Dualar & Dua Kardeşliği

Sevdiginden , Kocasindan, Askindan Ayri Olanlar !Bu Duayi Okuyun - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Dualar & Dua Kardeşliği>Sevdiginden , Kocasindan, Askindan Ayri Olanlar !Bu Duayi Okuyun
Astra 12:39 24.03.18
Bilindiği gibi Allahu Teala'nın Ya Vedûd esması, sevginin ve merhametin, aşkın ve sevdanın, güzelliğin ve hayırın kaynağı olarak bilinen bir esmadır ve kainatta bulunan bütün sevgilerin, muhabbetlerin, aşkların, sevdaların ve güzelliklerin temeli olarak bu esma bilinir. Biz de bu mübarek ve mukaddes esmayı barışma duamıza vesile kılarak, Allah'tan gönlümüzdeki niyeti ve muradı bize bahşetmesi için dilekte bulunacağız.

Bu noktada kıble istikametine dönerek diz üstü çökmeli, yine ellerimizi semaya kaldırmalı ve 77 defa Ya Vedûd esmasını çekmeliyiz. Yani 77 defa Ya Vedûd demeliyiz, 77 defa Ya Vedûd çektikten sonra ise şöyle dua etmeliyiz:

"Sevginin kaynağı sen, şefkatin temeli sen, sen muhabbet özüsün, sen güzelsin Allah'ım. Sana iltica edenlere merhamet attırırsın. Sen gönüllere nur, gözlere verirsin Allah'ım. Sana yönelen yürek, huzuru yudumlar, sana bakan gözlerim, aydınlanır Allah'ım. Duaları kabul eden yüce dergâhın sahibi, sen dertlilere derman yüreklere şifasın. Allah'ım sana gelen, eli boş dönmez ki hiç, sana içtenlikle yönelen şifa bulur Allah'ım. Allah'ım gönlümdeki niyete sen hâkimsin, Allah'ım yüreğimi sen bilirsin Allah'ım. Ya Vedûd hatırına, benim duamı kabul et, bu esmanın hatrına bana güzellikler ver. Âmin."

Evet, barışma duasının yukarıdaki güzel niyazını okuyup bitirdikten sonra, bu güzel duanın son aşaması olan Fatiha Suresine geçebiliriz:

Barışma Duası ve Fatiha Suresi

Yukarıdaki duayı bitirdikten sonra yine diz üstü çökerek ve kıble istikametine dönerek (yani pozisyonunuzu hiç değiştirmeden) 7 defa Fatiha Suresini okumalı ve Fatiha Suresini okurken içimizden yani kalbimizden niyetimizi geçirmeliyiz.

7 defa Fatiha Suresi'ni okurken içimizden niyetimizi geçirmeliyiz ve bu sureyi okuduktan sonra aşağıdaki niyaz cümleleri ile barışma duasına nokta koymalıyız:

"İlahi sana gelene bütün yollar açılır, sen kapalı kapıları kullarına açarsın. Kulları karanlıktan aydınlığa çıkaransın sen, gönüllere merhem ve ruhlara şifasın. Allah'ın kâinatı yoktan yaratan sensin, Allah'ım gönlümüze arzular koyan sensin. Allah'ım önümüze sofralar seren sensin, ilahi senin güzelliğin ve izzetin, bize sonsuz ikramdır. Hiç bilmezken yarattın, özümüze nimet serdin, bize ihsanlar serdin. Allah'ım sana geldik, senin dergâhındayız, ilahi duy sesimi, sana yönelen kalbim, senin aşkınla titrer, sana yönelen kalbim, senin aşkınla yanar. Sen muradı nasip et, sen arzumu ihsan et, sen bana güzellikler ve gönlüme mutluluk ruhuma da huzur ver. Gönlümdeki niyetin, içimdeki dileğin, hepsi gerçek olsun ey âlemlerin Rahman'ı. Kapalı kapıları bana aç ey Allah'ım. Âmin."

yukarıdaki güzel duayı bir kez okuyarak barışma duasını bitirmiş oluyoruz, bundan sonra yapacağımız tek şey 7 gün boyunca her seher vaktinde uyanıp bu duayı güzel bir şekilde ve kurallarına riayet ederek okumak olmalıdır.

Alıntı

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Havasokulu 17:03 24.03.18
Sayın @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...], Allah-u Zülcelal razı olsun.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
İpek 00:31 27.03.18
Serdar 02:18 02.01.19