Derin Konular

Açıklama: Tecavüze uğrayanların suçu ne? - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Derin Konular>Açıklama: Tecavüze uğrayanların suçu ne?
twennywann 14:11 24.03.20
Herkese essalamu aleykum ve rahmetullahu ve berekatuh. Yakın çevremden bu şekilde bir soru almıştım, ben de buraya fikrimi paylaşıp, Forumdaki kardeşlerime , abilerime, Hocalarıma ne düşündüğümü göstermek, ve öğretici bir yazı yazmak istedim.

Allahu Teala neden bir insanın bu kadar gaddarca bir şeye maruz kalmasına müsade ediyor ; şeklinde sormuştu küçük kardeşimiz, açıklayalım o halde.

Öncelikle şunu çok iyi biliyoruz ki, İnsanlar özgür iradeye sahiptir. Ve yaratılanların en üst mertebesidir Rabbimiz katında. Bu özgür irade, testlerde istediğimiz şıkları işaretleyebilir halde olduğumuzu gösteriyor. Öldürmek mi istiyorsun? Git bir silah al ve vur, yapabilirsin. Buna Rabbimiz bizi yarattığı gün zaten müsade etmiştir. Ama bu yapılan yanlışlarla , Lanetleneceğimizi, ve ömür boyu acı çekeceğimizi söylemiştir.

Bir kimsenin özgür iradesiyle bilinçli olarak işlediği suçun faturasını Allah’a kesmek büyük bir hatadır.Şunu bilmek gerekir ki; her imtihanın önemini, imtihanın sonucu belirler. Sonucunda cennet ve cehennem bulunan bir imtihanın önemi de ona göredir.İşte bu büyük sonuçlara götüren bir imtihan olduğu için, Allah insanlara “kendisini inkâr etmek” gibi en dehşetli bir suçun işlenmesine de izin vermiştir.

Tecavüz gibi pislik bir suç gibi dehşet verici cinayetler de bu özgür iradenin tezahürü olarak gerçekleşmektedir.

- Evet, bir kıza tecavüz eden ve onu öldüren kimsenin cezası cehennemdir.

İslam inancına göre, Allah bu caniye cehennem azabını çektirmek suretiyle o kızın intikamını bin kat daha fazla alacağı bilinmektedir.Bizler kibir sahibi ve Kin ve Nefret duyup Nefsimize karşı gelemediğimiz için şunu diyoruz; “Cezasını ben keserim, sıkarım kafasına biter.” Öyle bir şey yok. Sen ceza kesme yetkisine sahip değilsin. Devlete teslim edersin, Müslüman bir Devlet ne şekilde cezalandıracağını gayet iyi bilir. Ama senin cezayı kesmeye hakkın yok, evet için kan ağlıyor, ama şunu öğrenmen gerekiyor “Hasbinallahu ve nimel vekil.” Senin vekilin Allah, sen ona güvenmekle sorumlusun. Sen çok iyi biliyorsun ki senin güvendiğin Allah, bunu onun yanına kar bırakmayacaktır.

Buna mukabil, birkaç saat zulme uğramış ve hunharca katledilmiş bu kıza veyahut erkeğe (Tecavüz sadece Kızların maruz kaldığı birşey değildir.) ebedi kalmak üzere cennet gibi bir saadet yurdunda sayısız nimetler verilmek suretiyle, onun çektiği acılarına mukabil çok büyük bir mükâfat verilir. O bu Dünya’da o acıyı çektiği gibi, öbür dünyada milyonlarca kat mükafatını alacaktır.

“Biri veren bini kazanan zarar etmez."

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
mustafa17 17:15 24.03.20
Allah razi olsun bu konuda dusunceleri olan arkadaslar icin bilgili olmus emegine saglik

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up