Havas Dersleri

Havas Hakkında Yeni Başlayanların Aklını Kurcalayan Sorular (BÖLÜM 1) - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

1 2 3 4 
Havas Dersleri>Havas Hakkında Yeni Başlayanların Aklını Kurcalayan Sorular (BÖLÜM 1)
Eylül 15:04 04.11.17
AYNI İŞİ YAPAN BİR ÇOK HAVAS UYGULAMASI

Havâss veya değisik bir Majikal ekoldeki, büyü uygulaması sözü ile kastedilen nedir? Bir büyüuygulaması mesela “3000 defa La ilahe illallah de, on gün bunu yap istediğin olur” gibi bir seydir.
uygulama sözü yerine “Çalısma tarifi, Uygulama tarifi, Formül, Reçete” gibi isimler kullanmak da mümkündür. Çalısmaları tarif için kullanılan, geleneksel bir yerlesik söz yok. Bu yüzden ben “Uygulama” ifadesini tercih ediyorum fakat baska birisi de baska bir deyimi tercih edebilir. Buna
diyecek bir seyim yok. Önemli olan bir kavramın ifade edilmesidir.
Burada islediğimiz konu Havâss olduğu için sadece Havâss sözünü kullanıyoruz fakat uygulamaların çesitliliği konusu Havâss, Kabala, Pagan dinlerin majikal uygulamaları, Afrika, Uzak Doğu Majikal ekolleri ve Hatta Amerikan kızılderili ya da Eskimo, hiç farketmeksizin dünyanın her yer ve
zamanındaki büyüsel çalısmalar için geçerli olan müsterek birseydir.
Tabii, ciddi çalısma uygulamaları yukarda, öylesine yazdığım sey gibi basit değildirler. Ciddi uygulamalar, değisik bir vefk, bir talisman, bir mantra veya zikir sözü, oruçlar, riyazetler ve benzeri
seylerden olusan bir çalısma programlarıdırlar.

HİÇ SORULMAYAN SORU
Gerek Batı majisi gerekse islami maji olan Havâss ile ilgilenmeye baslayanların, özellikle de ilgi alanları insanlar ve olaylar üzerinde etki yapmak, bir seyleri ya da kisileri değistirmek isteyenlerin
dikkatlerini çekmesi gereken fakat her nedense kimsenin dikkat edip, baskalarına ve kendisine sormadığı bir durum var.
Burada o, sorulması adeta tabu olan soruyu, neden sorulmadığını ve sorunun cevabını inceleyeceğiz.
Sorunun kendisine geçmeden önce Havâss ve Maji’nin dünyasal hedeflerini belirlememizde fayda vardır. İster Batı Maji’si, ister Havâss, ister uzak Doğu kökenli öğretiler üzerinde çalısın. Sâyet amacınız dünyasal basarı ve istekler ise topu topu bes ana konu vardır. Bunlar sırası ile söyledirler:
1 – Param olsun
2 – Sevgilim benim olsun
3 – Sağlığım düzgün olsun (Ya da baskasının sağlığı iyi olsun)
4 – Düsmanım kahrolsun ( Ya da sağlığı bozulsun veya baskasının
düsmanı kahrolsun veya düsmanım sevgilisinden ayrılsın)
5 – Cinler, Ruhlar, Melekler, baska boyut varlıkları ile iletisim
kurayım isteklerimi yaptırtayım veya bilgi alayım. Akla gelebilecek olan bütün insani istekler, en çılgın fanteziler ve en değisik çalısmalar hep bu bes temel maddenin içindedir. Simdi akla su gelmektedir. Bu bes maddeyi sağlayan ve mükemmelen çalısan topu topu bes
uygulamanın mevcut olması bütün majikal ekollerdeki bütün çalısmalar ve istekler için yeterlidir. Bir de söyle düsünelim. Bir insan düsünelim. Bu insana, söz konusu olan bes madde ile ilgili bes tane çalısma uygulaması verelim. Bu formüller veya reçeteler son derece iyi çalıssınlar ve istenen seyi dahamükemmeli olmayacak derecede iyi yapsınlar. Bu kisi her istediği zaman bu uygulamalardan birisini kullanarak bir is yapabilsin. Bu durumda kisi acaba baska uygulama arar mı? Arasa ve eline de geçse bile bir is yapması gerektiği zaman yeni ve bilinmedik uygulamayı deneyerek zaman kaybeder mi? En mantıklısı elinde olan ve çok güzel çalısan uygulamayı kullanarak isi bitirmektir. Günlerce bilinmedik, denenmedik birsey üzerinde çalısarak neden zaman kaybetsin? Bu durumda kisi diğer uygulamalara ya hiç değer vermeyip, kaldırıp atar veya onları sadece belge olsun diye saklar.
Demek ki, mantıken bütün majikal ekollerde sadece bes tane çalısma uygulamasının olması, bunların da sadece belki on sayfalık, belki elli sayfalık tek bir kitap olması yeterlidir. Baskasına gerek yok. Bunun farklı farklı dinlere, ekollere ve dillere göre olması da gerekmez. Bütün dünyada tek bir kitap! Bu Eski Mısır veya Sümer dil ve dininde de olsa farketmez.
Đste düsünülmesi gereken soru burada ortaya çıkmaktadır.
Dünyadaki değisik ekollerde, haydi değisik ekoller olarak tek tek sayıp bosuna zaman kaybetmeyelim de adına sadece Havâss diyelim. Nasıl olsa her ekolde durum aynı. Hiç bir farklılık yok.

“O zaman, Havâss’ta neden aynı isi yapan binlerce ve binlerce uygulama var? ? “

Bir Celbi Muhabbet dersek. Yani karsı cinsin beğeni, ask, sevgi, cinsel istek gibi duygularını uyandırıp, kendine ya da istenen baska birisine bağlamak için yapılan çalısma dersek, Değisik zamanlarda yazılmıs olan değisik Havâss kitaplarını açtığımız zaman aynı isi yapan binlerce uygulama buluruz.
Çalısmalara yeni baslayan bir kimse genellikle bir sey gerektiği için, acilen bir seyler yapabilmek ve mesela elden kaçırmak üzere olduğu ya da kendisine hiç yüzvermemis olan sevgilisini elde etmek için
çalısmaya baslar. Bu yeni baslayan kisi bir, iki Havâss kitabı alır. Acele acele göz atarken aynı isi yaptığı iddia edilen uygulamaların değisikliği ve çokluğu ile karsılasır. Aynı isi yapan bir çok uygulamanın olması çok kafa karıstırıcıdır.

“Neden aynı isi yapan bir çok uygulama var?”

Burada daha vahim ve önemli olan ikinci bir soru ortaya çıkmaktadır.
“Bunlar geçerli ve çalısan seylerse sadece bir tanesi yeterlidir. Böyle, herkes birsey yazıp uydurduğuna göre bunların tamamı birer palavra olamaz mı?”

Yeni baslayan kimselerin bir iki uygulama deneyip basarısız olduktan sonra da umutsuzluğa kapılmaları kaçınılmazdır. Bir çok kisi benden ya yüzyüze konusurken, ya da yazısma yolu ile, çalısan bir uygulama sormuslardır. Yüzde yüz çalısan bir uygulama! Garantili!
“Bana yüzde yüz çalısan bir cin daveti ver”
“Bana hemen çalısan yüzde yüz basarılı bir ask büyüsü yaz”
Bunlarla çok karsılastım ve ister inanın ister inanmayın hayatımda kendimi en çaresiz hissettiğim istekler bunlar oldu çünkü bunların cevabı ancak burada gördüğünüz bu yazı gibi uzun uzun anlatılması gereken bir sey.
“Sizin için, size verebileceğim garantili çalısan bir uygulama yok!!!”
Neden yok
Hem neden olmadığını hem de yukardaki iki önemli sorunun cevabını verebilmek için önce büyü uygulamalarının ne olduklarını ve nasıl meydana getirildiklerini görmemiz lazım.

(Devamı Gelecek. Kaynak : Havasın Derinlikleri)

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 22:40 04.11.17
Konu paylaşımınız için teşekkür ederiz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
İpek 22:45 04.11.17
Semerkant 22:44 19.11.17
nevfell 10:15 26.11.17
Okudum ama 2 3 kez okucam yine paylasim icin sağol

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
emo 21:44 03.12.17
medic 23:22 18.12.17
Labezerin 13:46 06.01.18
Astra 16:35 06.01.18
Güzel paylaşım için teşekkürler

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Bedirhan 22:57 06.01.18
1 2 3 4