Esmaül Hüsna

Ya Alim Esması ve Sırları - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Esmaül Hüsna>Ya Alim Esması ve Sırları
Havasokulu 02:11 04.02.17
Arapca Yazılışı العليم

Ya Alim zikrine devam eden gizli sırlara vakıf olur. Herşey ona beyan olur. Okuyanın ilmi artar, hikmetli konuşur ve yüce makamlara erişir. El Alim ismini yazıp suda silip içenin anlayışı ve zekası artar.

Allah'ın Alîm adı şu Kur'an âyetlerinde geçmektedir;

(2:158) Gerçekten Safâ'yla Merve Allah'ın alâmetlerindendir. O'nun için her kim hac veya umre niyetiyle Kā'be'yi ziyaret ederse, bunları tavaf etmesinde ona bir günah yoktur. Her kim de gönlünden koparak bir hayır işlerse, şüphesiz Allah iyiliğin karşılığını verir, o herşeyi bilir.

(3:92) Sevdiğiniz şeylerden (Allah yolunda) harcamadıkça, gerçek iyiliğe asla erişemezsiniz. Her ne harcarsanız Allah onu hakkıyla bilir.

(4:35) Eğer karı-koca arasının açılmasından endişeye düşerseniz bir hakem erkeğin tarafından, bir hakem de kadının ailesinden kendilerine gönderin. Bu arabulucu hakemler gerçekten barıştırmak isterlerse, Allah karı-koca arasındaki dargınlık yerine geçim verir. Şüphesiz ki Allah hakkıyla bilendir, herşeyin aslından haberdardır.

(24:41) Görmez misin ki, göklerde ve yerde bulunanlarla dizi dizi kanat çırpıp uçan kuşların Allah'ı tesbih ettiklerini? Her biri kendi tesbihini ve duâsını bilmiştir. Allah, onların yapmakta olduklarını hakkıyla bilir.

(33:40) Muhammed, sizin adamlarınızdan hiçbirinin babası değildir. Ama Allah'ın Resulü ve peygamberlerin sonuncusudur. Allah herşeyi hakkiyle bilendir.

(35:38) Şüphe yok ki Allah, göklerin ve yerin gaybını bilir. Elbette o, sinelerin içinde olanları da bilir.

(57:6) Geceyi gündüzün içine sokar, gündüzü gecenin içine sokar. O, göğüslerin özünü bilir.

(59:22) O, kendisinden başka hiçbir ilah olmayan Allah’tır. Gaybı5 da, görünen âlemi de bilendir. O Rahmân’dır, Rahîm’dir.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
SiLence 14:07 31.03.17
Her gün (150) defa zikreden kişi,allah hakkındaki ilim ve bilgiye iman ve izana yani kısaca marifetullaha sahip olur.Evham ve şüpheleri kalkar,İlme'l-yakin derecesine ulaşır.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
İlkcan 12:52 13.04.17
Eysan 00:54 13.10.17