Gizemli Olaylar ve Mekanlar

ku klux klan - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Gizemli Olaylar ve Mekanlar>ku klux klan
madlen 23:22 26.03.17
Ku Klux Klan (KKK), 24 Aralık 1865 ABD'de Tennessee'de kurulan siyahi karşıtı ırkçı gizli örgüt. Kurucuları Captain (Yüzbaşı) John C. Lester, Major (Binbaşı) James R. Crowe, John D. Kennedy, Calvin Jones, Richard R. Reed, Frank O. McCord'dır. "Birth of a Nation" filmi ile kendilerini bildirmişlerdir.

Örgüte katılanlar arasında da, iç savaş öncesi kurulmuş olan "Knights of the Golden Circle" (Altın Çember Şövalyeleri) adlı mason locasının üyelerinin çokluğu dikkat çeker.

Kuruluş amacı Ku Klux Klan örgütü Amerikan İç Savaşı sonrasında zencilerin kazanmaya başladığı haklara, özgürlüklere ve zenci-beyaz eşitliğine karşı çıkmıştır. Amaçlarına ulaşmak için şiddet ve teröre başvurmuşlardır. Örgüt iki defa dağılmasına rağmen 1950 ve 1960'larda tekrar canlanmıştır. Günümüzde bazı bölgelerde sadece yerel bazda faaliyet göstermektedir
HABERLER:
KU KLUX KLAN'A VAR, WIKILEAKS'E YOK

Jarvis, “Pornografi için ödeme yapmak, kürtaj karşıtı fanatikleri, homofobik bağnazları ya da Ku Klux Klan’ı desteklemek için Visa ya da MasterCard’ımız kullanabilirim. Ancak bu kartları ya da PayPal’i Wikileaks’i desteklemek, şeffaflık, ifade özgürlüğü ve gerçek hükümet reformunu desteklemek için kullanamıyorum” dedi.Jarvis’in örnek listesinde yer alan Ku Klux Klan özellikle dikkat çekici. 1860’lı yıllarda ABD’nin Tennessee eyaletinde İç Savaş yıllarında Konfederasyon Ordusu’nda savaşmış eski askerler tarafından kurulan örgüt beyazların üstünlüğü, beyaz milliyetçilik ve göç karşıtlığı gibi aşırı sağcı politikaları savunuyor.ABD’de özellikle siyahlarla beyazların eşit olmadığı dönemde faaliyetlerini çok açık bir biçimde sürdüren Ku Klux Klan siyahlara ve siyahlara ayrımcılık uygulamayan beyazlara yönelik saldırılarıyla, özellikle de haç yakmasıyla hatırlanıyor.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
İlkcan 23:34 26.03.17
Teşekkürlerrr

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 01:35 15.05.18
Sayın madlen, konu paylaşımınız için teşekkür ederiz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
İpek 23:59 20.05.18
sevgili beyaz adam,
doğarım, siyahım
büyürüm, siyahım
güneşlenirim, siyahım
üşürüm, siyahım
korkarım, siyahım
hastalanırım siyahım
ve ölürüm, hala siyahım

ve sen beyaz adam,
doğarsın, pembesin
büyürsün, beyazsın
güneşlenirsin, kızarırsın
korkarsın, sararırsın
hastalanırsın, yeşilsin
ve ölürsün, grisin
ve hala utanmadan bana renkli dersin.


Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi