Dualar & Dua Kardeşliği

Başarılı Olmak İsteyenler İçin Mucizevi Bir Başarı Duası - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Dualar & Dua Kardeşliği>Başarılı Olmak İsteyenler İçin Mucizevi Bir Başarı Duası
MrBerkHD 00:02 02.01.20
Başarılı Olmak İsteyenler İçin Mucizevi Bir Başarı Duası
Her insan gibi sizin de başarılı olmak istemeniz oldukça normal bir durum. İşinizde, okul hayatınızda, sosyal hayatınızda veya aile ilişkilerinde başarılı olmak istiyor olabilirsiniz.

Bu yazımızda her yerde kullanabileceğiniz, tüm hayatınızı olumlu yönde etkileyecek mucizevi bir başarı duasından söz edeceğiz.

İnternette başarılı olmak isteyenlerin uygulayabileceği çeşitli büyülerden falan bahsediliyor. Allah muhafaza, bunlardan kesinlikle uzak durmanız gereklidir. Ve dua ederek yalnızca Allah’tan yardım istemeniz sizin için en hayırlı olandır.

O nedenle birazdan vereceğimiz başarı duası sizin için çok özel bir anlama sahip. Dua Rabbimizin rahmet kapılarını bizim için aralamasını sağlayan en etkili araçtır. Bir mümin olarak lütfen yanlış yollardan uzak duralım ve Rabbimizin emrettiği yoldan yürüyelim.

Yalnızca ondan yardım isteyelim!

Hazırsanız, başarı duasıyla ilgili bilgileri vermeye başlayalım.

Başarı Duası Hangi Vakitlerde Okunur?
Başarı duası her vakitte okunabilir. Fakat bu duanın daha makbul olduğu bir vakit vardır. Bu vakitte okumak duanın faziletini arttırmaktadır.

Nedir bu vakit?

Gece yatsı namazından sonra yapılması çok daha etkili olmasını sağlayacaktır. O nedenle bu vakitte okumanız şiddetle tavsiye edilir.

Bu vakitte okuduğunuzda inşallah Rabbim duanızın bereketini arttıracak ve merhamet kapılarını sonuna kadar aralayacaktır.


Başarı Duasının Yapılışı Nasıldır?
Yatsı namazı vaktinden sonra başarı duasını okumanız daha makbuldür. Kendinize rahat bir ortam bulun ve duayı okumak için kendinizi hazırlayın.

Ruhunuzun tamamıyla Allah’a yönelebileceği kadar sakin bir yerde olmaya özen gösterin.

Hangi alanda başarılı olmak istediğinizi düşünün ve bu niyetinizi düşünmeye devam ederken gözlerinizi kapayıp 21 kere besmele (Bismillahirrahmanirrahim) çekin.

Sonrasında Allah’a duanızı etmeye başlayın:

“Yarabbi, sen en merhametli ve en kudretlisin. Dilediğin kullarına başarıyı nasip eder dilediğine etmezsin. Takdir tamamen senindir. Sen şu aciz kulunu başarılı olanlardan eyle. Bana başarının anahtarını ver, başarılı olmak istediğim her konuda beni başarılı eyle Allah’ım… Amin!”

Daha sonra şu ayet-i kerimeyi 7 kere okuyun:

“Vektub lenâ fî hâzihid dunyâ haseneten ve fîl âhırati innâ hudnâ ileyk.”

Ayeti okuduktan sonra Allah’a yakarmaya devam edin:

“Rabbim, tüm kalbimle sana yöneldim. Yalnızca senden medet umuyorum. Bana ancak sen yardımcı olabilirsin. Ne olur bana merhamet kapılarını sonuna kadar aç ve beni ödüllendir. Sana itaat eden şu aciz kuluna istediği başarıyı nasip eyle. Bütün hedeflerime ulaşmayı bana nasip eyle Yarabbi… Amin!”

Bu duayı da okuduktan sonra sıra başarı duasının son aşamasına geliyor. Burada da Fatiha suresini okuyarak şu şekilde devam edeceğiz:

Fatiha Suresi ve Başarı Duasının Devamı
Şimdiye kadarki uygulamalar yapıldıktan sonra sırada 3 kere Fatiha suresini okumak var… 3 kere Fatiha okuyun ve Allah’a yalvarmaya devam edin:

“Allah’ım sen ki sonsuz kudret sahibisin. Bizler sadece aciz kullarınız. Senden yardım diliyorum, yalnız sana sığınıyorum. Dualarımı boş çevirme, beni başarıdan noksan bırakma. Başarı kapılarını benim için sonuna kadar arala Yüce Rabbim. Amin!”

Bu sözleri de söyleyerek başarı duamızı tamamlıyoruz.

Alıntı

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Hellci 00:25 02.01.20
Allah razı olsun

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up