Gizemli Olaylar ve Mekanlar

Koyunların Garip Davranışı - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Gizemli Olaylar ve Mekanlar>Koyunların Garip Davranışı
DiLara 01:23 27.03.17
Koyunların garip davranışı


Mısır tarlalarındaki esrarengiz halkalardan sonra şimdi halka oluşturarak otlayan koyunlar şaşırtıyor.


İngiltere'de ortaya çıkan ve yıllarca nasıl oluştukları açıklanamayan mısır ya da buğday tarlalarındaki halkaları tüm dünyada uzun zaman konuşuldu. Filmi bile yapıldı. Mısır tarlalarındaki halkalar, Mell Gibson'ın "İşaretler" filmine esin kaynağı oldu. Şimdi ise bir başka gariplik ortaya çıktı. Bu kez koyunlar halkalar oluşturup otlatmaya başladı.

Olay yine, mısır tarlalarındaki esrarengiz halkaların görüldüğü İngiltere'nin Kington bölgesinde görüldü. Herefordshire yakınlarındaki çiftliğin koyunlarının oluşturdukları garip halkalar objektiflere bile yakalandı. Fotoğrafçı Russell Bird, garipliği duyar duymaz bölgeye gidip olayı görüntülamayi başardı. Russell Bird "Gözlerime inanamadım. Ancak traktör sesini duyunca dağıldılar. Neden böyle davrandıklarını anlamak mümkün değil. Çiftlik sahipleri de orada çalışanlar da şaşkın. Bir komşu çiftlikte de koyunlar bunu yapmış" dedi.

Herefordshire Teknoloji Koleji'nden Dan Seaborne ise olayın bilimsel olarak şöyle açıklanabileceğini söyledi:

"Koyunlar, uzun süre halka şeklinde bir yerde tutularak beslenmiş olabilirler. Bu da alışkanlık yarattığı için artık dışarıda bile bunu yapıyorlar."

Bir başka iddia ise daha önce mısır tarlalarındaki garip işaretlerde olduğu gibi bu bir oyun. Önceden daire şeklinde çizilmiş alandaki çember çizgisi üzerine dökülen besinler, koyunların daire şeklinde dizilmelerine neden oluyor. Uzaktan çekilen fotoğrafta yem gözükmediği için koyunlar daire çizip otluyormuş görüntüsü ortaya çıkıyor. Mısır tarlalarındaki "gizemli işaretler" olarak dünya kamuoyuna duyurulan olayda da hile ortya çıkmıştı. Uyanık bir çiftçi bu halkaları kendisinin yaptığını itiraf etmişti.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
İlkcan 19:11 01.04.17
Teşekkürler

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
ibrahimbayrak13 19:19 01.04.17
Tuana 15:43 20.04.17
Havasokulu 23:54 15.06.18
Sayın DiLara, konu paylaşımınız için teşekkür ederiz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi