Gizemli Olaylar ve Mekanlar

Yurttaki tuhaf olay. - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Gizemli Olaylar ve Mekanlar>Yurttaki tuhaf olay.
DiLara 00:48 27.03.17
Anlatacağım konu başımdan geçen değil ama bana anlatılan bir olay. Somut bir kanıta sahip değilim o sebeple konuya tereddütle, kuşkuyla yaklaşıyorum. Tek şahit olduğum şey olayı yaşamış olan kişinin aklını yitirmiş olmasıdır. Ama anlattıkları ne kadar doğrudur bilemiyorum. Kimi doktorlarında iddia ettiği gibi kişinin hayatında bir kırılma olduğu ve bu sebeple kurgulara kapıldığı da olabilir. Yinede bu şahsın yakınlarının anlattığını sizlere aktarıyorum.

Yaklaşık 14 sene önce duyduğum bir olaydı bu. Şahıs, yaşadığı şehirden uzakta öğrenci olduğu için bir öğrenci yurdunda kalıyordu. Odalarda 4 ila 6 kişi kalıyorlarmış. Bu kişinin (ismine ahmet diyelim, isim vermek istemiyorum) yani ahmetin kaldığı odadaki arkadaşları dindar çocuklarmış. Okulları dışında sürekli kuran kursuna giderlermiş. Ahmet ise inançlı bir kimseydi ancak namaz kılma, camiye gitme yada oruç tutma gibi alışkanlıkları olan bir kimse değildi. Oda arkadaşları sürekli gece ezanıyla uyanır ve namaz kılarlarmış. Bir gece yine ezan sesiyle beraber bu kez ahmette uyanmış. Tabi uyanması ile birlikte odadaki sohbet, şakalaşmalar ve gülücüklerin etkisiyle uykusu kaçmış. Arkadaşları namaz kılacağı için abdest almışlar ve döndüklerinde namaza durmuşlar. Ahmet ise odadan dışarı çıkmış ve koridorlarda dolaşmaya başlamış. Daha sonra odasına dönmüş ve kapıyı açar açmaz o ürkütücü, o korkutucu sahneyle karşılaşmış. Oda arkadaşları oturur vaziyette havada, dua eder şekilde (elleri açık) ancak tırnakları uzun ve gözbebekleri dikeymiş. Ahmetin çığlıklarıyla yurt ayağa kalkmış ancak odaya koşturanlar ise herhangi bir tuhaf olayla karşılaşmamış !

Ne namaz kılan (ve ahmetin cin diye nitelendirdiği) çocuklar, ne yurt sakinleri nede yurttaki sorumlu hocalar böyle bir olayın varlığını iddia etmekte ne de buna benzer bir olaya şahit. Kimse bu olaya inanamıyor. Belkide ahmetin gördükleri bir halisülasyondu (yada bu tip hikayeleri seven yakınındakilerin uydurmaları da olabilir) bilemiyoruz ancak ortada tek bir soru var! O ana kadar gayet sağlıklı, aklı başında bir genç nasıl olurda aklını yitirebilir? Ne kendisinde ne de ailesinde o ana kadar herhangi bir akıl hastalığı yada ona benzer akut kronik bir rahatsızlık yokken, sıradan bir insan nasıl olurda böyle bir sahneyle karşılaşabilir?

Sizce ahmetin gördükleri doğrumudur? Yoksa bunun tıbbi, bilimsel bir açıklaması varmıdır? Eğer anlatılanlar doğru ise eyvah ki eyvah. Sizlerin yazdıklarını okuyorum hep, onların her yerde ve yanı başımızda olduğunu söylüyorsunuz...

Her neyse yorumlar sizlerin dostlar...

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
SiLence 12:53 03.04.17
Emeğine sağlık teşekkürler.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Tuana 16:17 20.04.17
sevingül 16:38 20.04.17
Havasokulu 22:53 16.06.18
Sayın DiLara, konu paylaşımınız için teşekkür ederiz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Nirvana 17:00 28.10.18
Yorum istemiş yazar sizin yazdıklarınıza bakın ya.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi