Evrensel Enerji Sistemleri

Y Kuşağı Tüketici Davranışları - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Evrensel Enerji Sistemleri>Y Kuşağı Tüketici Davranışları
Och 15:38 18.09.20
Y kuşağı online alışverişin bir numaralı müdavimleridir. Özgürlükçü ve müdahaleden hoşlanmayan yapıları ve internet çağı çocukları olmaları sebebiyle online alışveriş onlar için çok caziptir. İstediği gibi araştırma yapıp, kendi kararını verip hızlıca alışveriş yapmak tam da Y jenerasyonuna göredir. Bu durum e-ticaret dünyasında reklam modellerinde daha çok Y kuşağına yönelik kampanyalar yapılmasına sebep oluyor. Çünkü onlar ihtiyaç gördükleri ve teknolojik ürünler konusunda para harcamayı seviyorlar.

Y kuşağı aynı zamanda sosyal medyanın da hâkimi. Bu durum markaların gerek sosyal medya üzerinde gerek online alışveriş sitelerinde Y kuşağına yönelik özel bir dijital pazarlama stratejisi geliştirmelerini gerektiriyor.

Her şeyden önce onları satın almaya teşvik için abartılı söylemlerden uzak durmalısınız. Onlar yönlendirilmekten hoşlanmıyor. Gerçekten ürününüzün ne olduğunu, ne işe yaradığını, özelliklerini açık sade bir dille anlatmanız onlar için yeterli. Yani onlar için değer yaratmalısınız. Online alışverişte rahat bırakılmak istediklerini unutmayın. Onlar için mümkün olduğunca kısa süren işlemler ile yapabilecekleri alışveriş önemlidir.

Sosyal medya üzerinde markanızın aktif olması Y kuşağı için önemli bir detay. Çünkü onlar için sosyal medya demek, her şey demek. Sosyal medyada aynı zamanda birbirlerinden de çok etkilendiklerini unutmayın. Eleştirilerini ve beğenilerini sosyal medyadan yapmayı tercih eden bu kuşaktan eleştiri almamaya dikkat edin Samimiyete, şeffaflığa önem veren Y kuşağından sadık müşteriler yaratmak için aktif bir şekilde sosyal medyada yer almanız önemlidir. Markaya önem veren bu kuşak için marka değeri ve bilinirliği yaratmanız sizi başarıya götürecek çıkış noktanız olmalıdır. Sosyal sorumluluklar onlar için çok önemli. Markanız için sosyal sorumluluk projeleri yapmanız, onların gözünde sizi iyi bir noktaya getirecek bir diğer çalışma olmalıdır.

Y kuşağına neden mutsuz kuşak deniyor?

Y kuşağı hem sosyal hayatında hem de iş yaşamında çok fazla rekabetçi bir ortamda bulunuyor. İnternetin getirdiği olanaklarla çok daha donanımlı olmak konusunda bir türlü tatmin olamıyor. Hep daha iyisi için çabalamak onları mutsuz yapabiliyor.

Y Kuşağı Tembel Bir Kuşak mı?

Kesinlikle tembel değiller. Sadece hayatın sadece iş odaklı olmadığını düşünüyorlar. Onlar için iş hayatı kadar sosyal hayat da önemlidir.

Türkiye nüfusunun ne kadarını oluşturuyorlar?

Ülke nüfusunun % 35’lik kısmını oluştururlar ve yakın geleceğin yönetici kadrolarında onlar olacaklar.

Netten
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi ▪︎
Cazgircinx 13:03 27.02.23
Değişik duygu değişik materyal üretken insanlar tuketici icatlar mucitler farklı farklı şeyler var ki bu da benim gibi seveni severim
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up