Farkındalık

Hayatın Anahtarı Sensin - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Farkındalık>Hayatın Anahtarı Sensin
Cennet 13:42 24.08.18
Bu yazı tamamen senin için yazıldı. "Sana özel" çünkü sen özelsin. Bunun farkında değilsin belki ama bu hayatın anahtarı sensin. Seni anlatmak için bu yazıyı yazıyorum. Sadece seni...

Gördüğümüz ve görülen her şey rüya içinde rüyadır. Edgar Allan Poe

Seni tanımlayan binlerce cümle arasında en önemli olanı kendini bilmektir. Kendini bilen insan hayatın akışında bir o yana bir bu yana savrulmaz. Çünkü o bir yaprak değildir. O ağacın kendisidir.
Farkındalık burada çok önemlidir. Şöyle düşünmelisin. Otomatik pilotta mıyım? Buna cevabım kesinlikle evet olurdu. Farkındalık bir süreçtir. Anı yaşamak ve şimdiye ulaşmak önemlidir. Neden şimdi ki zamanda değiliz peki? Çünkü çoğumuz geçmişin gürültüsü ve geleceğin kaygıları ile boğuşuyoruz.

Hayatın anahtarı sensin ve bu yazı senin kendi iç dünyandaki yolculuğa başlaman için bir tetikleyici. Çoğu zaman gerginsin. Çoğu zaman stres altındasın. Bunu sana yapanın dünya olduğunu söylüyorsun. Aslında bunu sana yapan sensin.

Evet sen kendin yapıyorsun. En küçük olaydan en büyük olaya hayatını gergin tutuyorsun. Farkında değilsin ve bu aslında gerçek cevap. Farkında olmadığın için bu kadar stresli ve öfkelisin.Neyin farkına varacağım.

Şimdiki zamanın ki sen farkında olmadığın sürece o gelip geçecek. Sonunda zamanın kalmayacak

Stresinin asıl kaynağının ki; onu besleyen korkuları yaratan senin iç dünyandır.

Kendi yeteneklerinin. Çoğu kişi gibi sende asıl yeteneklerinin farkında bile değilsin.

İstek ve hayallerinin. İşte bunun farkındayım diyorsun ama ne yazık ki o hayaller egonun yanılsaması gerçek hayallerin ve isteklerini hiç bilmiyorsun bile.

Sana tek söyleyebileceğim kapılarını açacak anahtar sensin. Memnun olmadığın herşeyi değiştirecek olan sensin. Kaygılarını yenecek olan sensin. Diğer her şey sen ile mümkün. Sen farkına varmadıkça ve orada olmadıkça hiç bir şey gerçekleşmeyecek.

Bu hayatta kendinin kurtarıcısı ol. İnan önce kendini kurtarmadan başkalarına yardım edemezsin...
Kaynak Alıntı

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Necibe 16:27 28.12.18
herşeyin başı kendimiz...

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
terzi58 11:23 29.10.19
dogru söze nedenir paylasim icin tesekurler

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up