Esmaül Hüsna

Ya Nur Esması Ve Sırları - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

1 2 3 4 5  ... Sonuncu
Esmaül Hüsna>Ya Nur Esması Ve Sırları
Havasokulu 02:30 04.02.17
Arapca Yazılışı النور

Bütün alemleri nuru ile nurlandıran, istediği gönüllere nur yağdıran, bütün varlıklara akıl, iz’an (itaat, dinleme, yürek keskinliği, inanç, anlayış, kavrayış), idrak (anlayış, akıl erdirme, yetişme, erişme, olgunlaşma, çağını bulma) veren, gönüllere hidayet (yol gösterme, doğru yola girme) ışığını yakan demektir. Açığa çıkaran;idrak ettiren;kendisiyle irşad olunan.

* 5 vakit namazdan sonra 256 kere ” Ya Nûr celle celâlühû ” zikrine devam edenin imanı kuvvetlenir, yüzü nurlanır, herkes tarafından sevilir.
* Nur suresinin 35 inci ayetini 7 defa okuduktan sonra 100 kere ” Ya Nûr celle celâlühû ” ism-i şerifini okuyanın gönlü ilahi nurla dolar.
* 5 vakit namazdan sonra 256 kere ” Ya Nûr celle celâlühû ” ism-i şerifini okuduktan sonra Nûr suresinin 35 inci ayeti kerimesini okuyanın zihni açılır, hafızası kuvvetlenir.
* Hastaya her gün şifa ayetleri ve 256 kere ” Ya Nûr celle celâlühû ” ism-i şerifi okunursa o hasta şifa bulup iyileşir.
* Ya Nûr ismini hergün 256 kez zikredenin kalbini iman nuru ve hikmet kaplar. Kalbinden taşan nur yüzündede görülür. Kalpleri ve bedenleri nurlanır. Doğru yolu bulur.
* Her gün 256 kez okumaya devam eden kimseler, anlamsız üzüntü ve kuruntulardan, boş sıkıntı ve kederlerden kurtulurlar, mutlu ve huzurlu olurlar.
* Sürekli okuyanlar yüzlerindeki pozitif enerjinin hasıl ettiği huzurla halk arasında çok sevilen, sayılan ve arana birer kişi haline gelirler.
* Herkes tarafından sevilip sayılmak ve anlamsız gem ve kederden kurtulmak için bu esmanın zikrine devam etmek yeterlidir.
* Nedeni bilinmeyen bir hastalığa sahip olan kimse yemek esnasında her lokmayı yerken Ya Nur esmasını zikrederse, eceli gelmemişse şifaya kavuşur.
* Ya Nur esmasnı yazıp üzerinde taşıdığı halde her gün 256 kez Yâ Nûr esmasını zikreden kimsenin kalbini Allah nurla doldurur. Her mecliste sözü geçer. Herkes tarafından hürmet ve sevgi ile karşılanır ve sevilir. Her işin doğrusunu ve hayırlısını görür. Fikirlerinde daima isabet olur.
* Bu esmayı her gün 5 vakit namazdan sonra 256 kez, arkasından da 16 kez Nûr Suresi’nin 35. ayeti okuyan kimsede kısa zamanda inkişaf başlar. Her şeyin hakikatini bütün ayrıntılarıyla görmeye başlar. Cinler alemini apaçık görür.
* Çok kısa zamanda müşküllerini rüyasında görüp halletmeye başlar. Olacak hadiseleri apaçık görür.

Ebced değeri ve zikir sayısı ; 256
Zikir günü ; Perşembe (bir görüşe göre Cuma)
Zikir saati ;
Perşembe görüşüne göre : Müşteri (Güneş doğarken ve ikindi sonrası. Gece okumalarında tam gece yarısı.)
Cuma görüşüne göre : Zühre (Güneş doğarken ve ikindi namazı sonrası. Gece okumalarında yatsı namazına doğru ve gecenin tam yarısında.)


Ya Nur ismini zikredenin kalbini iman nuru ve hikmet kaplar. Kalbinden taşan nur yüzündede görülür. Kalpleri ve bedenleri nurlanır. Okuyan doğru yolu bulur.
Ya Nur Esması Ve Sırları
Allah'ın bu adı şu Kur'an âyetlerinde geçmektedir;
(24:35): Allah göklerin ve yerin nûrudur. Onun nûrunun misâli duvardaki bir hücredir: İçinde bir kandil, kandil de bir cam fânûs içinde. Fânûs, âdetâ inci gibi parlayan bir yıldız. Mübârek bir ağaçtan [alınan yağla], ne doğuya, ne de batıya ait olan zeytin ağacından tutuşturulur. Bu ağacın yağı, ateş dokunmasa bile neredeyse [kendiliğinden âdetâ] aydınlatacak (kadar berrak)tır. Nûr üstüne nûr. Allah, dilediği kimseyi nûruna iletir. Allah insanlar için misaller verir. Allah, herşeyi hakkıyla bilendir.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Jiyy 19:14 05.02.17
Slm. Ya Nur Esmasının zikrinin saati ve sayısı var mıdır hocam

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
sinex 11:52 03.03.17
seckindogan 00:09 08.03.17
canan9 12:47 09.05.17
seckindogan 23:32 28.05.17
allah c.c razi olsuniyi ramazanlat

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
orhan 02:56 02.06.17
yasinkarakus34 23:20 25.07.17
muhammed19 05:32 07.09.17
Astra 12:58 29.12.17
1 2 3 4 5  ... Sonuncu