Derya 18:34 06.01.21
Hocam tamam bu gün zaten öyle bir teknoloji dünyada yok. Ama siz aşı meselesine farklı bir açıdan bakıyorsunuz belki de dünyada ki bütün tıp âlimlerinin aşı konusunda icmâ yaptıklarını düşünüyorsunuz. Ama aşının toplumları kısırlaştırma operasyonunun bir parçası olduğu konusunda elde o kadar delil var ki onlardan haberiniz yoksa şaşarım.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
melikekk 18:35 06.01.21
O teknoloji çok yakında olacak.. Antalyada merkepler çiplenmeye başladı.. Belki haberiniz vardır.
bill gates in aşı ile alakalı açıklamaları var ve parmağı da var.
Diğer bir husus bill gates in ve eşinin ismini verdiği aşılar Afrikalı çocukları felç ediyor..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
eclipse 18:36 06.01.21
Kıymetli hocam
Kâfirlerin Allah'ın işini yapacaklarına inanmak şirktir. Allah muhafaza etsin cümlemizi.
Lâkin Rabbimiz imtihan gereği kötü niyetli büyücülere ve cincilere müsade ettiği gibi koyun kopyalamaya bile izin verdi. Kalplerinde Allah korkusu olmayan bu kâfirlerden teknolojinin imkanlarını zorlayarak her türlü kötülüğü yapmaları beklenir. Salgının ortaya çıkması, yayılması, ilaç, aşı konusunda içimiz hiç rahat değil. Müslüman uyanık olmalıdır, İtikadımızı sıkıntıya sokmayacak şekilde temkinli olmakta fayda vardır diye düşünüyorum

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
tolgacinar 18:36 06.01.21
Plan şu dünya nüfusunu durdurma bu da nasıl olur kısırlaştırma.. ne ile olur Aşıyla bu kadar basit .!

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
defnederin 18:37 06.01.21
tolgacinar

Ve mekeru ve mekarallah. Vallahu hayrul makirin.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cihat03 18:38 06.01.21
Aynı şekilde insanın mutasyon geçireceği inancı da sıkıntılı değil mi

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
1 2