Haber & Siyaset

Eğitim bursuna sanat ile destek - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Haber & Siyaset>Eğitim bursuna sanat ile destek
Cennet 10:25 24.08.18
ULUSLARARASI Rotary 2440. Bölge Federasyonu'na bağlı Gündoğdu Rotary Kulübü, üniversite öğrencilerine burs sağlamak amacıyla kulüp üyesi Dr. Tayfur Yağcı'nın resimlerinden oluşan bir sergi düzenledi.

Alaçatı'daki bir otelin sanat galerisinde açılan sergide tuval üzerine yağlı boya ve akrilik fırça darbelerinden oluşan 28 eser yer aldı. Asıl mesleğinin doktorluk olduğunu, hobi olarak başladığı resim sanatında bugünlere geldiğini söyleyen kulüp üyesi Yağcı, "15 yıl önce kendimi dinlendirmek için başladığım bu sanat dalında 5. kişisel sergimi, okulunda başarılı fakat maddi gücü yeterli olmayan üniversite öğrencilerine burs sağlamak için açtım. Eğitim bir ülkenin geleceği için gerçekten çok önemli ve ben geleceğe sanatımla yatırım yapmaktan büyük mutluluk duyuyorum" dedi.

Gündoğdu Rotary Kulübü Başkanı Selman Uysal ise bu yıl 10 üniversite öğrencisine burs verdiklerini belirterek, "Kulüp üyemiz Tayfur Yağcı eğitim burs fonumuza destek vermek için kendi koleksiyonundan böyle bir sergi planladı. Kulüp olarak burs fonumuzu güçlendirmek için düzenleyeceğimiz etkinliklerden bir tanesi de bir gece. Onun hazırlıklarına da şimdiden başladık. Böyle bir amaca destek veren katkı sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Kaynak:Hürriyet

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Arzu5858 11:40 24.08.18
İhtiyacı olan öğrenciler için ne kadar güzel bir çalışma..
Paylaşım için teşekkürler..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cennet 13:38 24.08.18
Arzu5858 Nickli Üyeden Alıntı:
İhtiyacı olan öğrenciler için ne kadar güzel bir çalışma..
Paylaşım için teşekkürler..
Sağol kardeşim

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up