Haber & Siyaset

Seçim algoritması değişiyor - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Haber & Siyaset>Seçim algoritması değişiyor
Torlak 10:56 21.06.19
Maalesef bu seçimde ve bundan sonrası seçimde genç seçmen algoritması değişiyor, dijital yerliler hizmet için oy vermiyor, yeni bir seçim iletişimine ihtiyaç var. Küresel aktörler tüm dünyada Alfa ve z neslinin seçimlerini ulus devletin üzerine taşıyor.

Ulus devletin hantallığı gençleri o küresel (şimdilik tam tanımlanamayan) şikretokrasiye mecbur ve teslim ediyor, bilgili ama mütevazı, girişimci, kendine benzeyen,sıradan,uzayla ilgili, dünyayı bilen, gençleri eğlendiren zevklendiren( doğru işler olmasa bile) günceli takip eden güncel teknolojik ve sosyal medya konularında espriler yapan, sosyal medyasını çoğunlukla kendi kullanan, şeffaf adaylar bir adım önde oluyor, bu seçimlerde bu tür gençler sadece belirleyici, iki seçim sonra ise etkileyici olacaklar, onlar için ideoloji de önemli değil artık.

Bu yeni gençlik ve yeni seçmen yaratım süreci online tv’ler, fenomen ve influencer’lar, idol müzik grupları, ulus ötesi şirketler, sosyal medya siteleri ve bestseller Kitaplar üzerinden devam ediyor. Tüm otoritelere karşı gelmek üzere sloganik içi boş bir “özgürlük ve başıboşluk” üzerinden “her şeyi sorgulayan” bu yeni gençlik ilk karşılaştığı otorite olan anne baba ve aile isyanı üzerinden artan ve krize dönüşen iletişim problemleriyle görünürlüğü belirginleştiriyor. Şairin “alışmakla cezalandırma bizi ya Rabbi” söylemi önemli, evet alışıyoruz.

Alışıyoruz, çocuklar ve gençlerde alışıyor zihinsel olarak”yersiz yurtsuz” kalan bu gençli çk sığınak olarak, bağımlılık(her türlü) iletişimsizlik, intihar,toplumsal izolasyon,depresyon,evden kaçma gibi yöntemlere başvuruyor.Bu yeni yapay zeka destekli“versiyon 2 insanlık dönemi” Singularity felsefesi üzerinden tekilselleşmiş,homo tüketene dönüşen bir varlığı yetiştiriyor.Dijital Medya artık istediği siyasetçiyi bitirebilir,itibarını anında yerle bir edebilir,bu PR eliyle medya satın alarak,ya da reklam keserek cezalandırma yöntemiye önlenecek durum değil.

Genç seçmeni siyasetçinin kötü olduğuna ikna etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı, çevre, hayvan hakları, kadın ve çocuk, teknoloji üzerinden yapılacak herhangi bir haber 1 günde linç edilmenize yeter, dijital itibar ve kriz politikanız yoksa geçmiş olsun. Zamanın ruhunu okuyabilen genç aday önemli, Avrupa’da ve kuzey ülkelerinde 18 yaşında bakanların olmasını, bisikletle makamına giden, kravatsız başbakan örnekleri şunu gösteriyor, seçim o ulus devletlerde sembolik, kimsenin umrunda değil, çünkü küresel sisteme teslim olmuşlar.

Yeni gençlik yaratım sisteminde genci herhangi bir sebeple sokağa çağırmak(dökmek) kolay, bunun popüler olması, sosyal medyada çok ilke alması ve sizi sıradışı entelektüel göstermesi yeterli, dünyada siyasetine yön verenler belirli bir yaşın üstünü artık çöp olarak görüyorlar.

2000 sonrası doğan o “milenyum” gençliği onların egemenliğini sürdürmek üzere hazırlanıyor, bir anda popüler olan Hariri kitapları, milyonlarca eve giren 18 yaş üstü filmleri,rahatça 10 yaşına izletebilen ve filmlerle her şeyi sorgulatan Netflix platformu o gençliği besliyor.

Trump’ı zerre kadar sevmem ama trump’ın seçilmesine ve şaklabanlıklarına izin vererek Trump üzerinden Ulus Devlet yöneticilerini çağın dışına itiyorlar, Trudeau Macron gibi özel yetiştirilmiş siyasetçiler rol model yapılıyor, Türkiye de böyle bir isim mevcut ve sırasını bekliyor! Zeitgeist belgesellerini izleyenler hatırlayacaktır dünyadaki yeni düzen, medya ile kendi”kaymağını”perdeliyor

Peki Türkiye ne durumda,Küresel şirketokrasi mi ulus devlet mi etkili? Türkiye tercihini kimden yana yaptı?

Trump’ın ulus devlet ol baskıları
Ve küresellerin gençleri.

Ben kadim Türk devlet aklının iki tarafla da görüştüğünü tercih yapmadığını,bağımsızlık için mücadele ettiğini düşünüyorum( soğuk savaş zamanı bağlantısızlar gereklerini hatırlayın)

Türkiye adına Rothschild ailesine ile görüşüldüğü basına yansımıştı ne konuşulduğunu bilmiyoruz.

Trump ABD’sinin MAN adası belgeleri ile tarihinde ilk kez Kraliçeyi hedef alması,Merkel’in Seçimlerde olmayacağını belirtmesi,Notre Dame Katedral yangını, İngiltere AB ayrılığı, Sarı Yelekliler olayı hep bu çekişmenin sonucu,detay vermeyeceğim ama artık Türkiye’de başka ülkelerde hem ekonomik hem siyasi operasyonlar çekiyor, Bulgaristan’da bir Türk partisinin danışmanlığını yapmıştım, orada daha iyi gördüm, kendini halkına çok iyi anlatamayan bir ülke var, bugün Akdeniz’de Türkiye tam anlamıyla dünyaya meydan okuyan işler yapıyor ama içeride konuştuğumuz sorular verildi mi verilmedi mi? Türk devlet geleneği geç kalsa bile dünyadaki bu sistemsel değişimi biliyor ve kendini hazırlıyor, Milli takımımızın 90 +’da attığı gollerle dünya 3. sü olduğu maçları hatırlayın!

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Torlak 10:59 21.06.19
Biz asla pes etmeyiz, görüyoruz ve mücadele ediyoruz, NATO’nun Türkiye’deki son operasyonu Türkiye’nin diplomatik cevabı, kaşıkçı cinayeti,BM kaşıkçı kararı, S-400 krizi(fırsatı) hep bunların yansıması böylesi bir süreçte Başkanlığa ve Toplumun büyük kesimini çok hızlı kanalize edebilen bir siyasetçiye ihtiyaç var.İç dinamikler bunu biliyor Bölgemizde ve dünyada çıkacak herhangi bir sıcak ve/veya soğuk savaşta Türkiye Erdoğan’a muhtaç, Bazı ülkelerin istihbaratlarının Türkiye masası yanına bir de “understanding Erdogan” masası eklemesi bundan, Türkiye alışılmadık işler yapıyor, Rahip krizi vb durumlar önemli.

Türkiye kendini es geçen her “masa”ya ben de varım diyen bir argüman koyuyor, Kıbrıs’taki kartları, balkanlar, asya, Afrika kartları önemli, tarihsel misyonu biliyor, özgüveni gelmiş bir Türkiye istenmiyor, itibar suikastlarını, dünya medyasının Türk medyasına yatırım yapmasını böyle okumak lazım, son olarak “paylaşılamayan ülke” Türkiye herkesin yanında istediği Türkiye güçlü bir lider ile mümkün, o lideri zayıflatıp, Türkiye’yi masaya oturtmak, tırnakları sökülmüş bir ülke yapmak istiyorlar, dolar baskısı, ekonomik baskılar bunun sonucu, Türkiye Venezuela’da da var, Mısır’da da,Sudan’da,Bosna Hersek’te, paketleyip terörist getirdiği Kosova’da var yani dur denilen yerde durmayan bu yeni dünya gücü,lideri elinden alınarak tekrar zayıflatılmak isteniyor bir belediye adayına“yeni Atatürk “ demek böyle bir işin sonucu Temmuz 2019 sonrası dünya daha da ısınacak, Türkiye gelecek büyük dünya krizi öncesi kendini toparladı diyebiliriz en azından “mecburen” daha hazırlıklı hale geldi. 2020-2034 arası dünya için yavaşlatılmış 3. Dünya savaşı dönemi, dünyanın toplam dış borcu gelirinin tam 10 katı maalesef savaş kaçınılmaz gözüküyor, bu denklemde Vatikan’ı da es geçmemek lazım, bugün bilenler bilir, İsrail’in vaadedilmiş topraklar projesine en çok karşı çıkan kurum Vatikan, Papa’nın Türkiye ziyareti de bu anlamda önemliydi.Bu savaşa gidilen dönemde Türkiye’de başkanlık sistemiyle, ittifaklar mecburi hale geldi, iyi parti (eski mhp) ve HDP(pkk siyaseten en yakın parti) aynı ittifakta olduğunu düşünebiliyor musunuz? Ya da Yılların ezeli rakipleri düşmanları Saadet (milli görüş) ve CHP’nın aynı ittifakta olması.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Torlak 11:00 21.06.19
Türkiye’deki parti ve görüşlerin sivri yanlarının törpülenmesi, CHP metropol adaylarının milliyetçi ve muhafazakar seçilmesi (Ankara, İstanbul, Hatay gibi) eğer bir sıcak savaş olursa toplumsal bütünlük açısından önemli hale gelecek, S-400’de bunu gördük.

Konu uzun özetle Türkiye ne yaptığını biliyor dünya karışacak,Türkiye uzlaşı için gayret gösteren tarafta olması,barışın sembolü bağımsız bir ülke olması en büyük temennimiz,böylesine önemli gelişmeler olurken bir belediye seçiminde kıyametler kopması normal,CHP Adayı’nın İlk önce Erdoğan ile görüşüp kampanya başlattığını unutmayın. Güçlü ve köklü bir devlet geleneğimiz var, Türkiye’miz oyunu görüyor ve oyun kuruyor, vatandaş olarak derin bir millete ihtiyacımız var.

Ülkesi için kaygılanan herkese selam olsun.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Reis 11:25 21.06.19
Okuyun çok acayip şeyler dönüyor.

Okunası bir yazı.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Mube 22:27 24.06.19
Ülke yönetiminde kesinlike metaifizk ekipler olmalıdır ve bu metafizik ekipler devlet tarafından koruma altına alınmalıldır.
Bizim ülkemizde evet ruhsal planda aktif birçok kişi olabilir ama gerçek anlamda bir takım çalışmalar gerçekleştiremiyorlar, çünkü takım oluşturulmuyor. Ülkeye ve bölgeye yönlendirilen negatif enerjileri defetmek ve ruhsal alanımızı temiz tutabilmemiz için bu gereklidir. Çünkü birçok savaş metafiziksel güçlerle yapılmaktadır ve bu savaşlar ciddi anlamda etkilidir.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi