Ebced & Cifir & Remil

Remil İlmi Hakkında Kısa Bilgi - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
1 2 
Ebced & Cifir & Remil>Remil İlmi Hakkında Kısa Bilgi
Sin 17:13 21.12.17
Cenabı Hak, Kurân-ı Kerîm'in Cin sûresi 26. ayeti kerimesinde mealen şöyle buyurmuştur:

"Mugayyebatı yani bütün gizlileri bilmek yalnız Allah'a (cc) mahsustur. Gaybını da hiçbir ferde açıklamaz, ancak resullerinden ve razı olduğu kimselerden dilediğine onun bazısını bildirir."

Remil ilmi peygamberlerden Hz. Danyal'a verilmiş bir mucizedir.

Remilde 16 değişik şekil vardır. Bu şekiller 32 hat ve 32 noktadan meydana gelmiştir. Her hat iki noktaya denk gelmektedir ki 32 hattan 64 nokta çıkar. Remilin 32 noktasını da bunlara ilave edince yekun 96 olur ki ebcedle hesap edilmiş olan Hz. Danyal'ın ismine denk gelir. Remil ilmi, halka Hz. Danyal tarafından öğretilmiştir. Bu itibarla bu ilme çalışıp öğrenebilenlere bazı hususlarda müşkillerini halletme imkanı verilir.

Bugün dünyada harikalar meydana getiren bilgisayarların esası da hat ve noktalarla yapılmış 16 şeklin muhtelif sentezlerinden meydana getirilen bağlarla düzenlenmektedir. 16x16=256 eder ki Allah'ın Nur ismine denk gelmektedir.
NUR isminin anlamı: İstediği kişilere ve gönüllere maddi ve manevi yönden ilim ve irfan dağıtan demektir.

Mahsusatı yani elle tutulan şeyleri görebilmek için ışık, makulatı yani zevken bilinen şeyleri idrak edebilmek için de irfan nurunu devamlı surette ihsan ve inayet buyuran ve bütün varlığı kavrayan Zat-ı İlahinin bir tecelli ve zuhuru nurudur.

Remilin başlangıç ve kökü hakkında kısaca bilgi verebildim kanısındayım. Şimdi Remil in nasıl atılacağını şekillerini, işaret etikleri manaları kısaca yazarak siz değerli ziyaretçilerimizi elden geldiği kadar aydınlatmaya çalışacağım.

Remil atmakta bir çok usüller vardır. Remil Arapça kum demektir. Çok eski zamanlarda kağıt henüz yaygın olarak kullanılır olmadığından atılan remiller kum üzerine yazıldığı için ismi ilmi remil kalmıştır. Kağıdın icadından sonra atılan remiller aynı sistemle kum yerine kağıt üzerinde yapılmaya başlanmıştır. Remil atmada kolaylık olmak üzere bazı memleketlerde zar kullanılmıştır. Şöyle ki remil attırmak isteyen kimselere 16 kere zar attırılarak gelen zarın tek ya da çift oluşuna göre (tek sayılar için nokta ve çift sayılar için çizgi) remil tablosu düzenlenerek sonradan yoruma geçilirdi.

Bundan başka yine bazı yerlerde kolaylık olması bakımından 16 remil şeklinin her birinden 4 er adet küçük kağıt parçalarına yazılıp bükülerek bir torbaya konur ve remil attırmak isteyen kimseye niyet ettirildikten sonra torbadan kağıtlar birer birer çektirilerek remil tablosu düzenlenir ve yoruma geçilirdi.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 17:18 21.12.17
Sayın Sin, konu paylaşımınız için teşekkür ederiz. Ne amaçla kullanılır biraz bilgi verebilir misiniz üyelerimize?

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Sin 17:22 21.12.17
geleceğin ve geçmişin olaylarını doğruya en yakın sonuçla bilmemizi sağlayan mucizevî bir kehanet ilmidir. Bu ilmin bir peygamber ilmi olarak tarihte tezahür etmesi ve bulunduğu asra ( MÖ 605-562) büyük bir damga vurması ve sonraki asırlarda dünyanın en büyük imparatorluklarında imparatorlar tarafından büyük ilgi görmesi ve halk arasında bilgeler vasıtasıyla kullanılması günümüze kadar ulaşmasında çok önemli unsurlardandır.

Remil İlmi, bulunduğu tarihten itibaren 1800’lü yıllara kadar elit devlet sistemi içinde özellikle doğu devletlerinde birçok çıkmaza girmiş olayların içinden çıkılmasını sağlamıştır. Devlet adamlarının atanmasında, savaşa girilip girilmemesi hakkında dahi asrın en ünlü Remil İlmi bilgelerinin (remmallerin) bakımlarından faydalanılmıştır.Remil İlmi halk arasında da büyük ilgi görmüştür. Kimi rivayetlerde önemli eşyasını bir arazide kaybeden kişi zamanın Remil İlmi uzmanlarına başvurduğu ve bulunduğu söylenir. Başka bir örnekte definelerin aranmasında Mısır’da kullanıldığı rivayet edilir. Halk arasında bu kullanımlar dışında hemen hemen hayatın her noktasında kullanılan ve bozulmaya uğramamış yegane kehanet sistemidir.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
İpek 17:26 21.12.17
Bir kişinin gerçek Remmal olduğunu nasıl anlarız?

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Eloa 17:30 21.12.17
Bu ilmin İdris (a.s.) bir bağlantısı olduğunu okumuştum.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Jq 17:52 21.12.17
Kişinin ne mal olduğu zamanla belli olur. @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
İpek 09:24 22.12.17
Jq Nickli Üyeden Alıntı:
Kişinin ne mal olduğu zamanla belli olur. @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Ne mal olduğu belli olana kadar hem maddi hem manevi olarak yıpranıyor insanlar

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Jq 10:04 22.12.17
Och 09:33 21.01.18
Emeğinize sağlık

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Yafes 02:14 30.01.18
Tam olarak nasıl yapıldığı hakkında bilgilenemesemde araştıracağım güzel bi konu Allah razı olsun

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
1 2