Farkındalık

Hiç bir karşılaşma tesadüf değildir - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

1 2 3 4 
Farkındalık>Hiç bir karşılaşma tesadüf değildir
HeartLess 10:34 26.04.17
Hiç bir karşılaşma tesadüf değildir
Hiçbir karşılaşma tesadüf değildir. Hiçbir hissediş, düşünüş, bakış, algılayış, seziş de öyle. Hatta bunların tersi de tesadüf değil. Alışveriş yaptığımız market, yemek yediğimiz lokanta, su içtiğimiz çeşme, yürüdüğümüz kaldırım ve orada yanlarından birer yabancı olarak geçip gittiğimiz insanlar. Tesadüf gibi görünen karşılaşmalar, yolu sorduğumuz herhangi biri, hafifçe çarptığımız insan.

Bize gülümseyen küçük bir çocuk önümüzden aniden uçuveren kuş…Gün boyu yaşadığımız en basit olay bile herhangi bir zihinsel, fiziksel, ruhsal yada duygusal bir olayın tetikleyicisi olur. Küçük ya da büyük..

Bazen hiç hesapta olmayan durumların içine çekiliveririz. Hayal bile etmediğimiz olayları yaşarken buluruz kendimizi. Bir martı çığlığı,bir satıcı bağırışı, alır götürür bizi yıllarca ya da yollarca uzaklara… Hem öğretmen hem de öğrenciyizdir her ilişkinin içinde. Doğduğumuz aile, gittiğimiz okullar, sıra arkadaşımız, sevgilimiz , eşimiz, çocuğumuz vs.

Her ilişki, farklı bir yönümüzün aynasıdır. Ve bizler de onlar için birer aynayız.

Farkındalığımız yükseldikçe, durumları ve ilişkileri yaşarken, kendimizi ve yaşanılanları gözlemlemeye başlarız. Ve eğer yaşadıklarımıza yüksek idrakle bakabilmeyi başarırsak, o ilişki ya da durumu ne için yaşadığımızı kavrarız. Düğmelerimize en fazla basan insanlar, en iyi öğretmenlerimizdir. O ilişkide kurban olmadığımızı anlar, ilişkinin bize neyi öğretmeye çalıştığını kavrarsak, dersimizi alır ve yolumuza devam ederiz. Eğer bunu yapamazsak, o ilişkide ya da durum içinde tutsak olur, ya daha ağır durumlar yaşar ya da daha travmatik durumları (o dersi alıncaya, eksik yönümüzü tamamlayıncaya, kendimizi düzeltinceye kadar) tekrar takrar yaşamaya devam ederiz.

Bazen bazı insanların hayatına yalnızca katalizör olarak gireriz. Onların hayatlarında değiştirmesi gereken durumun düğmesine basar ve sessizce çekiliriz. Ve yüksek farkındalık içinde kalırsak, yaşanılan durumdan etkilenmeden, arkamıza bakmadan yolumuza devam ederiz.

Özet olarak, en büyük düşmanımız en iyi dostumuzdur aslında. Çünkü bizde en büyük değişime neden olur genellikle. Ve her karşılaşma kutsaldır. Karşımızdaki insanın tanrısallığını kabul edip o şekilde yaklaşırsak, nefreti, öfkeyi, suçluluk duygusunu, o insana karşı sorumlu olduğumuz ve o ilişkiye mahkum olduğumuz duygusunu ve kini söküp atarız varlığımızdan.

Yaşadığımız her durum, tanıştığımız her insan öğretmenimizdir. Ne kadar kısa sürede öğrenirsek öğrenmemiz gerekenleri, karmamızı çözüp, iç huzuruna, mutluluğa, ideal ilişkimize ve ruhsal bütünlüğe ulaşırız.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
pride 10:46 26.04.17
Çok doğru emeğine sağlık @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...], çok beğendim

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
HeartLess 11:23 26.04.17
Sende görüşlerini konu şeklinde belirtirsen güzel olur @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Konunun içeriği önemli değil istediğin şeyle ilgili konu açabilirsin

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
İlkcan 11:48 26.04.17
Aynenn admin Harika bir yazı dizesi elbette rabbim nasip etmedikçe hiç bir şey olmazz hayatımızdaki her olaydan bir ders her karşımıza çıkan iyi yada kötü karakter hiç fark etmez tesadüf değildirrrr rabbim güzel tesadüfler yaşatsın hepimize inşallah Allah razı olsun ablammmm

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
cansuyum 12:46 26.04.17
gunes 12:54 26.04.17
Noktayı koymuşsun daha ne denilirki
Değerli paylaşım için tşk ederim.

Bazen insan arkasını dönüp gidemiyor işte...
Gitse de ara ara kafasını çevirip cevirib bakıyor
Bazen uzaklara ,bazen de işte .... Ama sonunda yinede gidiyoruz

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
spacetimereality 15:31 27.04.17
Denk gelmiştir @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] hocam


Allah razı olsun

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
ogatek 15:47 27.04.17
SiLence 11:08 03.05.17
Her şey tesadüften ibarettir. Tesadüf gerçekleşir, biz insanlar da ona anlam yükler..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
madlen 11:47 03.05.17
Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
1 2 3 4