Esmaül Hüsna

Ya Selam Esması ve Sırları - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Esmaül Hüsna>Ya Selam Esması ve Sırları
Havasokulu 03:02 04.02.17
Ya Selam Esması ve Sırları
Yaratılmış canlıları emniyet ve selamete ulaştıran anlamındadır. Selam esenlik ve huzura giden yol olarak nitelendirilebilinir. Kendinizi üzgün ve mutsuz hissettiğinizde, motive olmaya ihtiyaç duyduğunuzda esmayı bir miktar okuyarak pozitif ruhsal direnç katabilirsiniz.. Ayrıca esmanın koruyucu yönü mevcuttur, evinizi işinizi, aile bireylerinizi bu esma ile korumaya alabilirsiniz..

Allah'ın bu adı şu Kur'an âyetlerinde geçmektedir;

(59:23) O, öyle Allah'tır ki, O'ndan başka tanrı yoktur. Mülkün sahibidir, son derece mukaddestir, selamete erdirendir, güveni sağlayandır, görüp gözetendir, üstündür, zorludur, büyüklükte eşi olmayandır. Allah, müşriklerin ortak koştuklarından münezzehtir.


هُوَ اللَّهُ الَّذِي لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ الْمَلِكُ الْقُدُّوسُ السَّلَامُ الْمُؤْمِنُ الْمُهَيْمِنُ الْعَزِيزُ الْجَبَّارُ الْمُتَكَبِّرُ سُبْحَانَ اللَّهِ عَمَّا يُشْرِكُونَ


ES-SELAM(c.c):Selam,emniyet,güven ve esenlik sahibi,yani her çeşit ayıptan selamette,her türlü afetten beri,emniyet içinde demektir.

Ebced Değeri ve zikir saati: Bu ismin ebcedi değeri(131) zikri buna göre yapılır.Zikir saati Güneş’tir.Günü pazardır.

Özellikleri ve faydaları:

  • İnsanlar arasındaki selamlaşma sırasında Allah’ın bu ismiyle selamlaşma gerçekleşir.Müminler,birbiriyle karşılaştıklarında büyük küçüğe,yürüyen durana,ayakta oturana,binekli yaya olana selam verir ve esenlik,emniyet,güven diler, ve karşı tarafın kendisinden zarar görmeyeceğini belirterek,rahat olmasını belirtir.Ahirette de yine cennetlik müminler bu selamla selamlanarak,cennete girmeleri istecektir.
  • ES-SELAM ismi şerifinin zikriyle meşgul olan kimse,her türlü felaketten;suda boğulmaktan,ateşte yanmaktan,yıldırım çarpmasından emniyette,her türlü afet ve beladan güvende olur.
  • ES-SELAM isminin zikriyle Allah’ın himayesine girer ve Onun yardımı ve himayesi ile zalimin zulmünden kurtulur,koruma altına alınmış olur.
  • Bu mübarek ismi tam bier ihlas ve itikat ile zikreden kişi silah atılsa da tesir etmez.Ancek bu ihlas ve samimiyetle,bu tevekkül ve teslimiyeti en ufak bir şüphe bozar.
  • ES-SELAM isminin vekfini bir gümüş levha yapıp çevresine de “EL-MELİK” ismi ile daire yapan kimse,bu vefk üzerinde bulunduğu halde,cuma günü tenha bir yerde abdestli olarak (30624)defa bir maksada ulaşmak veya bir isteğinin yerine gelmesi için okuyan kimse ,kısa zamanda istegine kavuşur.maksadı yerine gelir.
  • Her namazın arkasından “Ya Selam” isminin zikrine devam eden kimseyi Yüce Allah,adalet ve selamete ulaştırır,emniyet ve güven verir,her türlü zulümden korur.
  • Her namazdan sonra (131) yada günün herhangi bir saatinde (655) defa “YA SELAM) ismini okuyan ve bunu vird haline getiren kimseye silah çekilemez.Silah çekilse kurşun tesir etmez,bıçak işlemez.
  • Bir hastaya her gün(131) kere okunsa şifa bulur.Yer ve gök afet ve belalardan korunur.Bu miktara devam eden kimse Kalb-i selime kavuşur.
Allah'ın izniyle.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
SiLence 00:42 19.03.17
Allah razı olsun.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Eysan 12:49 14.10.17
ALLAH C.C. razı olsun kardeşim.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
El Kindi 14:16 26.10.18
İpek 15:13 27.10.18
Allah razı olsun mübarek hocam

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Muhammet68 18:46 27.10.18
Allah Razi Olsun Kardesim Eyvallah

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
birdua36 18:58 13.12.19
. Allah razı olsun değerli hocam.

notlarım kısmına ekliyorum bunu ��

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Sugarman 19:11 13.12.19
@HavasokuluAllah razı olsun. Bu tür detaylı bilgilere ihtiyaç var. Okuma zamanı pazar güneş denmiş. Bunun dışında her hangi bir saatte okuma yapamıyormuyuz? Doğru olanı yapmak için soruyorum. Zamanında din konusunda pek bir eğitim almadık. Doğru bildiğimiz yanlış, yanlış bildiğimiz doğru çıkıyor.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi