Derin Konular

Tebliğ dili Şiddet diline dönüştü - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
1 2 
Derin Konular>Tebliğ dili Şiddet diline dönüştü
Istanbul 10:24 28.12.20
TEBLİĞ DİLİ TEŞDİD DİLİ/ŞİDDET DİLİNE DÖNÜŞTÜ.

Sosyal medya üzerinden yoğun bir şekilde şiddet dili kullanılmaktadır. Kendilerine tebliğci, muvahhid, davetçi, hakkı haykıran vb. isimler takan bir çok kişi İslam dinini şiddet içerikli sözlerine kurban ettiler.

Az kaldı yılbaşı gecesinde eğlenen insanları mürted, kafir, dinsiz, zındık ilan edeceklerdi. Halbuki insanların büyük bir kısmı hıristiyanlıkla alakası olduğu için değil, eğlenceye kapı araladığı için o geceyi kutladılar. Bir yılı geride bırakıp gelecek yıla girmeden amaçsızca da olsa eğlendiler. Burada konuşulacak konu eğlencenin içeriğidir. İçkili eğlence, karılı kızlı eğlence zaten zatı itibariyle haramdır. Bunu hangi gün yaparsa yapsın haramdır. Neyse bu konudan çıkıp asıl konuya geri döneyim.

İnsanların puta taptığı bir zamanda peygamber efendimiz hangi dili kullandı?
İnsanların hak hukuk tanımadığı bir zamanda peygamber efendimiz hangi dili kullandı?
İnsanların her türlü melaneti işlediği bir zamanda peygamber efendimiz hangi dili kullandı?

Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem’in iki özelliği vardı. Mübeşşir ve ve Nezir yani güzel haberler ile sevindiren ve güzel olmayan sonuçlara karşı uyaran

Biz bu özellikleri bıraktık bunların yerine müneffir, münekkid, mükeffir, müşeddid dillerini kullanmaya başladık.

İnsanları nefret ettiriyor, onları sürekli eleştiriyor, onların dinden çıktığını vurguluyor ve her zaman zoru, zorluğu onlara sunuyoruz.

İnsanların inancını hikmete uygun yollar ile düzeltmeden insanların amellerini düzeltmeye çalışıyoruz.

İnsanların dünyaya geliş amaçlarını hatırlatmadan sürekli olarak onların yanlış yolda olduklarını vurguluyoruz.

İnsanların gönüllerine girmeden akıllarına girmeye çalışıyoruz.

İnsanları bilgilendirmeden cezalandırmaya çalışıyoruz.

İnsanlar ile ilgilenmeden onları dinden çıkarıyoruz.

Hikmet ve güzel öğütler ile onları davet etmeden onların direk cehennemlik olduğunu dile getiriyoruz.

İslam dinini sevdirmeden ondan nefret ettiriyoruz.

İnsanlar bir dinin güzelliğini müntesipleri ile tanır. Müntesipleri kullandıkları dile dikkat etsin.

İnsanlar öldüklerinde onları hesaba çekecek olan Allah'tır. Bu dünyada kimsenin kimseyi hesaba çekme hakkı yoktur.

Gittikçe kutuplaşmaya neden olan tebliğ dilinin düzeltilmesini istiyorum. Allah teâlâ senden sadece tebliğ edip etmediğini soracaktır. Bunun dışında kendine bir pay çıkarma.

İslam dinini güzel bir dille anlatmayan herkes büyük bir vebalin altına girecektir. Allah'ın dininden nefret ettirmeye kimsenin hakkı yoktur.

Benim davet anlayışım böyle, benim tarzım böyle, benim huyum böyle, ben normalde de sert biriyim gibi sözler de seni kurtarmayacaktır.

Rabbimiz bizlere şuur ve basiret ihsan eylesin.
Hastalarımıza şifa talep ettiğimiz gibi, günahlarımıza ve günâhkârlarımıza tövbe nasip eylesin.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
fatih1 01:55 29.12.20
Hocam tamam haklısın yalnız şunu anlayamadım...NEDEN O GECE?
önceki gece olsun,bi sonraki gece olsun insanlara eglenmeyin demiyoruzki,eğlensinler ve eglenenlerede kafir diyeni görmedim duymadım...
Sadece efendimizin uyarısını hatirlattik.bir kavme benzemek için çabalamayın,islam düşmanı bir kavmin bayram diye kutlaması var ben niye kutlayacam, ben niye onlara benzemek için çabalayıp duruyorum yada YENI YILIMIZ KUTLU olsun diye mesaj atanlar var biz müslüman(!) lar olarak sıkıntımız ne,derdimiz nedir bizim...kadir diye hitap eden varsada ona karşıyım, kimsenin kimseyi dinden çıkarma hakkı ve yetkisi yoktur...
SADECE ALLAHIN EMIRLERINI YOK HÜKMÜNDE sayanlar başka tabi.
Allaha emanet ol sayın hocam

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
fanatik 02:01 29.12.20
Tebliğ dilimizde değişiklik yok. Teşdid dili dediğiniz küffara karşı mücadele ederken kullanılan dildir. Ve bu dil de İlahi bir emirdir.
يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ جَاهِدِ الْكُفَّارَ وَالْمُنَافِقِينَ وَاغْلُظْ عَلَيْهِمْ ۚ وَمَأْوَاهُمْ جَهَنَّمُ ۖ وَبِئْسَ الْمَصِيرُ
Dua ile namaz ile alay edenlere şiir mi yazalım.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
veyabiri 02:09 29.12.20
Müslümana gösterilen teşdid dilinde sadece yüreğini ferahlatma vardır. Teşdid diliyle günah işleyen Müslümanı kazanmak mümkün değildir. Efendimizin metodu önümüzdedir... Onlara karşı, katı sert olsaydın senin yanından ayrılıp giderlerdi.. ayeti hangi metodu ifade eder?

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cengizhan1979 20:02 29.12.20
Imam-i Rabbani (ks) şöyle bir hadiseyi naklediyor; Bizim bir komşumuz vardı, Müslüman olmasına rağmen bazı yanlışları vardı. Vefat etmek üzereydi, komşuluk hakkı üzere beni çağırdılar. Gittim ve gördüm ki komadadır. Kendini kaybetmiş olarak onu gördüğümdendir ki teveccühte bulundum, mânevî bir yönelişle kendisine yanaştım. Kalbine nazar ettim (baktım), zifiri karanlık bulutlar çökmüş, iman nuru sönecek bir mum gibi kalmış olarak gördüm. Komşuluk hakkını mülâhaza ederek ne yapabileceğimi düşündüm. Karanlıkları dağıtmak amacıyla teveccüh ettim, dua ettim lakin zerre kadar karanlık açılmadı, dağılmadı. Bunu bir iki kere denedim ama fayda yok. Üçüncüde de olmayınca "Yâ Rabbi! Acaba bende mi bir kusur var bugün' diye düşündüm. 'Bu kadar Sana müracaat ettim ama hiçbir faydası olmadı' diye niyâz ederken tam o esnada kalbime bir nida: 'Ey İmam! Eğer sen bu teveccühlerini dağlara yapmış olsaydın , senin hürmetine ve teveccühün bereketine dağları yerinden sökerdim. Ama bu adamdan sen bir karanlık açamazsın, çünkü bunun karanlığı bazı amel noksanlıklarından değil, bazı günahları işlediğinden değil, dinsizlerin ve müşriklerin Hindu'ların şirk merâsimlerine katılmasındandır. Burada şirk vardır ve bu nedenle senin teveccühüne iltica edilmiyor' diye bir ilham geldi. O zaman Hindistan'da şirk bayramlarında boyalı, renkli pilav pişirip birbirlerine bunu hediye ediyorlarmış. Bu Müslüman adam da onlardan etkilenmiş aynı günde aynı şekilde pilav pişirip yiyor, dağıtıyor ve de kutluyormuş. (Mektubat-ı İ. Rabbani 1/266.)

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
ibrahimyoruk 20:03 29.12.20
Necip Fazıl rahmetlinin bir olayı çok hoşuma gitmiştir.: bütün savunmalar yapılmış ama el altından tahliye çıkmayacağı duyulmuş, bunun üzerine Osman Yüksel gil falan ümitsizlik hali ile “ne olacak şimdi “ modundadırlar.
Ve üstad patlatır bombayı...
Boşver sevgilim asılmak üzak bir ihtimal, paran varda şayet sen bana bir fanila bir de don al.......
Kesinlikle teşdid dilinin faydasız olduğuna inanıyorum,hele hele muhatabınız kafir diyemeyeceğiniz günahlar Müslümansa......
Ama gel gör ki ilk önce bunu bizim cenahtaki din görevlilerine anlatamıyoruz, başka cemaatin elemanlarına ne diyelim ?

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Citlembik 21:34 29.12.20
Nedense bazı kesimler. Bizim bu tatlı dilimizden de , sert dilimizden de yine eleştirecek bir şey çıkarıyorlar hocam. En iyisi Hz Peygamberin hitabet metodunu öğrenip onun gibi yapmak. Yoksa iki tarafa da yaranamıyoruz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Nani 23:51 29.12.20
Bunun sebebi, dini tekelimizde görerek, dinin gerçek sahibi Allah'ın olduğunu unutmak.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
yeşil 19:04 01.01.21
Bence yazdıkça yanılma durumu artıyor. Ben bu yazınıza katılmıyorum. Kimse küfürle itham etmiyor. Herkes içki, kumar, zina vb. haramlardaki yoğunluğa tepki gösteriyor. Bir diğer husus peygamber efendimiz (sav) müslümanım Elhamdülillah dediği halde bu şekilde sapmalara karşı nasıl davranırdı. Hadis-i şeriflerde mevcut, bence bakış açısını biraz karşı tarafa doğru düşündüğün zaman İslam’a Kur’an’a savaş açanları ve söylemleri gözönünde bulundurduğumuz zaman Türkiyede dini anlatanlar sizin dediğiniz gibi kutuplaştırma olmadığını anlarsınız. Çıkalım artık hep kendimizi eksik, hatalı, yanlış psikolojisinden

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Istanbul 19:36 06.01.21
fanatik Nickli Üyeden Alıntı:
Tebliğ dilimizde değişiklik yok. Teşdid dili dediğiniz küffara karşı mücadele ederken kullanılan dildir. Ve bu dil de İlahi bir emirdir.
يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ جَاهِدِ الْكُفَّارَ وَالْمُنَافِقِينَ وَاغْلُظْ عَلَيْهِمْ ۚ وَمَأْوَاهُمْ جَهَنَّمُ ۖ وَبِئْسَ الْمَصِيرُ
Dua ile namaz ile alay edenlere şiir mi yazalım.

@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] hocam, âyet kafir ve münafıklar hakkındadır. Günah işleyen mümin hakkında değildir. Günah işleyen mümin hakkındaki ayet şudur:

De ki: "Ey kendilerinin aleyhine aşırı giden kullarım! Allah'ın rahmetinden ümidinizi kesmeyin. Şüphesiz Allah bütün günahları affeder. Çünkü O, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir." Zümer 53

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
1 2