Dualar & Dua Kardeşliği

Cumartesi Gününün Duası - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Dualar & Dua Kardeşliği>Cumartesi Gününün Duası
HavasHoca 15:45 02.12.14
فَوْقَ حَمْدِ الْحامِدينَ اَللّـهُمَّ اَنْتَ الْواحِدُ بِلا شَريكِ وَالْمَلِكُ بِلا تَمْليكٍ لا تُضادُّ في حُكْمِكَ وَلا تُنازَعُ في مُلْكِكَ اَسْأَلُكَ اَنْ تُصَلِّيَ عَلى مُحَمَّد عَبْدِكَ وَرَسُولِكَ وَاَنْ تُوزِعَني مِنْ شُكْرِ نُعْماكَ ما تَبْلُغُ بي غايَةَ رِضاكَ وَاَنْ تُعينَني عَلى طاعَتِكَ وَلُزُومِ عِبادَتِكَ وَاسْتِحْقاقِ مَثُوبَتِكَ بِلُطْفِ عِنايَتِكَ وَتَرْحَمَني بِصَدّي عَنْ مَعاصيكَ ما اَحْيَيْتَني وَتُوَفِّقَني لِما يَنْفَعُني ما اَبْقَيْتَني وَاَنْ تَشْرَحَ بِكِتابِكَ صَدْري وَتَحُطَّ بِتِلاوَتِهِ وِزْري وَتَمْنَحَنِيَ السَّلامَةَ في ديني وَنَفْسي وَلا تُوحِشَ بي اَهْلَ اُنْسي وَتُتِمَّ اِحْسانَكَ فيما بَقِيَ مِنْ عُمْري كَما اَحْسَنْتَ فيما مَضى مِنْهُ يا اَرْحَمَ الرّاحِمينَ .

"Allah'ın adıyla başlıyorum; Allah'ın adı, sığınanların kelimesidir (onların dilinden düşmez), korunanların sözüdür.
Zorbaların zorbalığından, hasetçilerin hilesinden ve zalimlerin azgın-lığından Allah'a sığınıyorum. Ona, hamd edenlerin hamdından ziyade hamd ediyorum.
Allah'ım; Sensin ortağı olmayan yegane ve hiç kimse mülk sahibi etmeksizin melik (sultan, padişah) olan. Hükmüne muhalefet edilmez ve mülkünde (saltanatında) münakaşa yapılmaz. (Allah'ım!) Senden, kulun ve elçin olan Hz. Muhammed'e salât etmeni, beni hoşnutluğunun nihaye-tine ulaştıracak nimetlerinin şükrünü yerine getirmeğe muvaffak kılmanı, itaatinde bulunmak, kulluğunda durmak ve lütuf ve inayetinle katındaki sevaba lâyık olmak için bana yardımda bulunmanı, hayat verdiğin sürece sana isyan etmekten beni alıkoyarak bana merhamette bulunmanı, ya-şattığın müddetçe faydama olan şeye beni muvaffak etmeni, Kitabınla göğsümü genişletmeni, onu okumakla günahımı dökmeni, dinim ve nef-simde esenlik bağışlamanı, benimle dost ve arkadaş olanları benden ür-kütmemeni ve geçmiş ömrümde bana ihsanda bulunduğun gibi, geriye kalan ömrümde de ihsanını hakkımda tamamlamanı senden diliyorum; ey merhametlilerin en merhametlisi."

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
RvP 20:02 19.03.16
SiLence 09:40 21.03.17
RvP 09:44 21.04.17
Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
adil80 21:13 27.04.17
Teşekkürler

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 01:20 22.04.18
Sayın Havashoca, Allah-u Zülcelal razı olsun.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi