Gizemli Olaylar ve Mekanlar

Teta ve paranormal olaylar - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Gizemli Olaylar ve Mekanlar>Teta ve paranormal olaylar
SiLence 01:57 31.01.17
TETA VE PARANORMAL OLAYLAR

Gurdjieff teta frakansını yaşamın plağına benzetir. Evrende yaşanmış edinilmiş bilginin kayıtlı olduğu plak bizlerde zaman zaman direkt olarak açığa çıktığına işaret eder. Beyinde teta frekansına ulaştğımızda kendi farkındalığımızın büyük bir bölümü kaybolur. Kısaca trans diye adlandırılan durum hipnozda geçmiş ve geleceğin olaylarının hatırlatılmasında yaşanan pozizyondur.

Arştırmacı Joan Healy teta frekansı ve psi arsındaki bağlantıyı şöyle açıklamaktadır: Kişilerde çoğu zaman esrime duygusuyla gelen sinirsel bir uyaran 4-7hzlik bir devirle hipokamp uyarılarak oluşan teta frekansı bilinç dışına C.G.Jung arşetepik bilincine ve diğer farklı bilinç durumlarına geçiştir.

Ezoterik öğretilerde ve mistik çalışmalarda nefes çalışmaları ve ritmik soluma gerçeği anlamada nirvana ya vuslata ermede çok önemlidir. Öğreticiler adaya ilk önce doğru nefes almayı öğrenin derler. Yapılan ritmik soluma 4-7 hz lik devirde teta frekansını oluşturmakta ve aday burada farklı bir farkındalık la meditatif bir deneyim yaşamaktadır. Buna sayısız örnekler verebiliriz.

Amerikalı psişik Ellen Garret kendisinde oluşan duyu dışı algılamaları sanki kokluyormuşçasına yaptığını bildirmektedir. Nefes ve ritimle oluşturulan bu medyomsal paranormal olayların fizyolojik ve medikal çalışmaları günlük yaşamda bir çoğumuzun karşılaştığı çevremizdeki kahve falı bakan insanlarda ki esrime duygusuyla aynıdır.

Garret üzerinde yapılan sayısız çalışmalar sıradan bir psikanalitik çalışmayla başlayıp farklı yöne dönmesiyle teta frekansı büyük bir önem kazanmıştır.kadının anamnezinde annesinin epileptik nöbet sırasında boğularak öldüğü ve kendi EEG sinin epilepsi belirtisi göstermediği ağır basan ritmin teta olduğu görülmüştür.

Rockefeller Üniversitesi nörofizyologlarından Winson fareler in yeni bir çevreye bırakıldıklarında bir yandan yürüdüklerini bir yandan da burunlarını çekerek etrafı kokladıklarını ve burun kıllarını ileri ve geri oynatıp çevrelerine baktıklarını ve bu ritmik soluma ve oynatma frakansının teta frekansıyla aynı olduğunu görmüştür. Farelerde duyusal bilgilerin soluma ve koku ile tespit edildiğini yani hipokamp ve tetanın duyusal bilgilerin koordineli kısa devirli patlamalar halinde işlediği bir sinirsel mekanizma olarak açıklamalarını sağlamıştır.

Rex Stanford ve reenkarnasyon araştırmacısı Ian Stevenson ın teta frekansına ulaşan kişilerin paranormal olaylar sergileyen kişilerin büyük çoğunluğunda gözlemlemeleri ayrı bir olgudur.

Yine bayan Garret te oluşturulan fiziksel nesnelerin hareketinde teta ve PK ile ilgili çağrışımlar yapılmıştır.

Uri Geller, Rus Kulıgıevna ,Sevgi Çağıl oluşturdukları zihin madde etkileşimleri teta ve psikokinezi arasındaki bağı güçlendirmektedir.alıntıdır...

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Drogo 01:52 06.02.17
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 00:21 15.06.18
Sayın SiLence, konu paylaşımınız için teşekkür ederiz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up