Esmaül Hüsna

Ya Tevvab Esmasının Duası - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Esmaül Hüsna>Ya Tevvab Esmasının Duası
Havasokulu 02:19 04.02.17
Tevvab esmasının zikrine devam edenler bu duayı günde 21 defa okumalıdır.Esirgeyen ve bağışlayan Allah adı ile TEVVÂB demektir. Kullarının işlediği suç ve günahlardan onları uzaklaştırıp temize çıkarmak için tövbenin sebeplerini ardı ardına sıralayıp kolaylaştıran aftır.“Ve hüvellezi yakbelüt tevbete an ibadihi ve yâ fü anis seyyiat.” Bir kimse geçim sıkıntısı çekiyorsa tövbe ve istiğfarı ağzından eksik etmemelidir. Bu adı çokça anan bir kimseye Hak tealâ rızk kapılarını açacaktır.

Bismillahirrahmanirrahim.
“Allahümme ente ettevvâb alel usati iza nedimü ve ente evvâbün aleyhim bi lütfike iza reciü fe azharta lehümül delil vel ayât ve neserte lehüm min cenabike el hesenat ve türiyehüm ve mevakiül tehvifat fe tecmaü lehüm esbabel kurübat eselüke allahümme yâ mükaddirül tevfik bil iradât ve müsebbibü hazihil esbabi bi sirri rübübiyetüke ya rabbül erbâb es elüke takbel tevbeti ve tec alni indeke min havassil ahbabi hatta lâ yebka beyni ve beyneke hicab ve en tabfir hatiati ve zillati ve tüdaif ecri ve hasenati ve tec’aleni fi hazairi kutsikel alâ Yâ Allah Yâ Tevvvâb.”


Alıntı
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
SiLence 13:51 31.03.17Faydalı bir paylaşım teşekkürler.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
İpek 09:13 20.09.17
İnşirah 20:39 01.02.18
Sin 14:21 06.07.18
Kulun işlediği günahları bağışlayan, günahın cinsine, büyüklüğüne, küçüklüğüne bakmadan bağışlayan. Her defasında kuluna günahından tövbe etmesi için zaman veren ve fırsat tanıyan demektir.

Et-Tevvab esmasının ebced değeri : 409

Et-Tevvab Esmasının Faydaları: Bu esmayı okuyup zikredenlerin duasını, affını Allah-u Teala her defasında kabul eder. Ayetlerde şirk hariç,tüm günahların Allah'ın affına açık olduğu belirtilmektedir. Çok günah işleyip nefsine yazık edenler de Allah'ın rahmetinden ümit kesmemeleri emredilmektedir.

Et-Tevvab esmasının zikir saati : Sabah erken gün doğarken ve ikindi sonrası. Gece okumalarında tam gece yarısı okunabilir.

Et-Tevvab esmasının zikir günü : Perşembe.

Geçim sıkıntısı çekenler ve kurtulmak isteyenler vakit namazlarından sonra 41 defa '' Yâ Tevvab Ya Rahim '' ismi şeriflerini okumalıdır.

Tövbelerinin kabul edilmesini isteyenler,kuşluk namazından sonra 300 defa Yâ Tevvab C.C. ismini okumaya devam ederler ise Allah'ın affına nail olurlar.

5 vakit namazlardan sonra 409 defa okumaya devam edenlerin tövbeleri kabul olur.

Kötü alışkanlığı olan kişiler veya başkaları için her gün 409 defa Yâ Tevvab C.C. okunup dua edilirse inşAllah kurtulur
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
El Kindi 14:35 24.10.18
Allah razı olsun hocam.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Pars 23:00 24.10.18
Allah razı olsun.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
emel34 23:36 24.10.18
Faze 11:46 25.10.18