Gizemli Olaylar ve Mekanlar

Ruhsal Rehberlerimiz ile nasıl iletişim kurabiliriz? - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Gizemli Olaylar ve Mekanlar>Ruhsal Rehberlerimiz ile nasıl iletişim kurabiliriz?
SiLence 00:08 31.01.17
Ruhsal Rehberlerimiz ile nasıl iletişim kurabiliriz? - Yüksek Rehberlerimiz ile iletişim


Bir teoriye göre, rehberler şuur dışımızın kısımlarıdır ve bunu şekillendiren de bizleriz. Bir başka teoriye göre rehberler, korunmamız ve ruhani gelişimimiz için bize gönderilmiş varlıklardır. Rehberlerin ne oldukları tartışmalı olsa da, onların yönlendirmelerinden yararlandığımız sürece bunun pek önemi yoktur.


Bizim kendi ihtiyaçlarımız, renberlerin ya da güçlerin tipini belirler. Biz geliştikçe yeni ihtiyaçlarımızı yansıtan rehberler de değişir. Her rehber belirli bir dersi öğretmek için bize tayin edilir. O ders bitince o rehber gider ve yerine yenisi gelir. Bazen birden fazla rehberiniz de olabilir. Bu durum özellikle hayatta güçlük çektiğiniz ve desteğe ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda geçerlidir.


Rehberlerin çoğu kendimize zarar verecek yönde olmadıkça hayatımıza müdahale etmezler. Rehberlerden yardım alabilmeniz için onlardan yardım istemelisiniz...


Ruhsal Rehberinizle Tanışma Egzersizi


Gevşeme alıştırmalarını yapın ve zihninizi sakinleştirin. Kendinizi iyi hissedeceğiniz özel bir yer düşünün. Bu daha önce bulunduğunuz bir yer olabileceği gibi hayali bir yer de olabilir. Örneğin ağaçları seviyorsanız kendinizi bir orman da, ya da denizi seviyorsanız altın kumlarla kaplı bir sahilde düşünebilirisiniz... Düşlediğiniz yere göre ayaklarınızın çimenlere ya da altın kumlara değdiğini hissedin. Kuşların cıvıltısını ve ya dalgaların sesini düşünün... Seçtiğiniz yer huzur verici bir yer olsun. Orada olmaktan mutlu ve huzurlusunuz. Huzuru hissedin. Uzaklarda mavi renkli minicik bir ışık görün. Işık bir derenin üstünden parıldıyor gibi düşünün. Siz ona bakarken yavaş yavaş size doğru yaklaşıyor. Işık ilerledikçe ve yaklaştıkça yavaş yavaş büyüyor ve parıltısı da artıyor. Işık kütlesi yaklaştıkça bir insan şeklini almaya başlıyor. Eğer zihninizde insan şekli canlandıramazsanız da endişelenmeyin. Ben ilk 2–3 denememde insan gördüm sonra bazen yunus vb hayvan şeklinde de göründüğüm oldu. O sizin rehberiniz, arzu ederseniz onu siz görmek istediğiniz şekliyle de görebilirsiniz tabii. Sonunda ışık öyle yaklaşıyor ki, onun kim olduğunu görebiliyorsunuz. Yanınıza oturması için onu yanınıza davet edin. Onun varlığından dolayı ne kadar huzurlu olduğunuzu hissedin. Tanımıyorsanız, ismini sorun. Sorunlarınızdan söz edin veya ondan öğüt isteyin. Yeteri kadar görüştükten sonra rehberinize, başka bir zaman yine orada buluşmak istediğinizi söyleyin. Sonra hayal ettiğiniz o huzurlu yerden yavaşça ayrılarak, meditasyondan çıkın.


Bu meditasyonu yaptıkça, rehberinizle daha kolay anlaşacak ve onu daha kısa süre içinde ve daha kolay çağırabileceksiniz.


Enid Hoffman'ın bir yazısından alıntılanmıştır

Ruhsal Şifacılık Nedir?...
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Drogo 02:30 06.02.17
Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
noname 11:57 18.02.17
Çok güzel bir paylaşım, teşekkürler
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 00:50 15.06.18
Sayın SiLence, konu paylaşımınız için teşekkür ederiz.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Kaleler 12:28 24.02.19
Mübarek 21:23 25.02.19
Allah razı olsun
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi