Dualar & Dua Kardeşliği

dua ve duanın önemi - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Dualar & Dua Kardeşliği>dua ve duanın önemi
Lokman 17:02 02.02.16
selamun aleykum kardeşlerim abilerim.sizlere bi konu paylaşıcam bir videoda izledim ne kadarda haklı adam ne kadarda güzel bir konu.

allahu teala cennet ve cehennemi söyleyerek bizleri 2 seçim yapma hakkına bırakmıştır bunun orta yollusu yoktur arkadaşlar. yani ben ortada giderim olmuyor.
şimdi gelelim dualarımıza.
dualarımızda ne diyoruz acaba ben şu işim olsun diye bin defa şunu okuycam diyoruz neden acaba ben allah için okuyayımda allah benim dertlerimi çözsün demiyoruz? çok önemli bir nokta burası.

belkide ya benim şu dileğim var bunun için okuyayımda çözülsün demesek allah bizi sevsinde bizi yükseltsin rahmetiyle bereketlendirsin diye dua etsek o duamız kabul görücek belkide allah daha iyi bilir.

o konuyu dinledikten sonra bende en az bin tane soru oluştu
bende buna karar verdim bir durum var diyelim hastayız diye örnek verelim hasta olduk hasta olunca iyileşmek için derman isteme duasında bulunma vakti geldi dersek daha mantıklı ve daha iyi olacaktır.bu sebeple allah indinde kabul görecek dualar ede biliriz allaha hamdu sena edersek şifayıda tez vakitte allah verir. o zaman allahu teala derki bu kulum derdin acısından değilde yaratıcısının merhametinden faydalanmak için dua etti der kabul görür. Allah daha iyisini bilir bu benim düşüncem.

gel gelelim hadim hüddam davetine.
buda kendi kafamda birikti.
şimdi 40 gün oruç tutmak büyük bir iş 1 ayı bile zor atlatıyoruz.
şimdi 40 gün orucu niye tutuyorsun neden dualarda bulunuyorsun?
hüddam gelsin diye oruç tutuyorsun buda ne demek oluyor allahdan yardım istemeyi bırakıp hüddamdan yardım istemeye başlıyosun şirke giriyorsun farkında değilsin. bu sözüde o kardeşimiz söylüyor çok doğru. allah için allah seni sevsin diye o kadar oruç tutup günahtan kaçsan zaten allah sana ne istersen verir buda benim görüşüm. allah en doğrusunu bilir.

kısaca özetleyecek olursak: Allahu tealanın ne kadar merhametli ne kadar affedici ve ne kadar yardımcı olduğunu düşünürsek şu noktada hem fikir olmalıyız allah a her konuda şükür edersek allahda o kadar bize merhametiyle muamele eder.
bunu iyi düşünün ve ondan sonra dua şeklinize bakın arkadaşlar.


ŞÜKÜR AYDINLIĞA ŞİRK İSE ATEŞE SÜRÜKLER

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Devrimci 23:38 07.05.16
Allah razı olsun Lokman kardeşimiz.

Değerli üyelerimiz lütfen forumdaki konulara yorumlar yazınız,sorular sorunuz,konular açınız,Konulara mesajlar yazınız ve chat bölümündeki sohbetlere katılınız.Sizleri forumda daha aktif görmek isteriz.Hep birlikte forumumuzu canlı tutalım.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
desperado 23:41 07.05.16
dilan 13:31 16.07.16
Tuana 17:52 25.01.17
Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
SiLence 23:34 25.01.17
İlkcan 13:15 11.04.17
BEHRAM 09:40 27.07.18