Dualar & Dua Kardeşliği

Sabır Dağı Kadar Borcun olsa bile Cenab-ı Hak sana borcunu ödettirir - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Dualar & Dua Kardeşliği>Sabır Dağı Kadar Borcun olsa bile Cenab-ı Hak sana borcunu ödettirir
Tuana 01:40 05.02.17
Cenabı peygamver (s.a.v.) Muaz b. Cebel (r.a.) hazretlerini bir cuma günü orada göremez. Cuma namazından sonra yanına teşrif eder ve göremediğinden sual eder. Ya Resulallah, bir yahudinin üzerimde kırk dirhem gümüş alacağı olduğundan huzurunuza varabilmeken beni men etmiştir, cevabında bulunur. Cenabı peygamber efendimiz: Ya Muaz sana bir dua öğreteyim ki ona devam edersen sabır dağı kadar borcun olmuş olsa Cenab-ı Hak sana borcunu ödettirir. buyurmuşlardır. (1)

Allahümme malikel mülki tü'til mülke men teşaü ve tenziul mülke mimmen teşaü ve tüızzü men teşaü ve tüzillü men teşaü bi yedikel hayr, inneke ala külli şey'in kadiyr. Tulicülleyle finnehari ve tulicünnehara filleyli ve tuhricül hayye minel meyyiti ve tuhricül meyyite minel hay, ve terzüku men teşaü bi ğayri hısab. Rahmaned dünya vel ahırati ve rahıymehüma tu'tiy men teşaü min hüma ve temneu men teşaü irhamniy rahmeten tuğniyniy biha an rahmeti men sivake.

(1) İbni Sünni, Enes (r.a.) dan

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
SiLence 20:30 11.03.17
Okunuşu:”Allahümme Malİkel’mülki tu’til’mülke men teşaü ve tenziul’mülke mimmen teşaü ve tüizzü men teşaü ve tüzillü men teşaü bi’yedikel’hayr,inneke ala külli şey’in kadir.Tülicul’leyle fin’nehari ve tülicun’nehare fil’leyli ve tuhricul’hayye minel’meyyiti ve tuhricul’meyyite minel’hayr,ve terziku men teşaü bi’gayri hisab.Rahmened’dünya vel’ahireti ve Rahimehüma,tü’ti men teşaü minhüma ve temneu men teşaü fer’hamni rahmeten tuğnini biha an rahmetin-sivake.Allahümme ağnini minel’fakri vakdı anid’deyni ve tevefeni fi ibadetike ve cihadin fi sebilike.”

Manası:”Ey mülkün sahibi olan Allah’ım! Sen mülkü dilediğine verirsin ve dilediğinden de mülkü çekip alırsın.Allah’ım dilediğini aziz edersin,dilediğini de zelil edersin.hayır(bütün iyilikler) senin kudret elindedir.gerçek ki senin her şeye gücün yeter.Geceyi gündüz gündüzü de geceye katarsın.Ölüden diri çıkarırsın.Diriden de ölü çıkarırsın ve dilediğine hesapsız rızkını verirsin.

Ey dünya ve ahiretin rahman ve Rahimi olanAllah’ım! İstediğine o ikisinden verir,istemediğine vermezsin.(Yani dünya ve ahiret iyiliği).Allah’ım bana öyle bir rahmet et ki,senden başkalarının rahmetine(yardımına) muhtaç olmıayayım.

Allah’ım! Beni fakirlikten,yoksulluktan ve borçlu olmaktan kurtar ve senin yolunda çalışarak ve senin ibaadetinde bulunarak vefat ettir.”Paylaşım için teşekkürler.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
RvP 10:24 21.04.17
İpek 18:44 07.07.18
Derdekea 22:45 11.08.18
Nun 23:09 11.08.18
Husniye313 10:23 12.08.18
Allah razı olsun paylaşımınız için. Bu duaya devam edebilmeyi bizlere nasip etsin

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
İnşirah 10:59 17.09.18
Pola079 17:43 18.12.18
Emeği geçen bütün kullardan Allah razı olsun.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Lil bin Ali 18:23 18.12.18
sıkıntıda darda olan kardeslerimiz umarım bu duayı görür de rahatlar

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi