Dualar & Dua Kardeşliği

Zenginlik ve Servet Dua Çeşitleri ve yapılışları - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

1 2 3 
Dualar & Dua Kardeşliği>Zenginlik ve Servet Dua Çeşitleri ve yapılışları
rubicon34 19:32 07.01.17
Servet duasıyla beraber acizlikten ve borçlardan kurtulabilir ve ibadetle desteklediğiniz sürece bol rızka sahip olarak yaşamınızı sürdürebilirsiniz.

Kuran’da Zenginlik Kavramı

Allah’ın rızasının kazanılması ve hayırlı işlerde kullanılması için servet duası bulunmaktadır. Gün içinde sabah namazından sonra okunması gereken duaların dışında elbette bir takım zikirler de yer almaktadır.

Rivayetlere göre günümüze kadar ulaşan birçok zenginlik ve servet duasının varlığından söz edilebilmektedir. Allah’ın izin verdiği sürece çok fazla mal ve mülk edinilebilir ve bu dualar ile aynı zamanda kaza ve belalardan kurtulabilirsiniz.

İslam dininde zenginlik her zaman teşvik edilen bir durumdur ve kuranda da bu konuda birçok ayet vardır. Duha ve Nur surelerinin 8 ve 32. Ayetlerinin yanında Al-i İmran suresinin 26. Ayetinde bu durumlardan bahsedilmiştir.

Hz.Muhammed’de bu konuda bir hadis buyumuştur; ‘Allah bir kişiye çok mal verir ve o kişi de Allah’ın razı olduğu ve sevdiği yerde kullanırsa bu kişiye imrenmek yerinde bir davranış olur’ şeklinde buyurmuştur.

Servet duası okunmadan önce abdest alınmalıdır ve bu kişi duayı okumadan önce az da olsa bir sadaka vermelidir. Bu sayede daha fazla ihsan nasip olabilir. Bereketin daha çok sabah vakti olduğu bilindiği için servet duası da sabah namazından sonra okunabilir.

‘Sâd’ suresinin 35.ayetinin art arda olacak şekilde 12 kez okunmasıyla yapılan servet duası Hz. Süleyman’ın zenginlik duası olarak bilinir. Sizler de bu duayı okuyarak Allah’ın izin verdiği sürece zengin olabilir ve servetler kazanabilirsiniz.

Bu duanın yanında ev ve iş yeri için bereket duaları, müşteri celbi ve fakirlikten kurtulma duası da bulunmaktadır. Ayrıca cüzdan duasının da olduğu söylenmektedir. Elbette servet duasıyla birlikte sadece dua etmek yetmemektedir. Gösterilecek emeklerden sonra para kazanmak daha uygun olacaktır. Bu yüzden okuduğunuz dualardan sonra mutlaka bir takım çaba içinde olmanız önemlidir.

Fakirlikten kurtulmak için ayrıca ‘berhetihin’ celbini 40 gün ara vermeden 100 kez okursa o kişinin rızkının artacağı buyrulmuştur. Ayrıca servete kavuşacağı ve refahının da artacağı söylenmektedir. Kişileri maddi sıkıntılardan kurtaracak olan bu dualar bol bereket getirmekte ve kişileri geçim sıkıntısından kurtarabilmektedir. İbadetin yanında okuyacağınız bu etkili dualar ve sureler ile maddi ve manevi anlamda rahatlamaya çalışabilirsiniz.

Korkaklık, cimrilik ve şaşkınlık halinden uzaklaştıran bu dualar insanların nefsini engeller ve özellikle Vakıa suresiyle beraber borçların ödemesi kolaylaşır. Bu yüzden istenilen şekilde okunması önemlidir. Her türlü acizliğin de sona ermesi için sizlerle paylaştığımız duaların okunması çok önemlidir. Bunlar arasında Vakıa suresi ise en çok tercih edilmesi gereken sureler arasındadır.

Alıntı

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
desperado 19:38 07.01.17
Allah razı olsun çok faydalı bilgi

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Numan 08:01 08.01.17
rubicon34 14:38 08.01.17
RvP 10:56 21.04.17
Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 09:56 31.10.17
Sayın @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...], Allah-u Zülcelal razı olsun.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Kolonya 02:16 14.01.18
Allah razı olsun emeğinize sağlık

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Batubey 21:15 18.01.18
meftare 00:42 19.01.18
werty 00:58 19.01.18
1 2 3