Esmaül Hüsna

El-musavvir esması ve sırları - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Esmaül Hüsna>El-musavvir esması ve sırları
El Kindi 18:05 23.03.19
EL-MUSAVVİR: Her varlığa en uygun şekli veren, farklı suretlerde yaratan, tasvir eden, şekillendirip biçimlendiren.. EL-HALIK isminde de değindiğimiz gibi, yoktan, hiç örneği olmadan var eden ve yarattıklarına en uygun şekli veren, güzel ve uyumlu yaratan yüce Allah, tasvirde de eşi-benzeri olmayandır. Şekil veren, her şeye şekil ve özellik veren,her bir yaratığa titizlik ve maharetle sanatlı bir şekilde farklı suretler giydirerek sanatının güzellik ve mükemmellikleri gösteren. Allah Teâlâ herşeye bir suret, bir özellik vermiştir.Herşeyin kendisine göre şekli, dıştan görünüşü vardır ki, başkalarına benzemez. Mesela:İnsanlar arasında tamamiyle birbirinin aynı iki insan yoktur. Bundan daha garibi, parmak uçlarındaki çizgilerdir. Bu çizgiler, insanların sayısı kadar değişiktir ve hiçbiri ötekine uymaz. Şu halde insanın hiç taklit olunamayacak imzası, bastığı parmak izidir. İşte bunlar, Allah Teâlâ’nın Musavvir isminin tecellileridir.
İnsandan hayvana, bitkiden ormana, dağdan denize, taşa, toprağa ve ondan uzaydaki cisimlere kadar sayısız varlıklar yaratan yüce Allah, sonsuz ve sınırsız bir ilim ve kudrete, bir tasavvur gücüne sahiptir ki, yarattığı şeylerin hiçbirinde bir uyumsuzluk, bir biçimsizlik yoktur. Varlıkların guruplarında kullandığı malzemeler genellikle aynı olmasına rağmen, hiç biri diğerine benzemez, ama tamamen de başka bir şey değildir. Ne aynıdır, ne de gayrıdır. Buna rağmen birini diğeri ile karıştırmaya da meydan vermez. Eğer şimdiye kadar yapmamışsak, şöyle aynanın karşısına geçip bir bakalım ve bize verilen organların yerli yerinde olup olmadığını düşünelim. Mesela; diyelim ki, gözlerimizin yerini beğenmedik.. Acaba nereye koyulması daha uygun olurdu? Onları, şu andaki bulundukları yerden başka bir yere koyma veya yerleştirme imkânına sahip olamayacağız. Çünkü birazcık düşünürsek, şu anda en uygun yerde bulunduklarını anlayacağız.Demek ki mekanizma tam işliyor ve her şey yerli yeri ne koyulmuş.. “Musavvir” olan yüce Allah, her şeyi en iyi şekilde tasvir edip güzelce yerli yerine koymuş.. Hem de müthiş bir aksesuar uyumluluğu ve zevki içinde..Ellerimizi, ayaklarımızı, parmaklarımızı ve diğer organlarımızı, bu şekilde küçük bir tefekkür örneği olarak düşünelim ve yaratıcımıza şükredelim… Boya göre verilen eller ve ayaklarla, yaşa göre kazandırılan olgunluk ve gücü düşünelim bir kere… Allah ne mükemmel ve ne güzel yaratmış! İşte müminlerin Allah’ı takdir ifadesi, müminin hissiyatı ve Rabbimizin bunu bize anlatması. Hz. Musa’nın dilinden naklediliyor ayet. Firavun ona soruyor: – Ey Musa! Sizin Rabbiniz kim? “Musa: “Bizim Rabbimiz her şeye şeklini veren, sonra da yolunu gösterendir” dedi. (Taha, 20:49)
Şu ayetlere bakmak insanın aklını sarsmaya ve düşünce yapısını yeniden şekillendirmeye yetiyor “O’nun ayetlerinden (kudretinin delillerinden)dir ki, sizi bir topraktan yarattı. Sonra da siz şimdi yeryüzünde dağılıp yayılan insanlar oluverdiniz. Yine O’nun ayetlerindendir ki, sizin için nefislerinizden kendilerine ısınırsınız diye eşler yaratmış, aranıza bir sevgi ve merhamet koymuştur. Şüphesiz ki bunda düşünecek bir kavim için nice ibretler vardır. Yine göklerin ve yerin yaratılışı ile dillerinizin ve renklerinizin farklı oluşu da O’nun ayetlerindendir. Şüphesiz ki bunda bilenler için nice ibretler vardır. Yine gecede ve gündüzde uyumanız ve lütfundan nasip aramanız da O’nun ayetlerindendir. Şüphesiz ki bunda dinleyecek bir kavim için nice ibretler vardır. Yine O’nun ayetlerindendir ki, size hem korku ve hem de umut vermek için şimşeği gösteriyor. Ve gökten bir su indiriyor da onunla yeryüzüne ölümünden sonra hayat veriyor. Şüphesiz ki bunda aklını kullanacak bir kavim için nice ibretler vardır. Yine göğün ve yerin, emriyle durması da O’nun ayetlerindendir. Sonra sizi bir tek çağırışla çağırdığı zaman bir de bakarsınız ki (yerden diriltilip çıkarılıyorsunuz).” (Rum, 30:20-25)
Renkler, ırklar, ayrı ayrı ve çeşit çeşit diller, sesler sedalar, desenler… Sadece insanlardaki dayanılmaz güzellikler ve uyumluluk değil, hayvanlarda da aynı güzellikler var. Hatta onlarda daha değişik güzelliklerin olduğunu görmekteyiz ve bunun bizim için yaratıldığını söylüyor yüce Allah. Bizim ve bize verdiği gözün zevkini okşamak ve ruhun rahatlamasını sağlamak için… Yerle gök arasındaki uyumluluk da, denizler, göller, ırmaklar ve içindekiler de öyle… Bütün evren ve içindeki her şeyde mükemmel bir uyumluluk var ki, bunlar bilen ve tasvir eden, tasvir ettiğini yaratan, sonsuz ilim ve kudret sahibi yüce Allah’a mahsustur…
Hak Teâla’nın Musavvir adını sürekli olarak anan kimseler gerekli kolaylık ve başarılara mazhar olurlar. Özellikle kimya ve gıda maddelerini hazırlayanlar bu adın ulûhiyetinden çokfay dalanmış olurlar. Cezbeli kimseler bu adı sıkça anarlarsa gizli düşünceleri duyar, bunlar kendisine bildirilir. Can ve toprak eşya yapımından çalışanlar Allah’ın yüce adını sık sık anarlarsa işlerinde başarılı olurlar. Ve yaptıkları işlerde kolaylık ve çabukluk kazanırlar.
El-Musavvir isminin Ebced değeri (336); Zikir saati Pazartesi Ay’dır. Pazartesi ay saati ise, güneş doğarken ilk saatlerde 01.00 ve 08.00 yaklaşık ikindi namazı sonrasıdır. Gece okumalarında ise tam saat 06.00’da yani gecenin tam yarısındadır.
1. EL-MUSAVVİR ismini belirtilen miktarda ve sağlam bir niyetle okuyan kimse dilediğini rüyasında görür. Okumayı gece herkes yattıktan sonra yapmak gerekiyor ve önce 1000 (bin) defa “Kâf, Hâ, Yâ, Ayn, Sâd” sonra da 3360 (üç bin üç yüz altmış) kere “Y MUSAVVİR”okumak lazım. Ayrıca, bir defa da istediği kişiyi göremezse üç, beş veya yedi tekrar edilmelidir.
2. Bu ismin en büyük özelliklerinden biri de, tıbbın dışındaki birtakım nedenlerden ötürü çocuğu olmayanlara faydalı olması ve bu isminin hürmetine yüce Allah’ın çocuk ihsan etmesidir. Olur mu? Olur.. Yalnız nasıl okunacağı da önemli.
3. Havas alimleri, “Çocuğu olmayan bir kadın 7 gün oruç tutup, iftar anında 21 kere “EL-MUSAVVİR” ismini zikretse kendisine yüce Allah çocuk ihsan eder. Erkek üç gün oruç tutup iftar anında 21 kere bu ismi bir bardak suya okuyup üflese ve içse, yüce Allah bu isminin bir gereği olarak o erkeğe çocuk ihsan eder” demişlerdir.
4. Bu ismin zikrine her gün 365 defa dikkatle ve itina ile devam eden kişi, yüksek ruhani varlıklarla ilişki kurup onlarla görüşebilir, yani onlar özel olarak görünebilirler. Daha kolay ve çabuk bir irtibat için ise Havas alimleri, “YA HÂLIK, YA BÂRİ, YA MUSAVVİR” isimlerinin birlikte okunmalarını tavsiye ediyorlar
5. Bir hatırlatma alimlerin bu isimle ve ne için okunması gerektiği ve adetleri ihlal etmeyin bu isim alem-i berzah ve Misal alemiyle bire bir alakalı olduğundan Bir Mürşidin izni olmadan çok fazla bu isimle meşgul olmayın Alimlerin belirttiği ihtiyaçlarda ve adetlerde meşgul olun ki bu esmanın bereketi olarak Alemi Berzah ve mana kapıları açılırsa sapıtmayın çünkü bu ismin o alemin kapılarını açıcı bir özelliği var. Çocuğu devamlı düşük olan hamile kadınlar bu Esmayı Hac suresi 5 ayetinde ki bu verdiğim yerle beraber okurlarsa inşallah bir daha düşük yapmazlar. Bismillahirrahmanirrahim ve nukirru fil erhami ma neşau ila ecelim müsemmen summe nuhricukum tiflen: Dilediğimizi belli bir süreye kadar rahimlerde durduruyoruz. Sonra sizi bir çocuk olarak çıkarıyoruz. (Hac 5)
Not:Alıntı,derleme…

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
fener 17:46 23.05.19
Allah razi olsun.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
hallaci 00:08 22.06.19
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Allah razı olsun. İsmimin ebced hesabına göre bu esma çıktı. Ay vakitlerinde yapmam mı daha etkili olur yoksa yukarıda yazdığı şekillerde mi?

(Bu arada 50 mesajı doldurmadığım için size özelden ulaşamıyorum)

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Rem2588 01:53 05.07.19
Bende uykuya dalarkende esma okuyorum. Bu aralar mesela el müheymin okurken birden kendimi ya musavvir okurken buluyorum

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
huysuz 21:54 02.08.19