Evrensel Enerji Sistemleri

Size En Korkutucu Geleni Hangisi? - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
1 2 
Evrensel Enerji Sistemleri>Size En Korkutucu Geleni Hangisi?
Sezen 01:24 02.06.18
Aşağıdaki Kişilerden Size En Korkutucu Geleni Hangisi?
Buyrun Szondi Kişilik Testi

20. yüzyılın en ünlü psikiyatristlerinden Macar Leopold Szondi’nin hazırladığı bu test, görsel imgelerden yola çıkarak, insanların bastırılmış duygularını özellikle de korkularını bularak, onların hangi yollarla su yüzüne çıktığını keşfetmeyi amaçlıyor.

Aşağıda gördüğünüz resimdeki portrelere çok dikkatli bir şekilde bakmanızı ve eğer ıssız bir ormanda karşınıza çıksaydı bu portrelerden hangisinden en çok korkacağınızı seçmenizi istiyoruz. Her şahıs farklı bir anlamı temsil etmektedir. Eğer seçeneklerden iki kişi arasında kaldıysanız, ikisinin değerlendirmesine de göz atmanızda fayda var.
Eğer 1 numarada görünen bu kişiyi seçtiyseniz, özellikle çocukluk yıllarınızda, dominant olma derdinde olan otoriter bireyler ile sorunlar yaşayıp, baskı altında kalmış olabilirsiniz. Farkettiyseniz, bu portredeki şahıs ince yapılı bir öğretmen görünümde. Özellikle okul hayatınızda davranışlarından memnun kalmadığınız bir öğretmeniniz tarafından psikolojik düzeyde kötü etkilenmiş olma ihtimaliniz gayet yüksek.Zararsız ve başkalarına yardım etmeyi çok seven bir kişi olma ihtimaliniz yüksek. Bir işi yapmak istemediğinizde kendinize bariyerler inşa ediyorsunuz.2- numarada görünen yuvarlak kafalı, dolgun suratlı ve iri yapılı görünen bu kişiyi seçtiniz. Çocukluğunuzun erken dönemlerinde bazı duygularınızı bastırmış olma ihtimaliniz yüksek.
Resimde daha korkutucu tipler varken, fiziksel olarak güçlü gibi görünen bu kişiden korktuysanız, size ve sevdiklerinize gelebilecek fiziksel tehlikelerden çok çekindiğinizi söyleyebiliriz.

Sakin ve dost canlısı, sorumluluk duygusu yüksek, kendine hakim olabilen olgun bir insan görümü veriyorsunuz. Hislerinizde değişken değil sabitsiniz. İnsanlarla kolayca bağ kurabildiğiniz söylenebilir.

3- Resimde görünen tüm kişiler içinden güldüğü açık bir şekilde görünmekte olan tek şahsı seçmeniz oldukça dikkat çekici. Bu kişiyi seçmeniz, sizin yaşamı oldukça ciddiye alan, verdiği sözleri ve sorumluluklarını yerine getirmeye özen gösteren bir kişi olduğunuzu gösterir. En büyük korkunuz ise kontrolü kaybetmek. Çocukluğunuzda ciddiyetsiz ve alaycı birinden çok çekmiş buna tepkisel olarak ciddi birine dönüşmüş olma ihtimaliniz yüksek. Riyakarlık ve ikiyüzlülükten son derece nefret ediyorsunuz.

4- Resimde görünen şahıslar içinden en ifadesiz ve ruhsuz olan kişiyi seçtiniz. Bu şahsı seçmeniz, şizofreni vb. durumlardan muzdarip olan kişilerden çekindiğinizi gösterir. Çocukluğunuzda böylesi psikolojik bozukluklar yaşamış birinden ya da duygusuz, sevgisiz davranan birinden farkında olmadan etkilenmiş ve ihtimaliniz yüksek.

Zihninizin derinliklerinde başka insanlara ihtiyaç olmadığını ve yalnız da yaşayabileceğinizi hissediyorsunuz. Oldukça sosyal bir insan gibi yaşıyorsunuz öyle davranıyorsunuz ama bu sizin yaşam tarzınız değil, içinizde hissettiğiniz yalnızlığı bastırmanın bir yolu.


5-Resimde daha güçlü tipler varken yoğun bir göz makyajı yapmış, belirsiz bir gülümseme halinde bulunan bu kadını seçmeniz, ilgi çekmeyi seven, narsist ve sadece kendisini düşünen insanlara karşı olan nefret ve korkunuzun dışa vurumu olarak ifade edilebilir. Sürekli dikkati üzerine çekmeye çalışan insanlardan bıkmış olmasınız. Görünüşünüze ve davranışlarınıza çok özen gösteren birisiniz. İçe kapanık, alçak gönüllü bir insan görüntüsü verdiğinizi de söyleyebiliriz.

6-Resimdeki şahılar içinde en sıradan, normal, güvenilebilecek ve çok da zararlı görünmeyen bu kişiyi seçtiniz. Bu seçiminiz sizin arkadaşlık ve yakın ilişkiler konusunda çok çekimser davrandığınızı, kolay güvenemediğinizi gösteriyor. Daha önce güvendiğiniz ya da güvenmek istediğiniz kişilerce güveniniz kötüye kullanılmış ve aldatılmış olma ihtimaliniz çok yüksek. Yaşadıklarınızdan dolayı hayatınıza yeni insanlar alırken kılı kırk yarıyor çok titiz davranıyorsunuz. Bu sebeple gerçek anlamda güvendiğiniz insan sayısı oldukça az.

7-Resimdeki şahılar içinde en sıradan, normal, güvenilebilecek ve çok da zararlı görünmeyen bu kişiyi seçtiniz. Bu seçiminiz sizin arkadaşlık ve yakın ilişkiler konusunda çok çekimser davrandığınızı, kolay güvenemediğinizi gösteriyor. Daha önce güvendiğiniz ya da güvenmek istediğiniz kişilerce güveniniz kötüye kullanılmış ve aldatılmış olma ihtimaliniz çok yüksek. Yaşadıklarınızdan dolayı hayatınıza yeni insanlar alırken kılı kırk yarıyor çok titiz davranıyorsunuz. Bu sebeple gerçek anlamda güvendiğiniz insan sayısı oldukça az.

8-Resimdeki kişilerden temiz yüzlü olanını ve diğerlerine göre en genç görünen bu şahsı seçtiniz. Eğer bu genç adamı tehlikeli bulduysanız, çocukluğunuz ya da gençliğinizde kimlik sorunu yaşamış ve bunu bastırmak zorunda kalmış olabilirsiniz. Olduğunuzdan başkası olarak davranmak durumunda kaldığınız zamanlar olmuş olabilir. Bu sebeple günlük yaşamınızda, yaşınızdan daha düşünceli tavırlar sergileyen çevrenizde olgun biri olarak anılıyor olma ihtimaliniz çok yüksek.Not: Szondi testi, insanların bir akıl hastalığı olduğunu ima etmemektedir, sadece bastırılmış kişilikleri hakkında varsayımda bulunmaya çalışmaktadır.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi ▪︎
İpek 01:31 02.06.18
İkinci ve dördüncü kötü bakıyor
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Tuana 02:42 02.06.18
4 numara favori good
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Anka58 05:21 02.06.18
Papua 11:36 02.06.18
Havasokulu 08:26 14.07.18
Sayın @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...], konu paylaşımınız için teşekkür ederiz.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Derdekea 16:56 01.08.18
Bulutlu 18:00 01.08.18
İlginc bir konuymus ben 5 dedim paylaşım için teşekkürler
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Sezen 08:56 20.08.18
Bulutlu Nickli Üyeden Alıntı:
İlginc bir konuymus ben 5 dedim paylaşım için teşekkürler
Ben de 5 demiştim.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
alper25mk 04:35 27.05.19
İlginç bilgiler, teşekkürler
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
1 2