Haber & Siyaset

Gaga Bulut - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Haber & Siyaset>Gaga Bulut
Snipper 16:41 16.10.18
Bulut Aktuğ namı diğer Gaga Bulut
İnternet üzerinden çocuklara para verip öpüştüren (kız kıza, erkek erkeğe) youtuber.
Üstelik bu görüntüleri youtubedan paylaşan sapık Gaga Bulut. Gayet normal bir işmiş gibi çekiyor paylaşıyor. Şimdi gözaltına alındı ama idam diyen yok, hapis diyen yok.
Gaga Bulut

Aklıma ensar vakfındaki olay geldi. Olay tespit edildiğinde Türkiye'de yer yerinden oynadı. Haksız da değiller. Adi sapığın biri çocuklara cinsel istismarda bulunmuştu. Bu sapık gözaltına alındı hızlı bir yargılama sonunda ilk celsede 508 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Bütün görevlerinden atıldı ve cezaevine konuldu ve şuanda cezaevinde.

Şimdi bu iki olayı niye yazdım açıklayayım.
Toplumsal reflekslerimiz genellikle doğru yöndedir. Yani hırsıza, tecavüzcüye, sapığa her zaman olması gerektiği şekilde tepki veririz.
Yalnız ortada karışık bir durum var. Toplum acaba sapıklara, mensubu olduğu coğrafi bölge, ideolojik ve siyasi durumuna göre mi dozunu ayarlıyor?

Niye böyle düşündüm. Anlatayım. Ensar vakfındaki tecavüz, vakasında sorumlu kişi ceza aldığı halde, kimisi ceza alıp almadığını bile araştırmadan (gerek görmeden) kimisi bildiği halde sanık ceza almadı diye yaygarayı kopardı ve hala da bilmeyen ya da bildiği halde ceza almadı diyen var. Pankartlar açıldı gösterilerde kulkanıldı, tv lerde günlerce tartışıldı. Siyasi malzeme olarak bolca kullanıldı.

Gelelim sonuç bölümüne facede birçok gruba üyeyim ama çok cılız tepkiler dışında sanki kimsenin umurunda değil gibi aslında ensar olayındaki gibi hayati önem taşıyan bir ahlaksızlık, namussuzluk.

Bağlayalım. Dedim ya toplumun tepkisi siyasi ve ideolojik olduğu için sapıklık bile ideolojik görüşe göre tepkiselleşiyor.
Yanlış anlaşılmasın gaga bulut un yaptığını kimse tasvip etmez ama neden tepkiler yok denecek kadar az. Yoksa gaga bulut herhangi bir dernek veya vakıfa üye değil diye mi?

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Reis 16:44 16.10.18
Ahlak bozmak içim muhteşem çalışıyor şeref yoksunları

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
DiLara 16:45 16.10.18
Aşağılık alçak adiler bunlar yüzünden sözde müslüman olan memleket sözde müslüman olmaktan bile çıktı.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up