Esmaül Hüsna

Ya Rauf Esması Ve Sırları - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Esmaül Hüsna>Ya Rauf Esması Ve Sırları
Havasokulu 02:12 04.02.17
Arapca Yazılışı الرؤوف

Ya Rauf ismini zikredenin kalbinde şefkat, ruhunda letafet meydana gelir. İnsanlar arasında sevgi, saygı ve şefkat görür. Eşiyle arasında geçimsizlik ve uyuşmazlık olan hergün utarit saatinde 286 defa Ya Rauf ismini zikrederse; sorunlar ortadan kalkar, sevgi ve muhabbet meydana gelir.

Allah'ın bu adı şu Kur'an âyetlerinde geçmektedir;

(2:143) Ve işte böyle, sizi ortada yürüyen bir ümmet kıldık ki siz, bütün insanlar üzerine adâlet örneği ve hakkın şâhitleri olasınız, Peygamber de sizin üzerinize şâhit olsun. Daha önce içinde durduğun Kâ'be'yi kıble yapmamız da Peygamber'in izince gidecekleri, iki ökçesi üzerinde geri döneceklerden ayıralım diyeydi. Bu iş elbette Allah'ın hidâyet ettiği kimselerin dışındakilere çok ağır gelecekti. Allah, îmânınızı yok edecek değildir. Hiç şüphesiz Allah, bütün insanlara çok şefkatlidir, çok merhametlidir.

(3:30) O gün her nefis işlemiş olduğu iyilik ve kötülükleri önünde hazır bulur. Yaptığı kötülüklerle kendi arasında büyük uzaklık bulunsun ister. Allah, size asıl kendisinden çekinmenizi emreder. Şüphesiz ki Allah, kullarını çok esirger.

(9:117) Andolsun ki, Allah, yine Peygambere ve en zor gününde ona uyan Muhâcirler'le Ensâr'a içlerinden bir kısmının kalbleri az kalsın kayacak gibi olmuşken tevbe nasîbetti de lutfedip tevbelerini kabul buyurdu. Çünkü O, gerçekten çok şefkatli, çok bağışlayıcıdır.

(57:9) Sizi karanlıklardan aydınlığa çıkarmak için kuluna apaçık âyetler indiren O'dur. Şüphesiz Allah size karşı çok şefkatli, çok merhametlidir.

(59:10) Onlardan sonra gelenler derler ki: "Rabbimiz, bizi ve bizden önce inanan kardeşlerimizi bağışla, kalplerimizde inananlara karşı bir kin bırakma! Rabbimiz! Sen çok şefkatli, çok merhametlisin!"

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
SiLence 14:04 31.03.17
Allah'tan bir şey isteyen ve bir ihtiyacını elde etmek isteyen kişi, istediğini elde edinceye kadar (277) kere okumalıdır.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
İlkcan 12:52 13.04.17
Eysan 00:54 18.10.17