Esmaül Hüsna

Esma-ül Hüsna ve Yasaları - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Esmaül Hüsna>Esma-ül Hüsna ve Yasaları
aşk 01:56 04.02.17
Esma-ül Hüsna'lar için kısa bir tarif yapmamız gerekirse, Rabb'in 99 ismiyle sıfatlanan kavramlardır diyebiliriz, aynı zamanda Esma-ül Hüsnaların kainatın işleyiş mekanizmasının icracı prensip ve melekûtularıdır da diyebiliriz. Bu ifadenin bir diğer açılımı olarak " devasız dert yoktur " ifadesinin açılımıdır da diyebiliriz. Nefes almaktan, toğumun filizlenmesine kadar tüm değerler Esma-ül Hüsnaların tezahürlerinde mevcuttur. Bize düşen bunları araştırmak, bulmak, görmek, anlamak ve hayatta uygulayabilmektir.


Bunların ( tezahürlerin ) iyilik yada kötülükle ilgisi olmayıp içinde bulunduğumuz dualite sistem mekanizmasının çalışmasını sağlar, temin, tesis ve daim eder, Esma-ül Hüsna'ların 33 adedi İCRAİ, 33 adedi KAZAİ, 33 adedi CEZAİ müeyyidileri açıklamaktadır. Bu değerlere göz atacak olursak, İcrai uygulayıcı olması; Kazai, kanun koyucu olması ve Cezai, uygulama kusurlarını giderici olması Rabb'in kainatı yönetim prensiplerinde Hükmü koyanın, Hükmedenin ve Hüküm'ün kendisi olmanın karşılığı gibidir. Bu değerlerin usülünce sıralanması, âlemi yerinden oynatacak güçte olup sadece Dünya ve insanoğlu için değil, tüm kainat ve varlıklar için geçerlidir. Bu değerlerin açıklanmaya çalışılmasında çok dikkatli davranılması gerekmektedir.


Ortak kabul edilen doksan dokuz Esma-ül Hüsna'nın haricinde yine Kur'an- ı Kerim kaynaklı bir çok Esma-ül Hüsna mevcut olduğu bir gerçek olup, bize düşen bunları " fena fillah " yolunda fark edebilmektir.


Konuya vakıf olanlar bir çok Esma-ül Hüsna' nın mevcudiyeti ve bunların tezahürlerinin ne kadar farklılık arz ettiğini bilirler.


Esma-ül Hüsnaların okunması, okunma sayısı, okunma zamanı, niyette bulunan ve bulunulan kişinin ebcedinin ( sayısal değeri ) ilave edilmesi ve niyetimizin ifade tarzı çok önemli olup bunlara özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir, Seçtiğimiz esmaya ait ilgili gezegenin saatinde yapılacak zikr ise esmanın tezahürüne ayrı bir güç katmaktadır. Bunlarla beraber niyetimizle ilgili olarak aynı konulardaki Esma-ül Hüsnaların birleştirilerek okunmasında farklı etkileri olduğunu söylemek son derece doğru bir ifade olur.Esma-ül Hüsnaları kainat yasaları çerçevesinde inceleyecek olursak ;


Dünya Yasaları,

Düşünce ve Ruhsal Varoluş Yasaları,

Erdem - Soyluluk Yasaları,

İlahi sevgi Yasaları,

Adalet Yasaları,

Bilim Yasaları,

Aydınlanma - Hakikat ( Kıyam ) Yasaları,

Toplu Bilinçlenme ( Kıyamet ) Yasaları,

Gizem Yasaları

Sanat - Güzellik Yasaları,


Konularında tezahür ettiklerini, bu konuların temin, tesis ve ebediyeti konusunda tesir ettiğini ifade edebiliriz. Bu ana kavramların devamında ise diğer yasalardan bahsedecek olursak insani tarafımız, acziyetimizle bunları idrakte zorlanabiliriz.


Enerji ve bilgi seviyesi uygun düzeye gelerek hak eden kişiler zaten bu bilgilere bir türlü ulaşmaktadır.

esmaül hüsnada okuma şekillleri üzerine fikirler...
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
yigido3358 18:28 03.03.17
Emeğine sağlık Allah razı olsun.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
SiLence 18:31 05.06.17
Havasokulu 09:08 27.10.17
Sayın @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...], Allah-u Zülcelal razı olsun.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Rumeysa 15:14 28.10.17
İpek 18:06 02.03.18
Allah razı olsun üstadım
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
noname 18:07 02.03.18
Allah razı olsun
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Astra 19:59 02.03.18
yaltin 18:11 03.03.18
mahnur 12:57 15.12.18