Dualar & Dua Kardeşliği

Duâ-i Yâsîn - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Dualar & Dua Kardeşliği>Duâ-i Yâsîn
DiLara 14:33 05.02.17
Eğer dilersen ki devlet ve izzetin artsın, mutluluk kapıları ardına kadar açılsın. Bu dileği başka kimseye de isterse şöyle yapması gerekir.

Temizce abdest aldıktan sonra iki rekat namaz kılsın. Her ayın ilk gününden üçüncü gününe kadar bu ibadete başlamış olsun. Şuna da işaret edelim ki, çarşamba veya cum'â gününe rastlamış olması evlâdır. Bahsettiğimiz rekatların herbirisinde Fâtiha-i Şerîfe okuduktan sonra Yâsîn Sûresini de okusun. Namaz bittikten sonra 3 defa Yâsîn-i Şerîf ve 100 kere İhlâs-ı Sûresini okumalıdır. Ayrıca 70 Ayâtu'l-Kursi, 111 Fâtiha Sûresi okumalıdır. Bunları takiben elini kaldırıp hacet eliyle şu duâyı okumalıdır.Allahummeftah aleynâ ebvâbe'l-hayri vekşif aleynâ ve alâ ibadike's-sâlihıyne ve allimni min ilmike ve fehhimni anke ve edhilni ebvâbe rahmetike rabbeneftah beynenâ ve beyne kavmina bi'l-hakkı ve ente hayru'l-fâtıhıyne bi hakkı Bi'smillahi'r-rahmani'r-rahiym ve bi hakkı Kâf, Hâ, Yâ, Ayn, Sâd ve bi hakkı Hâ, Mîm, Ayn, Sîn, Kâf ve bi hakkı Yâsîn ve'l-kur'âni'l-hakim. İnneke le mine'l-murselîne alâ sıratı'm-mustekıym, tenziyle'l-aziyzi'r-rahiym.Manâsı:

Yâ Rabbe'l-a'lemin, bana hayır kapılarını aç, kendi salih kullarına açtığın bu kapılarla ilminden (ledünni ilm) ilim ihsân buyur. Bana ayrıca izzet ve rahmet kapılarını aç.

Yâ Rabbî! Sen hayr kapılarının fâtihisin. Bana ve benim mu'mîn kardeşlerime hak ve hayr ihsân et. Yâsîn ve'l-kur'âni'l-hakim ki, indirdiğin bu sûre hürmetine bütün hayr kapılarını aç.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
SiLence 11:29 20.04.17
beyazgece 20:48 16.09.18
Cevapla Up