Havas Dersleri

Riyazatın şartları - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Havas Dersleri>Riyazatın şartları
HavasHoca 03:45 28.04.16
Meşayıhı Kiram Hazretleri Riyazatın şartlarını çok olarak söylemişlerdir ancak ben burda siz değerli havasokulu.com üyelerine en önemli olan 8 tanesini yazayım inşallahu teala.

1.

Hayvanlardan cıkan hiç bir şeyi yememek, insanlardan uzak durmak , insanlarla kötü sayılacak bir şey konuşmamak mesela birinin gıybetini yapmak .veya buna benzer şeyler. çarşılarda gezmemek, namazlarını tam vaktinde kılmak , riyazat yapan kişi ya kendi evinde ya halvet bir yerde yada mescidde olmalıdır. eğer vefk falan çiziyorsan o zaman hangi isme ait ise veya hangi ayetin vefkini çiziyorsan yazdıktan sonra o ismi veya ayeti kerimeyi adedi kadar okumalısın. çok uyumamak ancak yetecek kadar uyumak. Ve ilk gün mutlaka israful umar yapmak lazımdır.

Önemli : eğer yeryüzünde yaşayan bir cinniyi kullanmak için riyazat yapıyorsan o zaman büyükçe bir yuvarlak kağıdın kenarlarına ayetül kürsiyi ve fatiha-i şerifeyi hurufu Müferrika olarak yazarsın Ve namaz kıldığın ve zikir yaptığın veya okuduğun her neyse O seccadenin üzerinde okursun ki : sana zarar verecek şeylerden emin olursun.


2.

Talib olan kişinin Allahın isimlerinin veya Okumuş olduğu Ayetin veya Süryanice isimlerin Hepsinin Birer Hadimleri hizmetçileri olduğuna İnanması itikad etmesi.
nedenlerini geçiyorum yazmıyorum.


3.

Eğer davete icabet olunmamış ise son günde o zaman okuduğu esmaları veya ayeti okumayı bırakmamalıdır...


4.

Ne yaptığını yani riyazat yapıp hadim daveti yaptığını ve kendisine keşf olunan şeyleri başkalarına söylememek lazımdır. ki bu ruhanileri gadaba getirir. sana zarar dahi verirler. çoklarından işitilmiştir böyle şeyler Mesela cin taifesinden birinin melikine sahip olan bir kişi o cinninin hallerinden ve işlerinden Arkadaşlarını toplayıp anlattı aradan zaman geçti ve Bir gün cemaat içerisinde rezil bir şekilde öldü ve boynunda bir kağıd bulundu Bu bizim sırrımızı Başkalarına anlatanlara tarafımızdan bir cezadır yazılı idi. Allah muhafaza eylesin.
Bunun için aklı başında olan kişiler asla Kendi hadimlerinden ve aralarında geçen şeylerden bahsetmezler5.

Esma ları ve ayeti kerimeleri Kötü bir iş için kullanmamak , sultanlık veya buna benzer şeyler.. Mesela anlatırlar kitablarda talib lerden biri hadim daveti yapmıştı Sonra hadim geldi ne istiyorsun diye sordu oda ben falanca kadını istiyorum dedi hadim onun gözünü kör etti. sen akıllı davran ve akıllıca şeyler iste..


6.

beyaz elbise giyip bedenin de temiz olması ve her daim güzel kokular sürmek lazımdır , ve senin ile ruhaniler arasında ülfet hasıl oluncaya kadar riyazata devam etmen lazımdır... Yeri gelmişken ruhaniler güzel kokuya çok meyil ederler.


7.

Yapacağı iş hangi güne veya hangi saate uygunsa o saatte başlamak,(en önemli şart budur) ve okuyacağı şeyleri hep aynı vakitte okumak lazımdır.8.

Bir ismi zikir ederken Yani mesela diyelimki Allah isminin hadimini davet edeceksiniz o zaman sadece Allah ismini zikretmelisiniz... mukaddesata saygı göstermek lazımdır, Mesela üzerinde esmaı şerifeler yazan şeylerle helaya girilmemelidir. veya pis yerlerden geçmemelidir.

Şartlar Bitti..


Ahdname-i Süleyman , Şerhi :

davetlere icabet olunmasinda bu ahdi serifi okumak cok tesirlidir. bu ahdi serifin icinde cok azametli isimler vardir. sakin bu söylediklerimize süphe ile bakmayasin ,cünkü bu ahid süleyman a.s bereketi ile kiyamet gününe kadar gecerlidir, ta o güne kadar mahlukat üzerinde tasarruf sahibidir. C.hakk siz degerli kullarini ve ben aciz kulunu dogru yola iletsin bu isimlerin tasarrufu saymakla yazmakla bitmez , bazi demislerdirki bu isimlerin adedi 24 dür ama bazilari kamerin menzilleri kadardir yani 28 dir demislerdir.

1. isim berhetihin
2. isim keririn
3. isim tetlihin
4. isim tavranin
5. isim mezcelin
6. isim bezcelin
7. isim terkabin
8. isim berhesin
9. isim kalmesin
10. isim hutiyrin
11. isim kalnehudin
12. isim bersanin
13. isim kezhiyrin
14. isim nemuuelehin
15. isim berheyula
16. isim beskelehin veyahut bi sekliyin
17. isim kazmezin
18. isim enkaleliytin
19. isim kabraatin
20. isim gaayaahaa
21. isim keydehuula
22. isim semhaahirin
23. isim semhaahiyrin
24.isim semheehiyr

bu ilmin ustatlarinin cogu bu isimleri bu sekil üzere 24 olarak kabul ederler . ancak bazilari bu isimlerin adedini ebced harflerine göre ve kamerin menzillerine olmasi lazim dir diye 28 dir demislerdir.

25. isim bikehtahuniyetin
26. isim bisarisin
27. isim tuusin
28. isim semhabaruhin

bazi alimler ise bu isimlerden evvel su duayi okuyup huddamlarina zecr gibi kullanmislardir (huddamlari icin)

bismillahil melikil muhit eddaimil kavim ellezi mele-e saa ti-i nuri vechihil ekvan ve e hazahaa bi kuvveti azemeti heybeti sultanihi ala külli meleki ve cinniyyin ve sultanin ve seytanin fe haafetehü cemia mahlukatihi ve ez anet ve tevada atil kerrubiyyun min a`laa makamaatiha ve secedet ve ecaabet daveti ismihil a`zami limen tekelleme bihi ve esre at bil icabeti vel burhanil muhkemil mektubi fi elvahi kulubil mutasarrifiyne beduuhin echezetin aksamtu aleykum eyyetühel ervahurruhaniyyetül ulviyyetü vessüfliyyetü ve hüddamu hazel ahdil kebir en teciybu daveti ve takduu haaceti bi izzeti berhetiihin ...... .. sonuna kadar oku isimleri.

bu isimlere böylece okumaya baslanip isimlerin okunulmasi bittikten sonra su sekil üzere de ahd (kasem verirsin ) bi hakki hazel ahdil me`huzi aleyküm ya huddame hazihil esma-il inkiyadu fiima emertüküm bihi bi izzetil muizzi fi izzi izzihi ve evfuu bi ahdillahi (kefiyla ya kadar bu ayeti okursun) ve bi hakkillezi leyse kemislihi sey-ün ve hüvessemiul basiyr. ahduruu ve esmeuu ve etiyuu ve küünüü avnen lii alaa cemi-i ma emertüküm bihi min emri (......ne istiyorsan onu söyle.......) burda bitti.

ancak günlük olarak kendine bunu okumayi vird edinmek dilersen o zaman
(ma emertüküm bihi ) den sonra söyle devam edersin okumaya .

ve tevekkeluu bi celbi cemi-il hayrati vel erzaki vel menaafi-u ileyye, ve def-il mazarrati anni, ve bi hakkil ismil azimillezi evvelühü el ve aahiruhu aal sele-in yeguu yuu beyhi yaahin yuuhin veehin beyhi beyhim betkehin bi tekfaalin besa-aa keaa mimyaalin bimetay-aa leke yaa aalin celle zerbaalin ihtereka men asaa ismuke billahi aleykum aksamtu ve azamtu bi alemil kaybi vessehadeti l kebiyru ve hüve bi alsaakasin mehraakasin aksaamekasin sakmunehmetin vemen yu`rid an zikri rabbihi yeslükhü azaben saiyden ve bi hakki ahya seraahiyaa eduunayi asbavutin aali sedayin ve bi hakki ebced hevvez hutti ve bi hakki betadin zehecin vaahin ve bi hakki beduhin echezetin ve innehu lekasemun lev ta`lemune azim el vahan el acel essaate barekellahu fiykum ve aleykum .. diye bunu da günlük vird gibi böylece okursun.

bu isimler aslen süryanicedir arabcasina tercüme eden seyh hasan essazili dir. Allah ondan razi olsun.

sakin bu isimleri ve bu kasemi ehli olmayana vermeyesin cünkü bu hem okuyana zarar verir hemde bu isimlerin sahiblerine zahmet verir.


Alıntıdır.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
HavasHoca 06:54 28.05.16
Tamamlayıcı bilgiler için bu konuyu da okumanızı öneririm.

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 00:55 02.01.18
MahmudEfendi 00:59 02.01.18
merhabaa 22:17 02.02.18
güzel bilgiler teşekkürler

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
FFurkaNN 00:22 08.02.18
Capella 13:19 08.02.18
Yafes 03:20 10.03.18
Altın Konu

Allah c.c Razı olsun hocam

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
İnşirah 09:59 07.11.18