Gizemli Olaylar ve Mekanlar

lanetli yerler,kişiler - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Gizemli Olaylar ve Mekanlar>lanetli yerler,kişiler
madlen 23:19 26.03.17
OHİO ÜNİVERSİTESİ-AMERİKA

Bu kampüs ülkede anılan en lanetli yer olmakla beraber etrafında bulunan 5 ayrı mezarlığın şeytanın simgesi pentagramı oluşturduğu ve rektörlüğünde bu işaretin tam ortasında kaldığı gerçeği oldukça ürkütücü. Üniversitenin içinde de pek çok lanetli yer bulunuyor. Hayalet izine rastlanan yerlerden biri, altında mezarlar bulunan Jefferson salonu. Bir diğeri ise akıl hastaları üzerinde elektro şok deneyleri ve labotami uygulanan ‘The Ridges’ adlı terkedilmiş bir akıl hastanesi.

ÇIĞLIK TÜNELİ-NİAGARA ŞELALESİ

Bu tünelin gerçekten de tüyler ürpertici bir hikayesi bulunuyor. Rivayete göre bundan yüzyıl önce tünelin güney çıkışına yakın bir çiflik evi varmış. Bir gece evde yangın çıkmış ve kıyafetleri tutuşan küçük bir kız çocuğu tünele doğru koşmaya başlamış. Bir yandan kıyafetlerinden kurtulmaya çalışan kız tünelin ortasında yere düşmüş ve orada ölmüş. İddiaya göre eğer gece tünelin ortasında dikilip bir kibrit yakarsanız alevi hemen sönüyor ve bir kız çığlığı işitiyorsunuz!

BHANGARH HİSARI-HİNDİSTAN

Rajasthan’da Jaipur ve Alwar arasında bulunan bu hisarın ilginç bir efsanesi var. Bir kara büyü ustası olan Singhia herkesin burada öleceğini ve ruhlarının sonsuza kadar orada hapsolacağını söyler. İlginç nokta ise bu bölgede ne zaman bir ev yapılsa çatısı çöktüğü için çatısız yapılıyor olmasıdır. Gece olduğunda burada bulunanların geri dönemediği söylentisinin yanı sıra hükümetin, gün batımından sonra buraya ziyareti yasakladığını da belirtmek gerek!

HİGHGATE MEZARLIĞI-KUZEY LONDRA

Özellikle geceleri korku filmlerini andıran bir görünüme sahip bu mezarlık ürkütücü mezar taşları, sarmaşıkların yükseldiği duvarları, mezarlar arasındaki derin geçitleriyle Britanya’nın bir numaralı hayalet mevkii olarak görülüyor. Karl Marx’ın da burada yattığını söylemeden geçmeyelim.

LANETLİ KİŞİLER

KENNDY AİLESİ

1944'de Joe Kennedy uçak kazasında öldü

1944’de büyük oğlu Joe, 29 yaşında bir bombardıman uçağının patlamasıyla öldü, aynı yıl içinde kızı Kathleen’nin aristokrat kocası öldürüldü. Dört yıl sonra, bu kez Kathleen, 1948’de bir uçak kazasının kurbanı oldu.


Başkan Kennedy hala açıklanamayan bir suikast sonucu 1963'de öldürüldü

Ve ikinci oğlu John F. Kennedy, 1960’da Amerika Başkanı oldu, ve 1963’de o da lanetin kurbanı oldu.Bugün dahi açıklanamayan feci bir suikast sonucu eşi ve binlerce seçmenin gözleri önünde vahşice öldürüldü.Ardından kardeşi Robert, 1968’de politik kampanyasını sırasında ağabeyi gibi o da suikasta kurban gitti.


Öldürülen başkanın kardeşi Robert Kennedy de 1968'de tuhaf bir şekilde öldürüldü

Aile hakkında çeşitli söylentiler yayıldı, Kennedy ailesi tüm olanlara katlandı; hatta korkunç bir günah suçlamasını dahi hazmettiler; kimi katolik rahiplere göre her iki kardeş de çok ağır bir günah işlemişler ve lanetlenmişlerdi.Ayrıca Marilyn Monroe´nun katili olarak da suçlanıyorlardı, sonuçta günaha karşı lanet gerçekleşmişti. Hele en küçük kardeş Edward Kennedy´de arabasıyla genç bir kadın olan kampanya sözcüsünü öldürmekle suçlanınca şüpheler iyice yoğunlaştı; ortada yine büyük bir günah suçlaması ve ölüm vardı, sonuçta Edward Kennedy´inin de başkanlık hayalleri son buldu. Ve lanet, ailenin politik kariyeriyle beraber son bulmadı. 1983’de ailenin genç üyelerinden Robert Kennedy Jr. eroin kullanmakla suçlandı derken küçük kardeşi David yüksek dozda eroinden öldü.


Öldürülen başkanın eşi Jackie Kennedy,Aristotle Onassis ile evlenince lanet bu sefer ünlü armatör aile Onassis'lere geçti

Kennedy soyadının laneti belki de bir diğer ünlü aileye taşındı; 1970’lerde Aristotle Onassis, öldürülen ABD başkanı John Kennedy'nin eşi Jackie Kennedy ile evlenince lanetler bu sefer Onassis ailesine geçti ve belalar birbirini takip etti. Onassis´in işleri kötüye gitmeye başladı, çocukları ardarda öldü, ve 1975’te Onassis de öldü.


Öldürülen başkan'ın oğlu John Kennedy Jr ise 1999'da tuhaf bir uçak kazasında öldü

En son ise 1999'da öldürülen başkan John F Kennedy'nin oğlu John Kennedy Junior hala açıklanamayan bir uçak kazasında öldü.Maria Callas da John Kennedy Junior'un ölümünden 2 sene sonra evinde ölü bulundu ve ölüm nedeni bulunamadı.
Raslantının bu kadarı fazla mı acaba? Neden Kennedy'ler? Bu sorunun cevabı henüz verilmiş değil...

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
İlkcan 23:31 26.03.17
İlgim vede bilgim arttı sayenizde

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 22:52 15.06.18
Sayın madlen, konu paylaşımınız için teşekkür ederiz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up