Farkındalık

Yarım hissediyoruz, endişeliyiz.. - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Farkındalık>Yarım hissediyoruz, endişeliyiz..
madlen 13:56 07.08.18
Kendimizi yarım hissetmeye çok kaptırdık. Kendimizi sürekli yetersiz hissetmemiz de bu yüzden. İyi bir iş, iyi bir aile kurmak, düzenli bir hayat, hepimizin tam olabilmek için kafamızda kurduğumuz illüzyonel kalıptan öte değil. Çünkü herkes çalışırken mutlu olamaz, herkes evliyken huzuru bulamaz, heleki düzenli hayat bazılarımızı çileden bile çıkarabilir. Herkes birbirinden farklı olabilir.

Farklı deneyimlerle hayata farklı bakış açılarıyla bakıyoruz. Şu “Yapmam gerekiyor” endişesini kafamızdan uzaklaştırmalıyız.
Hayatımız boyunca “ne olmamız gerekirdi ne olduk?”mantalitesi ile yaşamamız kadar büyük bir zaman kaybı yoktur.

Olan şey o anda her ne ise zaten olmakta. Bunun geçmişe dair kaygısı veya geleceğe dair vesvesesini yanımızda yük gibi taşımak bizleri sadece yaşamdan uzaklaştırır. Şimdi bir kaç öneri:

1-Karar almayı öğrenin
Alacağınız karar her ne olursa olsun başkalarına danışmadan yapın. Başkalarınnı sizin hayatınız hakkında karar vermesi kadar saçma bir şey olamaz. Eğer kendi kararlarınızı kendiniz almazsanız onları sizin adınıza başkalarının alacağına tanık olacaksınız hayatınız hepten sarpa saracak.(Fikir almak başka)

2-Mutlu olmak sadece sizin elinizde:
Başkalarından mutluluk beklemeyin. Siz mutlu olmak istemiyorsanız sizi kimse mutlu edemez zaten. İnsan isterse güzel bir sözden de mutlu olur, isterse tonla kahkahanın içinde de kedere boğulur. Başkaları sadece mutlulukları paylaşmak içindir.Kendi duygularınızı başkaları yaratmış gibi davranmayın.

3-Onay Beklemeyin:
Başkalarının kararlarının kendi hayatımızda yeri olmadığı gibi onaylarının da bir değeri yoktur. Bizler kendi dünyalarımızın yaratıcılarıyız. O dünyayı bilmeyen birinden onay beklemek veya onay vermediğinde buna üzülmekten vazgeçmeliyiz.

4-Hata yapmaktan korkmayın:
Unutmayın hatalarımız başarılarımızdan daha değerlidir. Hatalarımız bizleri geliştirir, olgunlaştırır ve hayata bakış açımızı belirler. Hata yapmamak için kendimizi yormayalım. Hatalar keçınılmazdır ve onlarsız bir yere varamayız.

5-Cesaretli olun:
Risk alın. Kendinizi 5. kattan aşağı atmayın ama size deli demelerinden korkmayın. Hayattaki en büyük başarılar her zaman delilerin olmuştur. Kalıplarınızdan çizgilerinizden, monotonluklarınızdan kurtulmanın tek yolu cesaretli olmak. Hayatınızı değiştirmekten korkmayın bırakın başkaları sizden korksun.

6-Hayır demekten kaçınmayın:
Şu vicdanımıza sıkı sıkıya sarılmayalım. Başkaları mutlu olacak diye kendimize eziyet etmeyelim. Herkes herşeyi unutur. Unutmayınki siz “evet” dediklerinizle yaşamak zorunda kalırsınız.

7-Zayıflıklarınızı paylaşmayın:
insanlar zayıf bölgelere yumruk atmaya bayılırlar ve sizin dertlerinizi ağızlarında salya akarak dinlerler. Zayıf yönlerinizi ailenizle paylaşın ve başkalarına karşı ketum olun.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Och 11:49 05.05.19
Güzel ellerine sağlık

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up