Esmaül Hüsna

EŞ-ŞEKÛR Esması Ve Sırları - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

1 2 
Esmaül Hüsna>EŞ-ŞEKÛR Esması Ve Sırları
Havasokulu 02:01 04.02.17


Cenab-ı Hak ,yapılan her türlü iyilik ve hayra,salih amel ve güzel davranışlara en iyi şekilde karşılk veren ve kullarının birini en az onla mükafatlandırıp,sevapşa ödüllendiren.Daha doğrusu kullarının gerek kendi rızasını kazanmak niyetiyle gerekse kendi çıkarları için yapmış oldukları her iyiliği mükafatlandırıp,özellikle dinine hizmet edenlere yaptıklarının kat kat fazlasıyla veren ve onların en ufak bir iyi davranışını bile zayi etmeyendir.

Ebced değeri ve zikir saati: Bu mübarek ismin zikri (526) adettir.Zikir saati Güneş,günü Pazardır.

Bu ismi usülune göre okuyan kimseler,her türlü kaza ve belalardan korunur.Cenab-ı Hak, bu ismi okuyup virt edinen kimseyi büyük-küçük her türlü fenalıklardan korur.

Her gün 526 defa zikreden kimse,verilen nimetlere şükretme lezzetini,ibadete devam etme zevkini ve muhtaç olanlara da ikram etme özelliğini kazanır.

Bu ismin zikrine devam eden kimse,sağlıklı kalır ve çok mal sahibi olur.

Ağır cüsseli ve nefes darlğı çeken kimseler,41 defa yazıp su ile silip bozulduktan sonra bu sudan içse şifa bulur.Görme zorluğu veya göz ağrısı çeken kimseleri gözüne bu sudan sürülürse gözünün nuru artar.“Kendisine yapılan şükre, çok ecirle mukabele eden.”
“Cüz’î ibadetlere karşı küllî mükâfatlar, yüksek dereceler ve çok sevaplar veren.”
“Eğer Allah’a güzel bir borç verecek olursanız, onu sizin için kat kat artırır ve sizi bağışlar. Allah Şekûr’dur, Halîm’dir.” (Teğâbün Sûresi, 64/17)
Bir âyet-i kerîme:
“And olsun ki, şükrederseniz elbette size daha fazla veririm. Ve eğer nankörlük ederseniz, haberiniz olsun ki azabım çok şiddetlidir.” (İbrahim Sûresi, 14/7)
Şükretmek Allah’ın sonsuz nimet ve ihsanlarının kıymetini bilmek demektir ve küfranın zıddıdır.
Cenâb-ı Hak, bu insanlık görevini yerine getiren mü’min kullarına kat kat mükâfat vereceğini bu âyet-i kerîmeyle müjde veriyor.
Nur Külliyatı'nda, “Fıtrat-ı beşeriyede cemâle karşı bir muhabbet ve kemâle karşı perestiş etmek ve ihsana karşı sevmek vardır.” buyrularak, şükretmenin insanın yaratılışında mevcut olduğu ders verilir.
Bu dünyada bir çekirdeğe karşılık bir ağaç ihsan eden Allah, dünyada yapılan ibadet ve şükürlere öyle mükâfatlar verecektir ki, Allah Resûlünün(a.s.m.) ifadesiyle, “Ne gözler görmüş, ne kulaklar işitmiş ne de insanın kalbine, hatırına gelmiştir.”
Şekûr isminin Cennetteki tecellisi işte böyle muhteşem, böyle harika ve böyle azim olacaktır.
Kula yakışan ve yaraşan, fırsatı çok iyi değerlendirip şu kısa dünya hayatını şükür ve ibadetle geçirmek, böylece ebedî saadete mazhar olmaktır.
Bu isimden nasiplenen bir kul, insanlardan gördüğü iyiliklere karşı da teşekkürle mukabele eder. Nankörlükten ve nimeti küçümsemekten sakınır.
Nitekim, Allah Resûlü(a.s.m.) “İnsanlara teşekkür etmeyen, Allah’a şükretmez.” buyurmuşlardır.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
seckindogan 00:11 08.03.17
Allah c.c razı.olsun

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
sibelce 19:09 24.03.17
İlkcan 03:05 16.04.17
Benazir25 17:16 22.04.17
seckindogan 23:34 28.05.17
allah c.c razi.olsun iyi ramazanlar

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
007 10:11 29.05.17
Bu güzel Paylaşım için teşekkürler

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Maladaptive115 13:15 13.07.17
Allah razı olsun güzel paylaşım

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
muhammed19 04:56 07.09.17
ayperi 08:52 18.10.17
Benim dilimden düşürmediğim her gün 526 kez çektiğim Ya Şekur esması (Nimetlerine karşı yapılan kavli ve fiili şükrün karşılığını bolca veren) ile hayatınızda ki tüm olumsuzluklar dertler sıkıntılar Allah’ın izni ile yok olacaktır,hayırları celp eden,Rabbimizin sevdiği ve etkisini çok çabuk gösteren bir esmadır. Her gün yeni bir hayırlı haber ile gününüzde kalbinizde şenlenecektir inşallah. Paylaşım için Allah razı olsun

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
1 2