Evradiyeler & Azametler

Allah (Lafza-i Celal) Havvası - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

1 2 
Evradiyeler & Azametler>Allah (Lafza-i Celal) Havvası
HeartLess 15:16 05.06.15
Büyük İslam alimleri ve evliyaları lafza-i celalin (Allah) ismi a'zam olduğuna dair ittifak etmişlerdir. Çünkü lafza-i celal Zat ismi şerifi olup, diğer bütün isimler Allah ismi a'zamına birer sıfattırlar. Zat ismi şerifi hiçbir isme sıfat olamaz. Rahman kimdir? diye sorulsa Allah'tır diye cevap verilir. Ğaffar kimdir? diye sorulsa, yine Allah'tır diye cevap verilir.
Allah (Lafza-i Celal) Havvası

Lafza-i celal Kurani kerimin içinde 2360 defa geçmektedir. Bu yüzden zat'ı aliyye itibariyle en yüce isimdir.


Lafza-i celal diğer bütün isimlerin güzel manalarını kendinde toplayan sultan isim olmakla, diğer isimler üzerinde yüce bir üstünlüğü vardır. Esmaül hüsnadan her bir ismin ayrı ayrı sahip olduğu özellikleri Lafza-i celalde toplandığından dolayı onunla zikir etmek bütün isimlerle zikre eşittir.

Herhangi bir niyet ve maksatla Lafza-i celalin zikri keskin kılıç gibidir. İsmi zat ile herhangi bir dileğinin olması niyetiyle bu isme başvurup dua eden kimse duanın adab ve şartlarında kusur etmiş olsa bile yine meydana gelir. Çünkü diğer isimlerin kutbu ve en büyüğüdür.


Lafza-i celalin birinci harfi olan elif harfi kaldırılsa lillâh (ِللهْ) olur ki, buda zatı uluhiyeti gösterir. İkinci harfi olan lam harfi çıkarılsa ilah (اِلَهْ) olur ki, yine Cenabu hakka işarettir. İki lam harfi kaldırılsa, Ahin (آهٍ) olurki buda Hazreti Mevla demektir. Bir lam ile bir he harfi çıkarılsa Süryani lisanında İlah (اِلَهْ) manasına gelen Alin (آلٍ) olur. İki lam ile elif harfi çıkarılsa he harfi kalırki, buda Zatı uluhiyete işaret olan Hu (هُو) demektir. Ama diğer isimlerden bir harf alsan, ismin manası bozulur.


Gece gündüz her fırsatta Lafza-i celali zikir eden kimseye Hak Teala hazretleri azamet, heybet ve itibar verip, yüksek derecelere ihsan buyurur. İnsanların yanında makbül ve hürmet gören birisi olur. Hakikatte anlayışı ve kalp gözü açılır, anlaşılması zor hakikat lerin sırrına vakıf olur. Olacak olan hadiseleri daha önceden müşahede eder. Alemlerin ulvi ruhanileri ile münasebet kurar ve onlarla görüşür.


Allah c.c. ismi şerifi daire-i Rabbani ehlinden kutbun zikridir.


1. Abdestli olarak yatağına yatıp Allah c.c. ismi şerifinin zikrine başlayıp, uykusu gelinceye kadar zikrine devam eden kimse lutf ve inayet sahibi olup, esrarı meleküte erişir. Rüyasında hayırlı şeyler müşahede eder. Her zor işi kolaylıkla hallolur. Uyurken hiç kimse ona zarar veremez. Hanesinede afat ve bela uğramaz.


2. Doktorların aciz kaldığı bir hasta üzerine Allah c.c. ismi şerifi çok zikredilirse ve o hastanın eceli gelmemişse, Allah Teala nın izniyle muhakkak iyileşir. Hasta olan kimsede her fırsatta Allah c.c. ismini çok zikrederse, en kısa zamanda şifaya kavuşur.


3. Allah c.c. ismi şerifini Cuma günü Cuma namazından önce Ya nidası ile (Ya Allah) 1000 defa okumaya devam eden kimsenin rızık ve kazancı artar. Bolluk ve refaha kavuşup, dilemiş olduğu herşeyde kolayca yerine gelir.


4. Herhangi bir Arabi ayın ilk Cuma günü oruçlu olarak birinci saatte gümüş yüzük üzerine Allah c.c. ismi şerifini nakşedip, bu yüzüğü parmağında taşıyan kimse herkez tarafından sevilir, her yerde sözü geçer ve her istediğini yerine getirirler. Bu yüzüğü bakire bir kız taşırsa en kısa zamanda hayırlı bir evlilik yapar. Bu yüzüğe sahip olan kimse hergün en azından yüzükte yazılı Lafza-i celale bakarak 66 defa Allah ismini zikretmelidir. Bir kimseden bir talepte bulunacağı zaman yüzük sağ ele takılmalıdır.


5. Temiz bir tabak içine 66 defa Allah ismi şerifini yazıp, zemzem, memba veya yağmur suyu ile yazıyı sildikten sonra bu suyu hasta olan kişiye içirirsen, hastanın eceli gelmemişse, Allah Teala hazretlerinin izniyle şifa bulur ve sihhate kavuşur.
Sarası tutmuş ve baygın yatan saralının üzerine bu sudan serpilirse, saralı olan kimsenin Cini yanar ve Allah Tealanın izniyle aklı başına gelir.

İmam Ahmed bin Ali el Buni r.a. şöyle buyurmuştur: Otuzdört seneden beri saraya mübtela olan bir zata bunu tavsiye ettim. Üç gün oruç tutup itikaftan sonra, bir tabağa 66 defa Allah ismi şerifini yazdıktan sonra suyunu saralının üzerine serpti. Saralı hasta şifaya kavuştu ve bir daha kendisini sara tutmadı.
Sara tutmuş ve baygın bir vaziyette yatan bir kimseyi ayıltmak istersen: Mavi renkli keten bez üzerine hurufu mukatta' olarak 66 defa Allah ismi şerifini yaz. Yazdığın bezi fitil gibi büküp yaktıktan sonra saralının burnuna dumanını çektirirsen, saralının aklı başına gelir ve ayağa kalkar.

Sara tutan kişinin parmaklarına Allah c.c. ismi şerifi hurufu mukatta' olarak yazılırsa, arız Cin yanar.


6. Bir kağıt üzerine 70 defa Allah ismi şerifini yazdıktan sonra, yazıyı bir sürahinin içinde su ile silip bu suyu hasta olan kimseye içirirsen, Allah c.c. ın izniyle şifa bulur ve hastalığından kurtulur.


7. Her türlü dileğinin yerine gelmesi için, kamer şartayn menziline geldiği zaman iki rekat hacet namazı kıl. Birinci rekatta Fatiha ile Ayetel kürsiyi, ikinci rekatta Fatiha suresi ile ihlas suresini okuyup, namazdan sonra ismi Zatı 111 defa oku. Allah'tan riyaset, heybet, azamet, insanların arasında sözü geçerli olmak ve insanların kendisine itaatini isterse, istediği dilediğine ulaşır.


8. Rızkı kolaylaştırmak için ismi Zat'ı (Allah) günde 5000 defa okuyup, ardından 1000 defa Yâ Hayyu Yâ Kayyûm (يَاحَىُّ يَاقَيُّومْ) isim lerini zikreden kimsenin, bir hafta geçmeden rızkı çoğalır ve her yerden rızık gelir

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
sahabettin 23:42 29.04.16
Allah razı olsun

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
menekşe 18:08 30.04.16
Ben esmaları çok okuyunca acayip uykum geliyor bazen rüya bile görüyorum kafam alnımdan ikiye bölüncekmiş gibi acıyormu bilmiyorum tarif edemiyorum. Onun için biraz dinlenip dinlenip okuyorum.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
aydemir 18:20 30.04.16
bu ayrı kafanızın orta kısmında yani alından başlayıp arkaya doğru ip gibi mi oluyor yoksa sanki başından bişeyler basınç yada baskı yapıyor oluyormuş gibi mi oluyor @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
menekşe 16:52 02.05.16
Bu yazdıklarınızın ikiside oluyor. Alından başlıyoralnım ikiye ayrılcakmış gibi ne acıyo ne ağrıyo ama uykum çok geliyor çalıştığım için okumayı bırakıyorum biraz kafamı başka şeylerle meşkul ediyorum.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
aydemir 17:52 02.05.16
İp gibi olan zikirle alakalı ikincisi mahlukların baskısıdır..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
desperado 18:17 02.05.16
Havas talebesi 23:45 02.05.16
mehmtsirin 03:21 20.07.16
SiLence 21:42 05.02.17
Allah razı olsun. Paylaşım için teşekkürler.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
1 2