Dualar & Dua Kardeşliği

Çarşamba Gününün Duâsı - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Dualar & Dua Kardeşliği>Çarşamba Gününün Duâsı
Tuana 23:52 03.02.17
اَلْحَمْدُ للهِِ الَّذي جَعَلَ اللَّيْلَ لِباساً وَالنَّوْمَ سُباتاً وَجَعَلَ النَّهارَ نُشُوراً لَكَ الْحَمْدُ اَنْ بَعَثْتَني مِنْ مَرْقَدي وَلَوْ شِئْتَ جَعَلْتَهُ سَرْمَداً حَمْداً دائِماً لا يَنْقَطِعُ اَبَداً وَلا يُحْصي لَهُ الْخَلائِقُ عَدَداً اَللّـهُمَّ لَكَ الْحَمْدُ اَنْ خَلَقْتَ فَسَوَّيْتَ وَقَدَّرْتَ وَقَضَيْتَ وَاَمَتَّ وَاَحْيَيْتَ وَاَمْرَضْتَ وَشَفَيْتَ وَعافَيْتَ وَاَبْلَيْتَ وَعَلَى الْعَرْشِ اسْتَوَيْتَ وَعَلَى الْمُلْكِ احْتَوَيْتَ اَدْعُوكَ دُعاءَ مَنْ ضَعُفَتْ وَسيلَتُهُ وَانْقَطَعَتْ حيلَتُهُ وَاقْتَرَبَ اَجَلُهُ وَتَدانى فِي الدُّنْيا اَمَلُهُ وَاشْتَدَّتْ اِلى رَحْمَتِكَ فاقَتُهُ وَعَظُمَتْ لِتَفْريطِهِ حَسْرَتُهُ وَ كَثُرَتْ زَلَّتُهُ وَعَثْرَتُهُ وَخَلُصَتْ لِوَجْهِكَ تَوْبَتُهُ فَصَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ خاتَمِ النَّبِيّينَ وَعَلى اَهْلِ بَيْتِهِ الطَّيِّبينَ الطّاهِرينَ وَارْزُقْني شَفاعَةَ مُحَمَّدٍ صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وَآلِهِ وَلا تَحْرِمْني صُحْبَتَهُ اِنَّكَ اَنْتَ اَرْحَمُ الرّاحِمينَ اَللّـهُمَّ اقْضِ لي فِي الاَْرْبَعاءِ اَرْبَعاً اِجْعَلْ قُوَّتي في طاعَتِكَ وَنَشاطي في عِبادَتِكَ وَرَغْبَتي في ثَوابِكَ وَزُهْدي فيما يُوجِبُ لي اَليمَ عِقابِكَ اِنَّكَ لَطيفٌ لِما تَشاءُ .

"Hamd Allah'a mahsustur; O Allah ki, geceyi örtü, uykuyu bir din-lenme, gündüzü de dağılıp çalışma (zamanı) kıldı. Uyuduğum yerden be-ni kaldırdığın için sana hamd olsun. İsteseydin onu ebedi kılardın. Sana asla sonu kesilmeyen ve yaratıkların sayamayacağı kadar hamd olsun.
Allah'ım! Sana hamd olsun; Sen (mahlukatı) yarattın, düzgün (ve dengeli) kıldın, takdir ettin, hüküm verdin, öldürdün, dirilttin, hasta ettin, şifa verdin, afiyet bağışladın, belaya düşürerek imtihan ettin ve arşa isti-vâ ettin (onu hükmün altına aldın) ve mülke (varlık alemine) ihata ettin.
Allah'ım! Seni, vesilesi zayıf, çaresi kesilen, eceli yaklaşan, dünyada arzusu azalan, rahmetine ihtiyacı çoğalan, hasreti kusurundan dolayı bü-yük olan, sürçmesi ve kayması çok olan ve tövbesi sana hâlis olan bir kimse gibi çağırıyorum (sana yalvarıp yakarıyorum). Peygamberlerin so-nuncusu olan Hz. Muhammed'e ve onun tertemiz Ehl-i Beyt'ine salavat gönder, Hz. Muhammed'in (Allah'ın sâlat ve selamı ona ve Ehl-i Beyt'ine olsun) şefaatini bana nasip eyle ve onunla birlikte olmaktan beni mahrum eyleme. Kuşkusuz sen, merhametlilerin en merhametlisisin.
Allah'ım! Çarşamba günüde benim için dört şeyi yerine getir: Güç ve kuvvetimi itaatinde, neşât ve enerjimi kulluğunda, rağbet ve isteğimi se-vabında, zahitlik ve rağbetsizliğimi acıklı azabına sebep olacak şeylerde kıl. Şüphesiz Sen, istediğine latifsin."

Çarşamba Gününün Duâsı

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
SiLence 09:25 03.03.17
İnşirah 11:33 05.09.18
Zikr 12:09 05.09.18