Dualar & Dua Kardeşliği

Cuma Gününün Duası - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Dualar & Dua Kardeşliği>Cuma Gününün Duası
HavasHoca 15:46 02.12.14
وَلا يَخيبُ مَنْ دَعاهُ وَلا يَقْطَعُ رَجاءَ مَنْ رَجاهُ اَللّـهُمَّ اِنّي اُشْهِدُكَ وَكَفى بِكَ شَهيداً وَاُشْهِدُ جَميعَ مَلائِكَتِكَ وَسُكّانَ سَمواتِكَ وَ حَمَلَةَ عَرْشِكَ وَمَنْ بَعَثْتَ مِنْ اَنْبِيائِكَ وَرُسُلِكَ وَاَنْشَأْتَ مِنْ اَصْنافِ خَلْقِكَ اَنّي اَشْهَدُ اَنَّكَ اَنْتَ اللهُ لا اِلـٰهَ اِلاّ اَنْتَ وَحْدَكَ لا شَريكَ لَكَ وَلا عَديلَ وَلا خُلْفَ لِقَوْلِكَ وَلا تَبْديلَ وَاَنَّ مُحَمَّداً صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وَآلِهِ عَبْدُكَ وَرَسُولُكَ اَدّى ما حَمَّلْتَهُ اِلَى العِبادِ وَجاهَدَ فِي اللهِ عَزَّ وَجَلَّ حَقَّ الْجِهادِ وَاَنَّهُ بَشَّرَ بِما هُوَ حَقٌّ مِنَ الثَّوابِ وَاَنْذَرَ بِما هُوَ صِدْقٌ مِنَ الْعِقابِ اَللّـهُمَّ ثَبِّتْني عَلى دينِكَ ما اَحْيَيْتَني وَلا تُزِغْ قَلْبي بَعْدَ اِذْ هَدَيْتَني وَهَبْ لي مِنْ لَدُنْكَ رَحْمَةً اِنَّكَ اَنْتَ الْوَهّابُ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَعَلى آلِ مُحَمَّد وَاجْعَلْني مِنْ اَتْباعِهِ وَشيعَتِهِ وَاحْشُرْني في زُمْرَتِهِ وَوَفِّقْني لاَِداءِ فَرْضِ الْجُمُعاتِ وَما اَوْجَبْتَ عَلَيَّ فيها مِنَ الطّاعاتِ وَقَسَمْتَ لاَِهْلِها مِنَ الْعَطاءِ في يَوْمِ الْجَزاءِ اِنَّكَ اَنْتَ الْعَزيزُ الْحَكيمُ .

Cuma Gününün Duası
"Hamd, varlık alemini vücuda getirmeden ve ihya etmeden önce evvel ve her şey helak olduktan sonra ahir olan Allah'a mahsustur. Ken-disini ananları unutmayan alimdir; şükrünü yerine getirenlere nimetlerini azaltmaz, kendisini çağıranı mahrum etmez ve kendisine ümit bağlaya-nın ümidini kesmez.
Allah'ım! Seni şahit tutuyorum ve Sen şahit olarak yeterlisin; bütün melekleri ve göklerde sâkin olanları, arşını taşıyanları, meb'us kıldığın peygamber ve resullerini ve çeşitli kullarından yarattıklarını şahit tutuyo-rum; şüphesiz ben şehadet ederim ki âlemin Allah'ı Sensin; Senden baş-ka ilâh yoktur, yeganesin, ortak ve mislin yoktur; sözünde, hilaf ve deği-şiklik olmaz ve şehadet ederim ki Muhammed (Allah'ın sâlat ve selamı ona ve Ehl-i Beyt'ine olsun) Senin kulun ve elçindir. Onun üzerine bırak-tığın şeyleri kullara ulaştırdı. Allah-u Teâlâ yolunda hakkıyla çaba harca-dı. Gerçekten o hak olan sevabı müjdeledi ve gerçek olan azapla korkut-tu.
Allah'ım! Yaşattığın sürece beni dininin üzerinde sabit kıl; hidayete kavuşturduktan sonra kalbimi eğriltme, katından bana rahmet bağışla; şüphesiz Sen çok bağışlayansın. Muhammed ve âl-i Muhammed'e salat eyle. Beni onun takipçilerinden ve şiilerinden kıl, kıyamet günü onun ce-maatiyle mahşur eyle; Cuma günlerinin farizalarını ve o günlerde üze-rime farz kıldığın itaatleri yerine getirmeğe muvaffak eyle ve mükafat gü-nünde itaat ehlinin mükafatıyla mükafatlandır. Şüphesiz Sensin Aziz ve Hakim."

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Devrimci 13:38 02.05.16
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Bu konuyu da inceleyiniz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
SiLence 09:49 21.03.17
RvP 09:43 21.04.17
Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
adil80 21:10 27.04.17
Havasokulu 08:42 08.09.17
Sayın @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...], Hak Subhanehu ve Teala razı olsun. Cumamız mübarek olsun.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Musab02 18:51 01.03.19