Gizemli Olaylar ve Mekanlar

İlginç Olaylar - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Gizemli Olaylar ve Mekanlar>İlginç Olaylar
DiLara 23:43 26.03.17
Dünyaya esrarengiz ışık bombardımanı geliyor..!

NASA, kaynağı bilinmeyen artan miktarda yüksek enerjili elektronlarn Dünya'ya gönderildiğini açıkladı. Kozmik ışınlara maruz kalan insanların DNA yapılarında ciddi hasarlar meydana gelebileceği belirtiliyor.

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi'nin (NASA) resmi internet sitesindeki habere göre, Dünya Güneş sisteminin dışında, farklı bir kaynaktan gelen kozmik ışınların bombardımanı altında. Bir araştırma grubu, şaşırtıcı bir şekilde artan miktarlarda yüksek enerjili elektronların, uzaydan Dünya'yı bombardımana tuttuğunu keşfetti.

Daha önce Dünya, kozmik ışınlara maruz kalsa da, bu kez ışınların güneş sisteminin dışında bir kaynaktan Dünya'ya ulaşması bilim insanları tarafından heyecanla karşılandı. Bu kozmik ışınların kaynağı bilinmiyor ancak bu kaynağın Güneş sistemine yakın olduğu ve karanlık maddeden oluşabileceği olasılığı üzerinde duruluyor.

Yüksek enerjili bir kozmik ışın parçacığının, canlı hücrenin yapısını bozacak hatta genetik malzemeyi (DNA) olumsuz yönde değiştirecek etkileri olduğu belirtilirken, ışınların bir başka etkisinin de uyduları ve yeryüzündeki elektrik interkonnekte hatlarını bozması olduğu kaydediliyor.

UFO'lar mı parçaladı?
Önce gökyüzünde parlayan küreler gördüler. Ardından da rüzgar tribünlerinin ezildiğini tespit ettiler
Lincolnshire'da Louth yakınlarındaki gökyüzünde parlayan küreler gördüklerini söyleyen görgü tanıklarının şikayetleri üzerine bölgede yapılan kontrollerde rüzgar tirbünlerinin ezildiği tespit edildi.Tanıklardan Dorothy Willows, göküyzünün ışıklarla kaplandığını ve düşük irtifada uçan bir nesne gördüklerini, bu nesnenin gökyüzünden türbinlere doğru dalış yaptığını anlattı.

Savunma Bakanlığı yetkililerinin ise, UFO olduğu iddia edilen gizemli cismin insansız bir uçak olabileceği yönünde açıklamada bulunduğu bildiriliyor.

Bu aracın test uçuşu yaptığı ve bu sırada türbinlere çarpmış olabileceği tahmin ediliyor.

Taranis adı verilen bu uçağın Donna Nook ve North Coates bölgesinde uçtuğu bildiriliyor.

Hawk jetleriyle aynı boyutlarda olduğu açıklanan Taranis'in, savaş alanlarına bomba taşımak için geliştirildiği söyleniyor.

İngiltere'nin kendi UCAV (Muharebe-İHA) sistemini (Taranis) geliştirdiği daha önce duyurulmuştu.

Bazı görgü tanıkları ise gördükleri şeyin UFO olduğunda ısrar ederken başka teorilerde bulunanlar da mevcut.

Komplo teorileri arasında, bir Rus casus uçağı, bir doğum günü partisinden atılan havai fişekler ve kasabanın çılgın gençlerinin vandalizmi gibi açıklamalar dolaşıyor.


Uzayda beşinci boyut

Bilim adamları ona "karanlık enerji" diyor. Ruslar araştırmaya başladı.
Rus Bilim adamları uzayda beşinci boyutu (karanlık enerji) araştıracak.

İnterfaks ajansının haberine göre, Rusya evrenin genişlemesine etki eden "karanlık enerji"nin araştırılması için röntgen teleskopu ile donatılmış "Spektr-RG" adlı uzay gözlem uydusunu 2012 yılında fırlatacak.

Uzay Araştırmaları Enstitüsü yetkilisi Aleksey Vihlinin, gözlem aracında bulunacak teleskopla gözlenebilecek bütün galaksi kümelerinin parametreleri ve bunlara etki eden karanlık enerjinin saptanmaya çalışılacağını belirtti.

Amerikan bilim adamlarının, bundan 10 yıl önce evrenin hızla genişlemesine karanlık enerjinin neden olduğunu tespitinden sonra bu enerjinin araştırılmasına yönelik çalışmaların hızlandığına dikkati çeken Vihlinin, karanlık enerjinin fiziksel madde bulunan ortamda hiçbir etki yapmadığını, ancak maddenin bulunmadığı ve çekim kuvvetinin çok düşük olduğu ortamlarda varlığını hissettirecek etkilerinin saptandığını kaydetti.

Karanlık enerjinin tabiatının açıklanmasının, dünyaya bakışta devrim niteliğinde değişikliklere yol açabileceğini ve hatta 5. boyutun varlığının kanıtlanmasını sağlayabileğini ifade eden Vihlinin, uzayın bilinen 4 boyutuna ilave olarak beşinci boyutun olmasının sadece ilginç değil, aynı zamanda temel bilimler için önemli olduğunu söyledi.

Dünyada 12 bilim adamının karanlık enerjiyi araştırdığını belirten Vihlinin, Rus bilim adamları tarafından ise bu alandaki gözlemler için Antalya'daki Rus-Türk teleskopu ve Karaçay-Çerkez Cumhuriyeti'ndeki teleskopun kullanıldığını ve birçok galaksi kümesinin araştırıldığını belirtti.

Vihlinin ayrıca, "Spektr-RG" gözlem uydusunun, bu merkezlerden yapılan araştırmaları birleştirerek, karanlık enerji araştırma görevini üstleneceğini söyledi.

En az beş yıl görev yapması planlanan "Spektr-RG", karanlık enerjinin yanı sıra büyük karadeliklerin ve süpernova yıldızlarının araştırılmasına da hizmet edecek.

37 bin gezegende akıllı yaşam

Bilim insanları galaksinin ücra köşelerinde daha akıllı yaşam formları gelişebileceğini düşünüyor.
Samanyolu'nun ortasına yakın bir konumda, Dünya'dan 20 bin ışık yılı uzakta olan bu gezegen, en az bizim kadar akıllı yaşam formlarına ev sahipliği yapabilir.

Araştırmacılar galaksimizde bulunan 37 bin 964 gezegenin en az bizim kadar akıllı yaşam formlarına ev sahipliği yapabileceğini hesapladı.

Astrofizik uzmanı Duncan Forgan tarafından geliştirilen bir bilgisayar yazılımı bilinen 330 gezegenden topladığı veriler ışığında yaşam için elverişli olabilecek gezegenleri hesapladı.

Samanyolu galaksisinde bulunan gezegenlerin sıcaklık, su ve mineral zenginliği gibi değişkenler gözetilerek incelenmesi sonucunda üç senaryo göz edilerek hesaplamalar yapıldı. Birinci senaryoda hem yaşamın hem de evrimin zor olacağı bir algoritma oluşturan yazılım, buna göre 361 gezegenin yaşama olanak tanıyabileceğini hesapladı.

İkinci senaryoda yaşamın başlaması zor olsa da, evrime imkan tanıyabilecek bir algoritma kullanan yazılım bu sayıyı 31 bin 513’e çıkardı. Üçüncü senaryoya göre yaşamın gezegenler arası göktaşlarıyla taşınabileceği varsayımına dayanan bir algoritma kullanan yazılım bu sayının 38 bine yaklaştığını gösterdi.

Hesaplamanın tek hücreli yaşam formlarından daha ziyade analog organları olan ve bilinç sahibi yaşam formlarını oluşturmak için gerekli olan koşulları araştırdığını belirten bilim insanları, en zor koşullarda bile 361 gezegenin zaman içinde akıllı yaşam formlarına ev sahipliği yapabileceğini ancak, akıllı uzaylılarla insan ırkının iletişim kurmasının 300 ve 400 ışık yılı gibi bir süre alacağını belirtiyorlar.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
SiLence 12:24 03.04.17
Emeğine sağlık teşekkürler.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
İlkcan 14:18 07.04.17
Tuana 16:38 20.04.17
Havasokulu 22:53 16.06.18
Sayın DiLara, konu paylaşımınız için teşekkür ederiz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
ozanyazar 18:54 04.08.18
Çok eski ama süper yapıları kimlerin yaptığını hep merak ederim

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi