Gizemli Olaylar ve Mekanlar

Rüyasında çarpıldı - Artık konuşamıyor. - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Gizemli Olaylar ve Mekanlar>Rüyasında çarpıldı - Artık konuşamıyor.
madlen 00:33 27.03.17
Rüyasında dili koptu bir daha konuşamadı
Abdullah Efendi rüyasında yarı at yarı insan şeklindeki bir yaratığın dilini kopardığını gördü. 20 gündür sesi kesildi. İlaç tedavisi de işe yaramadı


İstanbul Eyüp'te rüyasında dilinin koparıldığını gören ve çok korkan genç adam artık konuşamıyor. İki odalı bir gecekonduda eşi Hatice ve 8 yaşındaki oğlu Raşit ile birlikte yaşayan 34 yaşındaki Abdullah Efendi'nin başına gelenler adeta bir kurgu film gibi. Yaklaşık 7 aydır işsiz olan Efendi, Eyüp'te yeni açılan bir pizzacıda iş buldu. Ancak hayatı, işe başlayacağı 11 Kasım'dan bir gece önce gördüğü rüya ile tam bir kâbusa dönüştü. Genç adam rüyasında; yarı at yarı insan şeklindeki kişilerin kendisini evden götürdüğünü ve dilini kopardıklarını gördü. Kâbusun etkisiyle yatağından fırlayarak uyanan Efendi, gerçekten konuşamadığını fark edince şoke oldu. Hastaneye başvurdu ancak doktorun kendisine verdiği antidepresan ilaç sessizliğini bozamadı.

'RUHSAL TEDAVİ GEREKİR'
Konuyla ilgili görüşüne başvurduğumuz Psikiyatrist Prof. Dr. Özcan Köknel, "Rüyalarımız çocukluğumuz ve günlük yaşantımızdaki korkulardan kaynaklanır. Bu tür konuşma bozukluklarını 'afoni' olarak adlandırıyoruz. Bu kişi söylenenleri anlıyor, ağzını kımıldatıyor, ancak sesi çıkmıyor. Psişik bir durumdur. Birçok nedene bağlı olabilir. İlaç tedavisinin ardından ruhsal tedavi gerekebilir" dedi.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
SiLence 12:34 03.04.17
Emeğine sağlık teşekkürler.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 01:35 15.05.18
Sayın madlen, konu paylaşımınız için teşekkür ederiz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up