Dualar & Dua Kardeşliği

Kur-an Okumaya Başlarken Okunacak Dua - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Dualar & Dua Kardeşliği>Kur-an Okumaya Başlarken Okunacak Dua
SiLence 23:59 03.02.17
1. Kur'an Okumaya Başlarken Okunacak Dua

bismillahir'rahmanir'rahiym...allahümme bil'hakkı enzeltehü ve bil'hakkı nezel.allahümme azzim rağbeti fihi vec'alhü nüran libasari.ve şifaen lisadri.allahümme zeyyin bihi lisani vecem'il bihi vechi ve kavvi bihi cesedi.verzukni tilavetehü ala taatike ana el'leyli ve etrafen'nehar.vehşurni mean'nebiyyi muhammedin sallallahü teala aleyhi ve selleme ve alihil'ahyar.der ve şöyle niyet eder:niyet ettim allah rızası için kur'anı-kerim okumaya''bu şekilde niyet eden her müslüman allah rızasına erer.allah,kulunun okuduğu her harf için ellibin sevap yazar.

manası: allahım!hak ile inzal buyurduğun,gönderdiğin kur'anı kerim hürmetine,efendimize nazil olan (gelen) kur'anı mübin hatırı için,senden yardım istiyorum.allahım!kur'an'a karşı rağbetimi (istek ve arzumu,sevgi ve aşkımı)arttır.onun nuru ile gözlerimi aydınlık kıl,onun fevzü bereketiyle gönlüme şifa ver.

allah'ım!kur'anın ile dilimi süsle,yüzümü güzelleştir (yüzümü ilahi nurunla nurlandır).vücudumu kur'an'la güçlendir.(allah'ım! kur'an'dan maddi,manevi fevzü bereket alan kullarının içine beni de dahil et).

beni kur'an okumakla rızıklandır,gece ve gündüz kur'an okumamı nasip et ve beni,kıyamet günü sevgili peygamberimiz hazret-i muhammed (s.a.v.)ile ve onun (s.a.v.)al ve ashabiyle (r.a.) haşret (birleştir).''demektir.

kur'an ve kur'an'dan sureler okumaya başlarken bu dua okunur.sevgili peygamberimiz (a.s.) bu dua ile ilgili şöyle buyurmuştur:

''her kim kur'an-ı kerim okumak istediğinde ( veya yasin okumaya başlarken ) bu duayı okursa,cenab-ı hak okumuş olduğu kur'an'ın her harfine ellibin sevap verir ve okuduğu duaları kabul eder.''

Alıntı

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
İlkcan 11:09 27.03.17
RvP 13:30 21.04.17
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Leyal 09:40 02.08.17
007 10:06 02.08.17
Paylaşım için teşekkürler

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Och 10:37 23.03.18