Evradiyeler & Azametler

Ya ila-hel alihe - YA iLAHEL ALiHETiR-REFii CELaLUHü - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

1 2 
Evradiyeler & Azametler>Ya ila-hel alihe - YA iLAHEL ALiHETiR-REFii CELaLUHü
HeartLess 16:20 19.02.16
«YÂ İLAHEL ÂLİHETİR-REFİÎ CELÂLUHÜ»

Esmai İlâhiyei Zâti’yeden bir ismi şerif de «Yâ İlâ-hel âlihe»dir. Yani Hakkıyla mâbud (İbadet edilen) ve ibadete müstehak yüce Allah anlamınadır. Mânâsı:Ey İlâhel ecellil aliyyül âlâl Tecelliyi Celâlin şirki hevayi ve zenbi vücudu muzmahil ve İfna edip nuru hakikatınla gönlüme sebat veren mabudu hakikim ve maksudu tahkikim İlâhî Sensin. Celâli izzetin gayet yücedir. Havass ve Esrarı:Eğer bir kimsenin eli dar olsa, fakir olsa halkın gözünde hakir olsa; 20 gün müddetle her gün bu şerefli ismi (duayı) 15 defa okumalıdır. Halkın gözünde yücelir. O kimseyi gören herkes büyük, ulu görür. O kimse artık fakir olmaz (31).

• Eğer bir kimsenin eli dar olsa; insanların nazarında itibarı olmasa ve buna hakaret nazarıyla baksalar; gerekdir ki; bu şerefli ismi (duayı) 20 gün müddetle her gün 15 kez okumalıdır. Allah Teâlâ’nın inayetiyle halkın nazarında muhterem olur, itimatlı olur.

• Eğer devamlı okursa ervah ki; bu şerefli isme (duaya) musahhardır; ona zahir olurlar (görünürler.)(32). Cenâb-ı Şeyhül Ekber Muhyiddin Arabi (K.S.) Hazretleri buyurur ki:

• Bir kimse ihtiyaç yüzünden ve itibar yönünden işinde-gücünde sıkıntı çekse; günde 36 defa bu şerefli ismi (duayı) okumalıdır. Allah Teâlânın inayetiyle insanlar arasında itibar görür ve sıkıntılı durumu genişliğe tebdil olur.

• Eğer riyazatı kâmile ile tahareti zâhir’e ve bâtın’a (iç ve dış temizliği) üzere bir halvetde günde7000 kere bu esmai şerifi okumağa devam etse bilâ-vasıta (vasıtasız, doğrudan doğruya hakkdan yahut büvasıta (vasıta ile) ervah-ı âliye (kudsal ruhlar) icabetbuyurup Tankı hakka vuslatı (Cenab-ı hakkın yoluna ulaşmağı) anlatırlar. O kimsenin gönlü nuru İlâhi ile münevver olur. Nefsi heva ve zenbi vücud derunundan halâs bulup izret ve şeref hasıl olur. (33)

• Günü: Pazar Gecesi: Perşembe Ulvi Meleği: Zakemaile Süfli Meleği: Kmuhatişin Buhuru: Günlük Bu ismin Ulvi Meleğinin ya da Süfli Meleğinin icabetini isteyen kimse; ateşde Günlük tütsüleyerek Pazar günü veya Perşembe gecesi bu iş için uygun saatde niyet ederek ve şartlarına riayet ederek ismin zikrine devam etmelidir.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Frost 18:30 19.02.16
Hergun 28 yada 80 Yada okunup ustunune iflenirse 28 gun boyunca rizki artar insanlar nezdinde zavalli ve yaramaz bu duruma dusmes omur boyu okunursa esmanin huddami ile dost olunur istediniz hersey yapilir suleyman sad sureindeki allahdan salatanat istedi ve bu rsma indiridldi kesfi esrari coktur bu kadsri yeter cahillerin eline gecmesin

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
sahabettin 23:46 29.04.16
RvP 22:30 11.07.16
Glacial 15:58 05.11.16
desperado 19:54 11.11.16
Arzu 21:37 11.11.16
Allah Razı olsun . Çok değerli bir Paylaşım Rabbim dualarımızı kabul eylesin inşallah

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
gönül 09:35 08.12.16
gönül 22:14 13.12.16
Ben bu ismi şerifi yıllardır okurum çok faydasını gördüm

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
cevlikli 00:42 20.12.16
ben her sabah namazı sonrası 15 defa okuyorum

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
1 2