Gizemli Olaylar ve Mekanlar

Korku Gecesi - 9 - - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Gizemli Olaylar ve Mekanlar>Korku Gecesi - 9 -
madlen 22:51 26.03.17
Selam arkadaşlar nasılsınız. Evet pek çoğunuzun iyiyim dediğini duyar gibiyim ama bu iyiliğiniz bu konuyu okuduktan sonra pek devam etmeyecek. Korku Gecesi serisinin 9. bölümüyle karşınızdayım. Yeni yılın ilk Korku Gecesi. Lütfen bu konuyu okuduktan sonra olumlu veya olumsuz yorumlarınızı eksik etmeyin ki bende nerede hata yaptığımı bilip, öğrenip ona göre düzeltiyim bu hataları. Bugünkü Konumuz : Korku Hikayeleri.Ben askerliğimi samsunda yaptım.Birgün gece nöbetine çıktım o gün hava yağmurluydu nöbet yerinde beklerken gene yağmur yağmaya başladı.Birden karşıdan kesik başlı gelinlikli birinin bana doğru ellerini beni boğacak şekilde uzatarak geldiğini gördüm.Alacağım cezalara rağmen hemen içeri kaçtım.Gördüklerimi arkadaşlarıma anlattm benden önce burada olanlardan biri bana onun hikayesini anlattı.Bilindiğ...ine göre düğün günü bu geline askerler yağmurlu bir gecede tecavüz edip boğazını kesmişler ve sonra onu bu arsaya atmışlar ve her yağmur yağdığında bu kesik başlı gelin orada nöbet tutan askere doğru onu boğmak için gelirmiş.Bu olay yüzünden birçok asker boşa ateş ederken birbirini vurmuş.Tüm bunları öğrendikten ve gördükten sonra bir daha aldığım tüm cezalara rağmen gece nöbete çıkmadım.Askerden geleli 3 yıl oldu ama hala yağmur yağdığında gece dışarı çıkamam ve tüm ışıkları açık bırakırım...


Cinlerin insanlar tarafından görüldüğüne ilişkin olarak Anadolu'da da pek çok hikaye anlatılır. Darb-ı mesel halini alan rivayetlerin toplanması sonucunda büyük bir külliyât oluşması işten bile değil. Anadolu'nun pek çok kazasında cinlerin yaşadığına inanılan muhiller vardır. Bu nedenle halk arasında geceleri bu muhitlerde bulunulmamasını dair ciddi telkinler yapılır.
Askerde...

İnanmayan arkadaş...lara örnektir. Bu olay, askerde başımdan geçti. Askerde çavuştum, yani nöbet tutma olayım yoktu. Askere yeni gelen Adana'lı bir çocuk vardı. Çok sakin ama neşeli bir çocuktu. Geldikten yaklaşık bir ay sonra arkadaşa nöbet yazılmış. Ama taburun en sakin, karanlık yerinde, adamı kesseler farkında olmaz kimse. Yanına da üst devre bir arkadaşı vermişler. Tabi üst devre arkadaş başlamış uyumaya, bunu da dikmiş nöbete. Bir saat sonra taburda bir karışıklık, bir panik, silah sesleri geliyor onun tuttuğu nöbet kulesinden. Çocuğu zar zor getirdiler koğuşa. Bağırmalar, titremeler gözlerini dikip bir noktaya bakmalar. Ne olduğunu soran yüzbaşımıza cinlerin düğününü gördüğünü söylemiş tepenin eteğinde.

İlk anda hava değişimine gitmek için numara yapıyor dedim tâ ki gözlerimle bir şeyleri görmeden önce. Çocuk cılız zayıf bir şey ama 3 kişi yatakta zor tutuyoruz. Kendini boğmaya çalışıyor acaip acaip bir şeyler mırıldanıyor, gözleriyle odada sanki bir şey varmış gibi onu takip ediyor. Ama ona gerçekten inanmamın tek bir sebebi vardı. Uyumaya başladığı zaman aniden ellerini boğazına götürdü. Kendin...i boğmaya çalışıyor. Nerden esti bilmiyorum içimden 3 kulluvallah bir elham okudum ama kimseye farkettirmeden. Çocuğun gözleri kapalı elini dudaklarına götürdü ve bana sus işareti yaptı. Başımdan sanki kaynar sular döküldü. O gün bugündür yatmadan önce mutlaka bu duaları okurum.


Merhaba, ben Aslı ben cinlere pek inanmayan biriydim. Dindar biride değildim. Arakdaşlarım bana hep cinlerin var olduğunu anlatmaya çalışırlardı ve ben hep onlarla dalga geçerdim. Bir gün bir arkadaşım bana bi kağıt verdi kağıtta arapça harfler yazılıydı. Ama altında türkçe okunacak şekilde yazanıda vardı galiba bir büyü gibi bişeydi büyüyede pek inanmazdım ztn. Bunun ne anlama geldiğini sordum bana şu yanıtı vardi: '' Bu cin büyüsü bunu okuyana cin musallat olurmuş '' bende bunu pek kafaya takmadım ve bunu yanlız başıma iken okudum ve aynaya baktığımda .....

Aynada korkunç bi surat gördüm bir kadın suratıydı saçları sim siyah gözleri kap karaydı. korkarak bağırdım dışarı çıkmak için koşarken ayağımı incitip düştüm kafamı çarptım ve bayıldım uyandığımda annem ve babam yanımdaydı . hemen kalkıp aynaya baktım ayna kırıktı , o günden sonra hep bana musallat oldular gece tek yatamaz hale geldim size tavsiyem onlarla uğraşmayın. Annem ve babam sebebi bilinmeyen şekillerle öldüler çok acı çekiyorum.Bizim köyde dağın tepesinde bir kulube vardır. Bu kulubeye pek giren olmaz lanetli olduğu söylenir.
Bir gün arkadaşlarla bu kulubeye girmeye karar verdik.
İçine girdik ama enterasan bir şey bulamadık tam çıkalım derken ağlama sesleri geldi. Bir kız varda yaklaşık 15-16 yaşları arasında yüzünü göremiyorduk başı eğikti korkarak yanına gittik. Sana ne oldu dedik. ama bizi tınlamadı kucağındaki bebeğe baktık 2-3 aylık bir bebekti. sonra birden yerinden kaltı koşarak uzuklaşırken şu kelimeleri söyledi ....

Söylediği kelime şuydu ''Ben buyükü nasıl kaldıracam'' ve birden kayboldu. bu olay karşısında çok şaşırdık. Bu yaşadığımız olayı köyde 80 yaşlarında bir nene'ye sorduk ve bize şunları anlattı: 5-6 kişi 15 yaşındaki bir kıza tecavüz etmiş . Kız bunlardan hamile kalmış ama belli bi süre sonra kız intihar etmiş. Bu kişiler ise sebebi garip bir şekilde ölmüş , ilginç olan yanı ise hala köyde o kız çocuğu görülürmüş. geceleri dolaşırmış ve herkeze ''Ben bu yükü nasıl taşıcam dermiş.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
İlkcan 23:16 26.03.17
Allah Allah doğruluk payı nedir acaba

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 22:50 15.06.18
Sayın madlen, konu paylaşımınız için teşekkür ederiz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up