Evradiyeler & Azametler

Mennan - Ya Mennanu Zul ihsani Kad Amme Kullel Halaki Mennehu - Sayfa 7 - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Birinci ... 3 4 5 6 7
Evradiyeler & Azametler>Mennan - Ya Mennanu Zul ihsani Kad Amme Kullel Halaki Mennehu
Azraduru 17:45 06.08.20
Altin ilmi gariplikler istemeden Allahi anmak rizik icin okusak olur mu
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
HeartLess 17:50 06.08.20
Olur inşallah
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Sadi 18:13 06.08.20
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] Emeğine sağlık adminlerin kralı
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Trays 01:19 07.08.20
Kıymetli paylaşım için Allah razı olsun 70 gün boyunca her gün sadece ya mennan mı okuyacağız yoksa YÂ MENNÂNÜ ZÜL İHSANI KAD AMME KÜLLE'L HALAIKI MENNEHÜ mu diyeçeğiz.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
marina 16:02 13.09.20
Salam dostlar, men bu zikiri iki haftadir ki baslamisim, 5000 defesini, Insallah sonunda yazacam ne olsa, sikintilarimin coxlugundan baslamisam bu zikire,
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
marina 11:45 22.10.20
HeartLess Nickli Üyeden Alıntı:

«YÂ MENNÂNÜ ZÜL İHSANI KAD AMME KÜLLE'L HALAIKI MENNEHÜ»

Allah Teâlâ'nm isimlerinden bir ism-i şerif de «Mennân»dır. Zahirî, bâtınî ni'metlerin her çeşidini çokça verici demekdir. Asla münkat'i olmaz. Öyle Men-nân Vacibül vücutdur ki; ihsan sahibidir. İsm-i Men-nân tecellisinin Süryanî (sirayet etmesi hâli) bütün mümkünat umuma sirayet etmiştir. Bütün yaratılmışların hepsi nasiblerini almış ve el'an almaktadır. Manâsı:Ey mübalağa ile envai ni'metler verici ni'-met ve ihsan sahibi olan Allahım! Fazl ve ni'metleri-nin ve kereminin ihsan ve bağışı bütün yaratılmışlara umumidir. Mü'min kâfir fark ettirmeksizin, hepsine veren sensin. Havass ve Esran : Cenâb-ı Şeyhül Ekber Muhyiddin Arabi (K.S.) Hazretleri buyurur:

"¢ Bir kimse bu ism-i şerifi günde 9000 defa olmak üzere 70 gün zikir etse; o kimseye ricâl-ullahdan (Allah'ın mânevi kudret ve kuvvet sahibi evliyasından) 74 GÎZLÎ İLİMLER HAZÎNESİbir recül zahir olur. (bir kimse görünür.) Ve ilm-i kimyayı sıhhati üzere ona öğretir. Onun öğrettiğinden terkip olunan eczalar kıymetli taş ve altın olur. Yani Allah'ın evliyası o kimseye altın yapma sanatını öğretir. Bu ismin hassalanndandır:

"¢ Bir kimse bu ismi çok okusa; borcu kendisine ödettirilir. Ve hakk Teâlâ'nın ve insanların sevgilisi olur. ömrü uzun olur. Zürriyeti çok olur. Sonu hayırlı olur.

"¢ Bir kimse bu şerefli isimle meşgul olup hayva-natdan ve ondan çıkanlardan riyâzet-i kâmile üzere perhiz edip halvetinde günde 5000 kere zikir etse (okusa) esnaf-ı kimyâ'dan bir sınıf zahir olur. Yahut rical-i gaybdan bir recül gelip ona kimya İlmini (altın yapma) sanatım öğretir (73).

"¢ Bir kişinin borcu çok olsa; kimse de ona bir-şey vermese. Bu adı sıdk ile çok okusa; herkes ona ba-ğışda bulunur. O kadar ki; kendi halka ödünç verir. Malı, oğlu-kızı çok olur. ömrü uzun olur
Salam, tesekkurler paylasim icin, men bunu denedim iki ay, amma nedense islerim ters getmeye basladi cikilmaz durumlara dusdum, yari sakladim kendi sikintilarimdan dolayi. acaba ben layiq deyilemmi? anlamadim
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
HeartLess 11:48 22.10.20
Her zorluğun sonu aydınlıktır.
Niyetinizi bozmayın ve Allah rızasını gözetin.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
egeli03 21:43 03.11.20
bende basladım bu zikre gelişmeleri bende yazacagım
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Birinci ... 3 4 5 6 7