Forum Oyunları

Havasokulu efsaneleri - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

1 2 3 4 
Forum Oyunları>Havasokulu efsaneleri
Logos 12:26 13.01.20
Havasokulu efsaneleri

Havasokulu efsaneleri

Zamanın birinde @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] isimli bir adam varmış, bu adam define işlerine gönül veren biriymiş, öyle ki tüm servetini bu uğurda tuhaf donanımlara harcamış jeneratöründen hiltisine kadar yok yokmuş..
bir gün kırlarda gezerken bir tarihi yer bulmuş, "burayı patlatırsam zenginim ağa" demiş uğraşmış uğraşmış derken gece olurken fısıltılar acaip sesler duymaya başlamış içini saran korkuyla oradan topukları mabadına vura vura kaçmış,
soluğu havasokulu forumlarında almış, hoca hoca gezmiş, ama nafile hepsi de "orası kalabalık koç uğraşma" ama dinlememiş delioğlan, bazı "şaka yollu sirkeli dinamit kullan, kabileyi uzaya gönderirsin hajımm.." demişler define hırsından aykutay ciddiye almış koşa koşa gidip marketten kasa kasa üzüm sirkesi almış dinamitlere bağlamış "ama son bir kez sorayım birilerine aga sakata gelmeyem " diye forumun sohbet meydanına girmeye çalışmış lakin geldiğinde ne meydan varmış ne de kimsecikler, lakin o gün o meydanda tamirat varmış kimse giremiyormuş.
acelesinden bir an sinirlenip "ben böyle köyünde meydanındaaa" demeye kalmadan forumun 7 padişahı karşısında dumanlar içinde zuhur edivermiş, "de hele delioğlan nedir derdin?" diye sormuşlar aykut hiç dinlememiş "siz beni köy meydanına almazsanız bu köyü satarım aga" demiş, padişahlar deliliğine verip "gel etme sorun var" deselerde dinlememiş, bunun üzerine padişahlar kendi aralarında konuşup bir süre sürgüne göndermeye karar vermişler, forumdaki en hızlı ve söz dinlememekle ünlü bir atın sırtına bindirip gün batımına doğru göndermişler.. zaman geçmiş ağaçlar yeşermiş kuşlar ötmüş, aykutayın arkadaşları durumu padişaha iletmişler onlarda demişki "sürgün zamanları bitti, ne zaman isterse gelebilir, bizden biridir.." arkadaşları posta güvercinleri göndermişler, ulaklar yollamışlar ama ne ulaklar ne güvercinler geri dönmemiş
derler ki; forumdan ayrıldıktan sonra sirkeli dinamitle kazı yerini havaya uçururken kendi de havaya uçtu, bir başka rivayette ise oradaki kabile onuda kendilerine kattı düğünde dernekte havai fişekçibaşı yaptı.. kimbilir..
o gündür bugündür kendisinden kimse bir daha haber alamamış.@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] (beğenirseniz devamı gelecek)
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
HeartLess 13:02 13.01.20
Zümer 13:26 13.01.20
bende çok beğendim ve keyifle okudum .
Havasmasallari 1-2-3 diye seri bekliyoruz

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Logos 13:49 13.01.20
Simla Nickli Üyeden Alıntı:
bende çok beğendim ve keyifle okudum .
Havasmasallari 1-2-3 diye seri bekliyoruz
teşekkür ederim, devamı gelecek inşAllah, admin den biraz yardım almam gerek @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] kaybolan üyeler hakkında o zaman hikaye kolay.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
HeartLess 13:55 13.01.20
Gayretli üye yazanlar senindir @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Erzurum 15:04 13.01.20
Ya şu beyefendiyi bulabilsekte Bi tanışsak

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Logos 16:50 13.01.20
Havasokulu efsaneleri
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] Efsanesi

Forumun yakın zamanlarında @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] adında bayan bir arkadaş varmış, bu arkadaş bayan olmasına rağmen definecilikle uğraşır, karşı cins meslektaşlarının takdirini toplarmış, öyleki "parti kur oy verelim reis derlermiş.."
beyaz mobyletine bindimi o kazı senin bu kazı benim kazılmadık yer fırçalanmadık taş bırakmazmış, akşamları forumun meydanına toplanan diğer üyelerle sohbet eder, fikir alışverişi yaparlarmış, bir gün yine meydana gelip sohbet etmek için gelecek sırada bir atlı padişahtan mühürlü siyah bir bir zarf getirip türke uzatmış, gözleri açılmış çünkü bu zarf genelde iyi haber taşımazmış, açmış okumuş, sonra foruma birkez daha bakmış, beyaz mobiletine binip gitmiş birdaha onu ne gören ne duyan olmuş.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 17:17 13.01.20
Logos 17:03 14.01.20
Havasokulu efsaneleri @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] olayı
yakın bir zamanda foruma bir ozan gelmiş, bu ozan hikayeleriyle nam salmış, hikaye kahramanlarını dinleyenelerinin adını verip ortamı daha da şenledirir köyün ağır ciddiyet havasın yumuşatır gönülleri hoş edermiş, o hikaye senin bu hikaye benim, final yapmayan meydanda sohbetler denilince akla gelen isimmiş bin ali
meydandaki sohbetlerde hangi konu olursa olsun sonunu bir evliyaya bağlamadan durmazmış, zamanın ileri gelen hocalarıyla bile evliyalar mevzusunda tartışır fikrinden dönmezmiş, çokça dostu varmış bin ali'nin, günlerden bir gün yine bir hikayesinde dostu logos'a da haber göndermiş (etiketlemiş), lakin logos o sıralarda uzak diyarlarda başka başka işlerle meşgulmuş, logos haber güvercini yakalayıp nottaki mühre bakmış dostu binali den geliyormuş, "kanka gel hikaye anlatıyom " yazıyormuş
logos ne kadar istesede davete icabet edemeyeceğinden "zat-ı muhterem sevgili kardeşim, biraz yoğunum gelemiyorum idare et" yazıp güvercini salmış gökyüzüne , yolda güvercin şakacı haramileriyle (bu konuda daha sonra anlatılacak) ünlü bir bölgeden geçerken kuşu yakalmışlar, mektubat-ı açıp okumuşlar, demiş ki haramilerin başı :"gelin kardaşlarım bir olalım, bu iki ademe oyun oynayalım, günümüze neşe katalım heyy" demiş, yazı bilen bir harami almış eline kağıdım kalemi başlamış yazmaya "eyy kardeşim bilmezmisin ki yaban ellerde yol yollarım, ekmeğimi ararım, senin hikayene yoktur vaktim.." yazıp güvercine bağlayıp salmışlar semaya, kuş uçmuş uçmuş forum köye bir sabah vakti gelmiş, bin alinin penceresine konmuş, bin ali uyanır uyanmaz penceredeki gukklamakta olan yorgun yılgın güvercini hemen tanımış almış içer vermiş yemini suyunu, ayağındaki mektubat-ı okumuş, başından aşağı kaynar sular dökülmüş "heyhat !" demiş "dostumu nedir böyle öfkelendiren" üzülmüş ama birşeyler dememiş, günler geçmiş mevsimler geçmiş bir gün logos atının sırtında türkü çığıra çığıra meydana gelmiş, meydandakilere selam vermiş selam almış, bin ali de oradaymış ama görmezden geliyormuş, logos'un etrafına doluşmuşlar "hele yiğido yediğin içtin senin olsun sen gördüklerinden bahset" demişler, logos un ağzı kurumuş çay içesi varmış , "herkeşe benden çay" demiş bin ali oradan "ben istemem.." demiş, logos şaşırmış, "hele dostum nedir derdin derman olam, o kadar yol geldim bir hoşgeldin demene engel olan nedir ?" bin ali bakalım ne demiş :"bre dostum senle ben kardaş değilmiydik, ahbap değilmiydik nedir senin kalbini böyle taşlaştıran ,ben seni hikayeme davet ettim sen beni tersledin, işte bak mektup" deyip aylarca koynunda sakladığı kağıdı çıkarıp göstermiş, "logos logos, tavuğuna kış mı dedim, sana yoldaş mı olmadım nedir bu yazanlar? de hele..", ortam geriliyormuş, meydanda herkes suspus olmuş, olay padişahında kulağına gitmiş "bekleyip sonuçca bakmatır buyruğum, kim ki haddini aşar köyü terkeder.." demiş, o sırada logos mektubu inceler durumdaymış ve gülümsemiş "bre lil sen beni bilmezmisin tanımazmısın, bunu yazan ben değil geçtiğim vadilerden birinde şakacı haramilerin işi bu, ba mühürü bile kırık.. değiştirmiş keratalar.." demiş, o sırada uzaktan haramiler isleyip kendi aralarında kıkırdaşıyorlarmış, logos haramiler hakında maceralarını anlatmış, gelsin çaylar gitsin boşlar konu kapanmış el sıkışmılar sarılmışlar.

@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
HeartLess 17:05 14.01.20
1 2 3 4