Dualar & Dua Kardeşliği

Dua Ederken Bütüne Odaklanmak - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Dualar & Dua Kardeşliği>Dua Ederken Bütüne Odaklanmak
madlen 03:13 04.02.17
Duanın tanımını yapacak olursak; Kişinin tüm benliği ile Rabb’in huzurunda bulunarak, kişinin kendisi için yada bir başka kişi yada kişiler için, bir çağrı, bir yakarış ve küçükten büyüğe, aşağıdan yukarıya, arzdan, arzlılardan semalar ötesine bir yöneliş, bir talep, bir niyaz ve bir iç dökmedir diyebiliriz.


Kur’an-ı Kerim ve bir çok hadiste belirtildiği gibi temiz yürekle ve tam bir teslimiyetle dua edilmesi gerektiği belirtilmektedir.


Zaman içerisinde yaşadıklarımızla ilgili olarak çeşitli zaman dilimlerinde dualara yönelmekte olup, çok çeşitli konularda Rabb’imizden beklentimizle ilgili taleplerde bulunmaktayız. Dua talebinde ana güç dışarıdan gelmeyip kişinin içinde olan inanç gücü ile sağlanmaktadır.


Dua etmenin fazilet ve kuralları hakkında bir çok kaynak olup, bunlara ait ortak kabul edilen değerler söz konusudur. Bunlara örnek vermemiz gerekirse, dua edilen ortamın temizliği, kişisel temizlik, teslimiyet, duada ısrarcı olmak, duadan vaz geçmemek gibi bir çok konuda bilgi aktarabiliriz.


Sizlere aktarmak, seçip kabul ederek uygulayacağınız bu değerlere ilave olarak eklemek istediğim bilgiler ise,


- Dua ve niyetlerimizi ifade ederken içerisinde “ olumsuz kelimeler “ kullanmamak, örneğin, Ya Rabb’im beni maddi sıkıntılarımdan kurtar yerine Ya Rabb’im benim maddi refağımı arttır ve daim et, ifadesinin seçilmesi gerektiğidir, zira dua ve niyetlerimizde olumsuz kelime kullanılmaması “ düşüncelerinizden de sorumlusunuz “ bilgisi ile ilişkilidir.


ayrıca dua ve niyetlerimizde her zaman;


- NEDEN

- NİÇİN

- NE ZAMAN

- NASIL


sorularına cevap bulunması gerektiğidir.



- İçinde bulunduğumuz yerküre her an çeşitli tezahürlerin etkisi altında olup, bizlere ait olan zaman kavramı ile ilgili olarak çeşitli oluşumlar yaşanmaktadır. Bunlardan bir tanesi ise, akşamları 23:00 sonrası ile gün doğumu arasında manevi kapıların ardına kadar açılıyor olmasıdır. Bunun anlamı ise akşamları 23:00 sonrasında sabah gün doğumu arasında edeceğimiz duaların daha etkili olabileceği anlamını taşımaktadır.


- Dua halinde bulunurken dikkat edilmesi gereken önemli konulardan biriside, düşünce beklenti ve duruş olarak bütüne odaklanmamız gerektiği konusudur

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
SiLence 09:56 20.04.17
Allah razı olsun.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
aboard111 10:04 20.04.17
007 10:15 20.04.17
Karakancolos 10:34 20.04.17
Ben hep olumsuz kelimeler kullanarak dua edip bunlardan kurtulmak istediğimi söylüyordum, bir de böyle deneyeyim.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 13:45 08.08.18
Sayın @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...], Allah-u Zülcelal razı olsun.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi