Farkındalık

Yan Etkisi Mutluluk - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Farkındalık>Yan Etkisi Mutluluk
SiLence 12:10 04.04.17
Yan Etkisi Mutluluk


Hepimiz mutlu olmak isteriz. Peki ya mutluluk nedir?

Basitçe şöyle tanımlayabiliriz. Mutluluk, şu anda sahip olduklarınızdan daha fazlasını istememe durumudur. Yaşadığınız hayattan minnettar olmaktır. Şu anda sahip olduğunuz şeylerden minnettar olmanız, sizi, yaşadığınız güne odaklanmanızı sağlar. Ne geçmişte hayalini kurduğunuz daha büyük bir ev, ne de daha iyi maaşlı bir iş, gerçekleşmemiş olsa bile, bu durum sizi mutsuz etmez. Gelecek için kuracağınız yeni hayaller ise yaşadığınız andan keyif almanızın önüne geçemez.1.Her akşam yemekten önce, minnettar olduğunuz bir şey düşünün. Yemekte yalnız değilseniz, bunu ailenizle veya arkadaşlarınızla paylaşın.2.Bu hafta sonu bir kişiye teşekkür notu yazın. Yazacak birşeyler bulmakta zorluk çekiyorsanız, sevdiğiniz bir kişiye sadece hayatınızda olduğu için ne kadar minnettar olduğunuzu yazın. O kişinin sizin ile geçirdiği her dakikayı size verilmiş bir hediye olarak düşünebilirsiniz, çünkü arkadaşınız o vakti bir başkasıyla da geçirebilirdi.3.30 saniyenizi nefes alıp vermek için ayırın. Gözlerinizi kapatın, konsantre olun. Burnunuzdan nefes alırken üçe kadar sayın, sonra ağzınızdan nefes verirken de beşe kadar sayın. Bunu beş kez tekrarlayın.4.İki dakika boyunca hiçbir şey yapmayın. Sonunda ne oluyor biliyor musunuz? Hiçbir şey! İşinizi kaybetmiyorsunuz, aileniz sizi terketmiyor. Bir hata yapmış olmuyorsunuz, ve kimse sizi bunun için yargılamıyor. Gerçekte olan ise, kendinize vakit ayırabildiğinizin farkına varıyorsunuz. Birşeyler tüketmeden de yaşadığınız anın kıymetinin farkına varıyorsunuz.5.Bir süredir konuşmadığınız bir arkadaşınızı arayın. İnsan, sosyal bir canlıdır. Facebook'ta birçok arkadaşınız, Twitter'da birçok takipçiniz olması tabi ki güzel birşey, ancak bunların hiçbirisi yakın arkadaş olabilmenin derin anlamını taşıyamaz. Sizin için önemli olan kişiler ile direkt olarak iletişimi kaybetmeyin. Sık sık arayın, ve o gün canınız ne hakkında konuşmak istiyorsa onunla ilgili konuşun. Sohbetinizin keyfini çıkarın.

Sevgiyle Kalın,


Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
İlkcan 16:55 04.04.17
Nefes alan her canlı mutluluğu hak ettiğini düşünüyorum sadece mutlu olmak için çaba vede şükür önemli .mutlu yada mutsuz olmak birazda kendi elimizde Teşekkür ederimm

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Aytac 00:46 25.05.17
Mucella 23:55 26.05.17
Allah razı olsun, teşekkürler

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Sezen 23:49 03.05.18
Özeti = Mutluluk şu anda sahip olduklarınızdan daha fazlasını istememe durumudur.

Ellerinize sağlık çok teşekkür ederim

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
HeartLess 16:29 07.09.18
Gerçekten: «Allah’a inanarak, emirlerine uyabilecek kadar imana, hayatın güçlüklerine katlanabilecek kadar inanca, geleceğin daha iyi olacağına inanacak kadar ümite, doğru bildiklerin için mücadele edebilecek kadar cesarete, topluma, ailene faydalı olabilecek kadar sağlığa, ihtiyaçlarına yetebilecek, zekâtını verecek kadar paraya, başkalarının daima iyi yönlerini görebilecek göze, çevrenizdeki insanlara yardım eli uzatabilecek kadar cömertliğe, insanlarda karşılık beklemeden yapılabilen iyiliğe, yaşam zorluklarına karşı hayatı, insanları sevmeğe, yastık kadar yumuşak, rahat bir vicdana, dilini, gözünü, kalbini, keseni haramdan saklayabilecek iradeye, gördüklerinin, duyduklarının düzelmesini bekleyecek kadar sabıra, günâhlarını, noksanlarını itiraf edebilecek kadar fazilete, bu, nimetleri bizlere ve*ren Allah’a şüküre» sahipsek mutlu oluruz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
BEHRAM 14:33 20.09.18
Kmlerce uzakta bir dostun sevgisini hissetmek

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Necibe 16:16 28.12.18
mutluluk kendimizce yarattığımız bir durumdur

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi