Gizemli Olaylar ve Mekanlar

Tavşan doğuran kadın ! - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Gizemli Olaylar ve Mekanlar>Tavşan doğuran kadın !
madlen 16:09 30.11.18
1726 başlarında cerrah John Howard, Godalming’de bulunan Mary Toft’un evine çağırıldı. İnanmayacaksınız ama; burada bir tavşanını doğumunu yaptırdı. Evet Mary Toft tavşan doğurmaktaydı. Yavru tavşan ölüydü. Sonraki bir kaç hafta içinde buna benzer sekiz doğuma daha katıldı. Bunların hepsinde tavşanlar ölü doğdu.
John Howard yakındaki kentlerde bulunan cerrahlara mektuplar yazarak bu garip ve imkansız doğumun araştırılması için kendisine yardım etmelerini istedi. İki seçkin doktor bu talebe karşılık verdi. Biri Kral I. George’nin anatomist hekimi Nathanael St. Andre ve diğeri Londralı kadın doğum uzmanı Sir Richard Manningham idi. Mary Toft, bu doktorlara yakın tarihte bir çocuk düşürdüğünü ve canın devamlı tavşan eti yemek istediğini söyledi. Rüyalarında eteğinden çıkan tavşanlar görmüştü. Bundan sonra tavşan doğurmaya başlayacaktı.
Üç doktorun hazır bulunduğu yeni hamileliklerde toplam onsekiz adet tavşan doğmu daha olacaktır. Bunlardan bazıları tamamıyle biçimsiz tavşan etiydi. Doktorlar hayretler içinde incelemelerini tamamladılar ve fenomenin gerçekliğini açıkladılar. Ölü tavşanlardan birinin akçiğerlerini su dolu bir kaba koydular ve içinden hava kabarcıkları çıktığını gördüler. Bu tavşanların doğumdan önce canlı olduklarını kanıtlamaktaydı. Bu doğumlarda göbek bağı ve plazentanın oluşmadığı dikkatlerini çekecektir.
Bu durum ortada bir sahtekarlık olduğunu gösterdiği halde St. Andre olayın gerçek olduğunu açıkladı ve 1726’da bir kitap yayınladı.
Böylece olay tüm ülkede duyuldu. Bir kaç kişi Mary’nin kocasının aleni olarak karısına tavşan getirdiğini gördüklerini ileri sürdüler. Bunun üzerine doktor Richard Manningham Mary’yi eğer olayın gerçeğini anlatmazsa rahmini kontrol edeceği şeklinde tehdit etti. Böylece Mary Toft aslında tavşanları rahmine kendisinin koyduğunu ve doğum sırasında burada çıkardığını anlattı. Böylece olayın bir düzmece olduğu anlaşıldı.
John Howard ve Nathanael St. Andre’nin mesleki kariyerleri yerle bir oldu.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Mübarek 22:18 25.02.19
Bu ne bicim olay ya sanki zafer abini bacgini muzaffer abi dikmisler

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Omr 21:04 26.01.20
Hah resmini götmüstüm bu olayi resm etmisler o zamanlar

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up